ДокументиАрхів VIІ скликанняПрограми → Районна молодіжна програма на 2016-2020 роки .

районна молодіжна програма

на 2016-2020 роки

1. Паспорт програми

1.

Ініціатор розроблення програми

Сектор молоді та спорту райдержадміністрації

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми

Декларація “Про загальні засади державної молодіжної політики в Україні”, закони України “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”, “Про молодіжні та дитячі громадські організації”, розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 р. № 1018-р “Про схвалення Концепції Державної цільової соціальної програми “Молодь України” на 2016-2020 роки розпорядження голови обласної державної адміністрації від 25 грудня 2015 року № 815-од «Про проект програми «Молодь Тернопільщини» на 2016-2020 роки»

3.

Розробник програми

Сектор молоді та спорту райдержадміністрації

4.

Співрозробники програми

-

5.

Відповідальний виконавець програми

Сектор молоді та спорту райдержадміністрації

6.

Учасники програми

Відділи освіти, культури, економічного розвитку і торгівлі, сектор молоді та спорту, служба у справах дітей райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районне територіальне медичне об’єднання, районне управління юстиції, Тернопільське районне відділення поліції Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, міськрайонний центр зайнятості, молодіжні громадські організації та органи студентського самоврядування (за згодою)

7.

Термін реалізації програми

2016 – 2020 роки

7.1

Етапи виконання програми

І – 2016-2017 роки,

ІІ – 2018-2020 роки

8.

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм)

Районний бюджет, бюджети сіл та селищ, територіальних громад

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього,

у тому числі:

1173,7 тис. грн..

9.1

коштів районного бюджету

697,4 тис. грн.

9.2

коштів бюджетів сіл та селищ, територіальних громад

476,3 тис. грн.

2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована програма

У Тернопільському районі понад 30 відсотків населення становлять молоді громадяни віком від 14 до 35 років. Молодь є активною складовою сучасного суспільства. Сьогодні в молодіжному середовищі існують проблеми, зумовлені об’єктивними та суб’єктивними чинниками, такими як низький рівень соціально-економічного розвитку та обмеженість матеріальних ресурсів у державі, застарілі методи адміністративно-командного управління, нерозвиненість інститутів громадянського суспільства, низька політична та правова культура населення, низький рівень поінформованості молоді про державну політику в молодіжній сфері, слабка координація і взаємодія органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства та роботодавців, профспілок, міжнародних організацій у галузі реалізації державної політики у молодіжній сфері тощо. Не приділяється належна увага формуванню та розвитку особистості на засадах духовності, загальнолюдських цінностей та культурної спадщини, толерантності, свідомого ставлення до власного здоров’я. Не реалізується в повній мірі освітній потенціал молоді через невідповідність між системою освіти і потребами ринку праці. У зв’язку з цим молодь потребує особливої уваги, опіки та підтримки з боку органів державної влади. Державна політика у молодіжній сфері потребує вдосконалення шляхом приведення її у відповідність із потребами молоді та українського суспільства.

Сьогодні необхідно здійснити перехід до відкритої моделі державної політики у молодіжній сфері, в якій молодь зможе брати активну участь у прийнятті рішень, що впливають на її подальше життя.

Молодь, як соціально-демографічна група, характеризується не лише віковими ознаками, але й специфікою соціального становлення, особливим місцем у структурі суспільства. Загострення соціально-економічної ситуації в країні, відсутність дієвих механізмів державної підтримки молоді в період її соціального становлення і розвитку відчутно позначилися на матеріальному становищі молоді, погіршили здоров'я, фізичний та духовний розвиток молодих громадян. Для значної частки молодого населення району гострими залишаються проблеми отримання житла, якісної освіти, зайнятості, відсутності доступних фізкультурно-оздоровчих закладів і закладів дозвілля, особливо за місцем проживання. Усе це помітно впливає на соціальне самопочуття молодих осіб, спричиняє розвиток негативних проявів у молодіжному середовищі. Загрозливого поширення серед  молоді набули негативні форми соціальної поведінки (злочинність, проституція, тютюнокуріння тощо) та соціально небезпечні хвороби (туберкульоз, СНІД, наркоманія, алкоголізм, хвороби, що передаються статевим шляхом). Посилення напруженості у працевлаштуванні молоді, зростання відкритого та прихованого безробіття, різке розшарування в рівнях оплати праці між державними і недержавними секторами економіки сприяють соціально-професійній переорієнтації молоді на працю у недержавному секторі, на отримання доходів у «тіньовій» сфері. Чисельність незайнятої молоді, її питома вага серед загальної кількості безробітних матиме тенденцію до поступового зростання. На ринку праці, насамперед, слід очікувати зменшення попиту на випускників навчальних закладів. Повільно вирішуються питання підтримки молодіжного підприємництва. Загострення економічної кризи відбивається на якісному рівні дозвілля молоді, його духовно-культурному змісті, спрямованості. Зниження престижу освіти і культури в молодіжному середовищі призводить до падіння рівня духовності, породжує моральну та інтелектуальну деградацію. В цих умовах потрібно забезпечити необхідний мінімум культурних благ і послуг молодим людям, всебічно сприяти раціональному використанню вільного часу.

Процес забезпечення соціального становлення і розвитку молоді, реалізації її конституційних прав та свобод потребує посилення координації зусиль держави і громадськості; комплексного, системного підходу всіх суб'єктів молодіжної політики до її впровадження шляхом координації зусиль і необхідних засобів, подолання дублювання, відомчої відокремленості у справі захисту конституційних прав молоді; поліпшення соціально-економічних, побутових умов життя молоді; розвитку її громадянської та трудової активності, формування духовної культури.

Найбільш гострою проблемою реалізації державної молодіжної політики в Україні залишається недостатнє фінансування з державного бюджету. Тому, виділення коштів з районного бюджету на реалізацію Програми дозволить забезпечити відступ від патерналістської моделі політики щодо молоді та співпрацю відповідно до законодавства з громадськими і благодійними організаціями. Це дасть змогу запровадити ефективний механізм партнерства та взаємодії, забезпечить розширення можливостей та активізацію участі молодого покоління в усіх сферах життєдіяльності області, сприяння розвитку ділової активності та ініціатив молоді, впровадження здорового способу життя. Здійснюватиметься перенесення акцентів підтримки молодіжних та дитячих громадських організацій з переважно пасивних заходів підтримки на засади стимулювання саморозвитку та самозабезпечення, поєднання зусиль органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з активізацією діяльності цих громадських організацій.

Делегування громадським організаціям виконання частини заходів проекту районної молодіжної програми на 2016-2020 роки (далі – Програма) за умови організаційного та методичного сприяння з боку місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, залучення коштів з районного бюджету, бюджетів сіл та селищ, територіальних громад на реалізацію заходів державної молодіжної політики в районі дозволить запровадити ефективні механізми партнерства, взаємодії між місцевими органами влади та громадськими організаціями.

Програма дає можливість районній державній адміністрації, територіальним громадам, розробити заходи щодо сприяння соціальному становленню та розвитку молоді, що відповідають культурологічним орієнтаціям, особливостям, специфіці, профілю й типу організації-розробника і є актуальними в конкретних соціально-економічних умовах.

3. Визначення мети програми

Метою програми є створення сприятливих умов для розвитку і самореалізації молоді, формування її громадянської позиції та національно-патріотичної свідомості.

Мета програми відповідає пріоритетним напрямкам розвитку району.

4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування; терміни реалізації програми

Розв’язання проблем у галузі молодіжної політики та виконання завдань Програми протягом 2016-2020 років передбачається здійснити комплекс заходів щодо створення умов для ефективної реалізації державної молодіжної політики в районі шляхом:

1) спільної та скоординованої діяльності органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства: молодіжними та дитячими громадськими організаціями; організаціями, установами та закладами, що працюють з молоддю і волонтерами, за безпосередньої участі молоді;

2) підтримки соціально значущих проектів інститутів громадянського суспільства, зокрема молодіжних та дитячих громадських організацій;

3) посилення роботи з розвитку міжнародного молодіжного співробітництва, сприяння інтеграції молоді у світову та європейську молодіжну спільноту;

4) застосування кращих досягнень світової та європейської практики формування та реалізації політики у молодіжній сфері.

Такий варіант реалізації програми ґрунтується на системі загальноєвропейських принципів: відкритості, рівності можливостей, реалістичності програми, дієвому та відповідальному підході, а також безпосередньому залученні молоді до її виконання.

Таким чином, це сприятиме:

- піднесенню ролі молоді у суспільно-політичному житті району та становлення її як одного із ключових суб’єктів державної політики у молодіжній сфер;

- дієвій співпраці із залученням громадянського суспільства;

- органічному поєднанню в ціннісних орієнтаціях молоді громадянської позиції та патріотизму;

- фінансуванню заходів з виконання програми за рахунок районного бюджету, бюджетів сіл, селищ, територіальних громад, надходжень від донорських та благодійних фондів;

- створенню умов для розширення соціальних гарантій молоді;

- підвищенню рівня доступу молоді до якісної освіти та створенню умов для її зайнятості.

Альтернативний варіант реалізації програми полягає у застосуванні традиційного механізму організації роботи з молоддю – на основі діючої управлінської вертикалі: центральні органи виконавчої влади – структурні підрозділи з питань молоді та спорту місцевих держадміністрацій – молодь. Проте така модель, як правило, майже цілком орієнтована на розв’язання проблем за рахунок бюджетних коштів, нівелює управлінську роль молодіжних громадських об’єднань, обмежує активність органів місцевого самоврядування.

З метою раціонального використання ресурсів програма передбачає концентрацію зусиль п’яти пріоритетів:

Пріоритет 1. Формування громадянської позиції і національно- патріотичне виховання – здійснення заходів, спрямованих на відродження національно-патріотичного виховання, утвердження громадянської свідомості і активної життєвої позиції молоді.

Пріоритет 2. Здоровий спосіб життя молоді – здійснення заходів, спрямованих на популяризацію та утвердження здорового і безпечного способу життя та культури здоров’я серед молоді.

Пріоритет 3. Розвиток неформальної освіти – здійснення заходів, спрямованих на набуття молодими людьми знань, навичок та інших компетентностей поза системою освіти, зокрема шляхом участі у волонтерській діяльності.

Пріоритет 4. Зайнятість молоді – створення умов та здійснення заходів, спрямованих на працевлаштування молоді (забезпечення первинної і вторинної зайнятості та самозайнятості молоді).

Пріоритет 5. Партнерська підтримка молоді, що проживає на тимчасово окупованій території України, та внутрішньо переміщених осіб – здійснення заходів, спрямованих на соціальне становлення та підтримку молоді з числа внутрішньо переміщених осіб.

Програму розроблено на 2016 – 2020 роки, вона є середньостроковою.

Реалізацію програми планується здійснити за рахунок коштів районного бюджету, бюджетів сіл, селищ, територіальних громад.

Ресурсне забезпечення програми

  тис. гривень

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми

Орієнтовні обсяги фінансування (вартість), тис. грн

у т. ч. по роках:

Усього витрат на виконання програми

2016

рік

2017 рік

2018

рік

2019 рік

2020 рік

Обсяг ресурсів, усього,

у тому числі (тис.грн):

126,6

180,5

234,6

288,5

343,5

1173,7

Районний бюджет

83,9

111,6

139,3

167,0

195,6

697,4

Бюджети сіл та селищ, територіальних громад

42,7

68,9

95,3

121,5

147,9

476,3

кошти небюджетних джерел

-

-

-

-

-

-

Відсутність Програми ставить під загрозу реалізацію державної молодіжної політики у районі.

5. Перелік завдань і заходів програми та результативні показники

Протягом 2016 – 2020 років планується здійснити такі заходи:

- створення умов для успішної реалізації державної молодіжної політики в районі;

- створення умов для повноцінної соціалізації та самореалізації особистості молодої людини;

- формування у молоді соціально-позитивних форм поведінки та навичок, що ґрунтуються на здоровому способі життя;

- надання молоді соціально-психологічної, юридичної, педагогічної

підтримки та допомоги;

            - сприяння створенню соціально-позитивного інформаційного простору, необхідного для розвитку особистості в умовах сучасного суспільства;

- впровадження новітніх технологій соціальної роботи з молоддю;

- підвищення соціальної активності молоді, спрямованої на активізацію її участі у соціально-економічному, політичному та культурному житті району;

- забезпечення реалізації конституційних прав молодих громадян ц сфері освіти, праці та зайнятості;

- підтримка талановитої та обдарованої молоді, сприяння гармонійному, духовному та фізичному розвитку молоді;

- всебічна підтримка існуючих та створення нових молодіжних та дитячих громадських об’єднань, підтримка їх діяльності та програм, які вони реалізують;

- налагодження співпраці та обміну досвідом з державними та молодіжними громадськими організаціями інших регіонів України, близького та далекого зарубіжжя;

- формування правової культури та профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі;

- соціальна адаптація та інтеграція в суспільство молоді з особливими потребами (зокрема молодих людей з функціональними обмеженнями).

Реалізація Програми дасть змогу:

- підвищити рівень громадської активності, морально-етичних засад, зміцнити патріотичні настрої у свідомості молодих людей шляхом налагодження системної освітньої, виховної, інформаційної роботи за участю установ, які працюють з молоддю, інститутів громадянського суспільства, молодіжних працівників, волонтерів;

- створити сприятливі передумови для підвищення рівня свідомого ставлення молоді до збереження здоров’я, боротьби зі шкідливими звичками, популяризації та утвердження здорового і безпечного способу життя та культури здоров’я;

- створити цілісну систему неформальної освіти молоді;

- забезпечити підготовку працівників, які працюють з молоддю, із залученням державних службовців молодіжної сфери і представників молодіжних громадських організацій та видачу зазначеним працівникам відповідних сертифікатів;

- підвищити економічну активність молоді, зокрема забезпечити розвиток молодіжного підприємництва шляхом удосконалення існуючої нормативно-правової бази та систематизації преференцій для молодих підприємців, формування підприємницьких навичок молоді;

- забезпечити надання підтримки молоді у працевлаштуванні та сприяти створенню для неї нових робочих місць;

- підвищити рівень самоорганізації і самоврядування інститутів громадянського суспільства та їх осередків;

- забезпечити залучення молоді до волонтерства як форми суспільно значущої діяльності вторинної зайнятості;

- знизити рівень правопорушень серед молоді, активізувавши правову освіту та участь молоді у суспільно значущій громадській діяльності;

- забезпечити інформування молоді щодо державних і регіональних програм, які спрямовані на забезпечення молоді житлом;

- забезпечити інтеграцію молоді в європейські та світові молодіжні структури;

- забезпечити збільшення чисельності молоді району, охопленої заходами програми.

 

 

 

 

6. Напрями діяльності та заходи програми

№ з/п

Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання)

Перелік заходів

програми

Строк  виконання

заходу

Виконавці

Джерела

фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування (вартість), тис. гривень, у тому числі:

Очікуваний    результат

І етап

ІІ етап

2016

рік

2017

рік

2018

рік

2019

рік

2020

рік

1.

Відродження національно-патрі-отичного виховання, утвердження громадянської свідомості

і активної позиції молоді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1. Проведення молодіжних героїко-патріотичних та культурно-мистецьких заходів під час відзначення державних, народних і традиційних свят.

2016-2020 роки

 

Відділи освіти, економічного розвитку і торгівлі, культури, сектор молоді та спорту райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, молодіжні громадські організації та органи студентського самоврядування (за згодою)

Районний бюджет,

 

бюджети сіл, селищ, територіальних громад

(у межах бюджетних призначень)

10,0

 

 

5,0

 

 

 

 

15,0

 

 

10,0

20,0

 

 

15,0

25,0

 

 

20,0

30,0

 

 

25,0

Збільшення чисельності молоді, залученої до молодіжних програм та заходів, спрямованих на розв’язання актуальних проблем молоді.

1.2. Посилення профілактики правопорушень у процесі підвищення рівня правових знань, правової культури та правової поведінки молоді, зокрема інформування молоді та дітей з питань реалізації і захисту прав людини під час проведення заходів просвітницького характеру, в тому числі під час виконання програм молодіжних та дитячих громадських організацій

2016-2020 роки

 

Відділи освіти, економічного розвитку і торгівлі, культури, сектор молоді та спорту райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районне управління юстиції, Тернопільське районне відділення поліції ТВП ГУ Національної поліції в Тернопільській області, молодіжні громадські організації та органи студентського самоврядування (за згодою)

Фінансування

не потребує

-

-

-

-

-

Збільшення чисельності молоді, залученої до молодіжних програм та заходів, спрямованих на підвищення рівня правових знань, правової культури та правової поведінки молоді.

 

1.3. Формування патріотичної свідомості молоді, зокрема у навчальних закладах і  молодіжному середовищі, шляхом розвитку історичної пам’яті; популяризація української культури і народних традицій; усвідомлення національної своєрідності; залучення молоді до суспільно значущої діяльності, у тому числі проведення  акцій “Ми ідемо з колядою!”, “Великодні гаївки”, “Зав’яжемо вінець!”, “Школа писанкарства”, “Намалюю писаночку!”

 

2016-2020 роки

 

Відділи освіти, культури райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, молодіжні громадські організації та органи студентського самоврядування (за згодою)

Районний бюджет

 

бюджети сіл, селищ, територіальних громад

(у межах бюджетних призначень)

 

 

 

20,0

 

 

10,0

 

 

 

 

25,0

 

 

15,0

30,0

 

 

20,0

35,0

 

 

25,0

40,0

 

 

30,0

Збільшення чисельності молоді, залученої до заходів, спрямованих на національно-патріотичне виховання та підвищення рівня громадянської свідомості молоді.

1.4. Формування бережливого ставлення до навколишнього природного середовища, у тому числі проведення акцій з благоустрою населених пунктів, акції “Зробимо Україну чистою!”

2016-2020 роки

 

 

 

Відділ освіти, сектор молоді та спорту райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, молодіжні громадські організації та органи студентського самоврядування (за згодою

Районний бюджет

 

бюджети сіл, селищ, територіальних громад

(у межах бюджетних призначень)

 

 

 

2,0

 

 

2,0

3,0

 

 

3,0

4,0

 

 

4,0

5,0

 

 

5,0

6,0

 

 

6,0

Збільшення чисельності молоді, залученої до молодіжних програм та заходів, спрямованих на формування бережливого ставлення до навколишнього природного середовища.

1.5. Підтримка ініціатив молоді, створення умов для її творчого і духовного розвитку, інтелектуального самовдосконалення, участь у проведенні обласного конкурсу з перукарського мистецтва, декоративної косметики та манікюру “Чарівна зачіска”, кубка області з українських інтелектуальних ігор “УНІКУМ”,

духовно-мистецької акції “Стрітенська свічка”, молодіжного фестивалю “Ї”.

щороку

Відділ освіти, сектор молоді та спорту райдержадміністрації, молодіжні громадські організації та органи студентського самоврядування (за згодою

Районний бюджет

 

бюджети сіл, селищ, територіальних громад

(у межах бюджетних призначень)

 

 

4,5

 

 

3,0

5,5

 

 

3,5

6,5

 

 

4,0

7,5

 

 

4,5

8,5

 

 

5,0

Збільшення чисельності молоді, залученої до здійснення заходів, спрямованих на творчий і духовний розвиток, інтелектуальне самовдосконалення молоді.

 

1.6. Участь у проведенні вишкільних та військово-патріотичних таборів, ігор для дітей та молоді, у тому числі Всеукраїнської теренової гри “Гурби-Антонівці”, обласної спортивно-патріотичної гри для дітей та молоді “Легенда УПА”, обласного вишкільного табору для молоді “Лисоня”.

щороку

Відділ освіти, сектор молоді та спорту райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, молодіжні громадські організації та органи студентського самоврядування (за згодою

Районний бюджет

 

бюджети сіл, селищ, територіальних громад

(у межах бюджетних призначень)

5,0

 

 

4,0

6,0

 

 

5,0

7,0

 

 

6,0

8,0

 

 

7,0

9,5

 

 

8,0

Збільшення кількості молоді, залученої до заходів з патріотичного виховання.

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пропаганда та формування здорового способу життя

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1. Здійснення вторинної профілактики у цільових групах у рамках діяльності мобільного консультативного пункту соціальної роботи у сільській місцевості.

2016-2020 роки

 

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Районний бюджет

 

бюджети сіл, селищ, територіальних громад

(у межах бюджетних призначень)

1,2

 

 

0,5

1,9

 

 

0,6

2,4

 

 

0,7

2,8

 

 

0,8

3,0

 

 

0,9

Збільшення чисельності молоді, залученої до популяризації та утвердження здорового і безпечного способу життя та культури здоров’я

2.2. Забезпечення моніторингу якості надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді в рамках діяльності мобільного консультативного пункту в сільській місцевості.

2016-2020 роки

 

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Районний бюджет

 

 

5,0

 

 

 

5,0

 

 

 

5,0

 

 

 

5,0

 

 

 

5,,0

 

 

 

Покращення якості надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді.

2.3. Проведення акцій присвячених Всесвітньому дню пам’яті людей, загиблих від                СНІДу, Міжнародному дню боротьби з наркоманією (26 липня), Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом (1 грудня), Всесвітньому дню без тютюну (31 травня). виготовлення інформаційно-просвітницьких листівок.

2016-2020 роки

 

Відділ освіти, райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районне територіальне медичне об’єднання

Районний бюджет

 

бюджети сіл, селищ, територіальних громад

(у межах бюджетних призначень)

3,0

 

 

2,5

4,0

 

 

3,5

5,0

 

 

4,5

6,0

 

 

5,5

7,5

 

 

6,5

Збільшення чисельності молоді, залученої до популяризації та утвердження здорового і безпечного способу життя та культури здоров’я.

2.4. Сприяння зміцненню психічного здоров’я молодих людей, формування внутрішньої культури їх взаємин у сім’ї та соціальному середовищі; забезпечення репродуктивного здоров’я молоді, популяризація серед молоді знань з безпеки життєдіяльності, у тому числі проведення виїзних інформаційно-просвітницьких акцій з питань популяризації здорового способу життя, профілактики негативних явищ серед дітей та молоді

2016-2020 роки

 

Відділ освіти, райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районне територіальне медичне об’єднання, молодіжні громадські організації та органи студентського самоврядування (за згодою)

Районний бюджет

 

бюджети сіл, селищ, територіальних громад

(у межах бюджетних призначень)

 

5,0

 

 

2,0

6,0

 

 

3,0

7,0

 

 

4,0

8,0

 

 

5,0

9,0

 

 

6,0

збільшення чисельності молоді, залученої до популяризації та утвердження здорового і безпечного способу життя та культури здоров’я.

 

2.5. Організація надання соціально-медичних послуг для молоді району з питань запобігання алко- та наркозалежностям, постійного впровадження новітніх методик соціально-психологічної допомоги та профілактики.

2016-2020 роки

 

Районне територіальне медичне об’єднання

Фінансування не потребує

-

-

-

-

-

Зменшення кількості         алко- та наркозалежної молоді.

2.6. Організація та проведення інформаційно-просвітницької акції «Здоровим бути модно».

2016-2020 роки

 

Сектор молоді та спорту райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Районний бюджет

 

бюджети сіл, селищ, територіальних громад

(у межах бюджетних призначень)

1,0

 

 

0,5

1,5

 

 

0,7

2,0

 

 

1,0

2,5

 

 

1,2

3,0

 

 

1,5

Збільшення кількості молоді, поінформованої про шкоду вживання алкогольних та тютюнових виробів.

2.7. Залучення молоді до занять фізичною культурою та спортом у спортивних клубах за місцем проживання та в спортивних секціях дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

2016-2020 роки

 

Сектор молоді та спорту райдержадміністрації, ДЮСШ

Фінансування не потребує

-

-

-

-

-

Збільшення кількості молоді, залученої до занять фізичною культурою та спортом.

2.8. Проведення інформаційно-профілактич-них рейдів з метою попередження негативних проявів у дитячому та молодіжному середовищі (протидія розповсюдженню ВІЛ/СНІДу, наркоманії, алкоголізму, тютюнопалінню, соціально небезпечних хвороб), популяризації та утвердження здорового способу життя.

 

2016-2020 роки

 

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділ освіти, сектор молоді та спорту, служба у справах дітей райдержадміністрації, тернопільське районне медичне об’єднання,  Тернопільське районне відділення поліції ТВП ГУ Національної поліції в Тернопільській області

Районний бюджет

 

бюджети сіл, селищ, територіальних громад

(у межах бюджетних призначень)

 

0,5

 

 

0,5

0,7

 

 

0,7

1,0

 

 

1,0

1,2

 

 

1,2

1,5

 

 

1,5

Посилення протидії негативним явищам в дитячому та молодіжному середовищі.

2.9. Участь в обласному конкурсі соціальної реклами «Наше майбутнє – без шкідливих звичок»

 

 

 

Щороку

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,  служба у справах дітей райдержадміністрації

Фінансування

 не потребує

-

-

-

-

-

Покращення якості соціальної реклами щодо профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі

3.

Набуття молодими людьми знань, навичок та інших компетентностей поза системою освіти (розвиток неформальної освіти)

3.1. Сприяння розвитку мережі молодіжних центрів

2016-2020 роки

 

Сектор молоді та спорту райдержадміністрації

Фінансування

 не потребує

-

-

-

-

-

Збільшення чисельності молоді, залученої до молодіжних про-грам та заходів, спрямованих на розв’я-зання актуальних проблем молоді.

3.2. Створення європейського інструмента презентації знань, досвіду і кваліфікації молодої особи для підвищення її соціальної мобільності “Молодіжний паспорт”.

2016-2020 роки

 

Відділ освіти, сектор молоді та спорту райдержадміністрації, органи студентського самоврядування (за згодою)

фінансування

не потребує

-

-

-

-

-

Збільшення чисельності молоді, залученої до молодіжних заходів, спрямованих на  розв’язання актуальних проблем молоді.

4.

 

 

 

 

 

 

 

 

Створення умов, спрямованих на працевлашту вання молоді (забезпечення первинної і вторинної зайнятості та самозайнятості молоді)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.1.Організація профорієнтаційної роботи серед молоді. Зокрема проведення інформаційно-просвітницьких заходів для молоді, семінарів з питань професійної орієнтації «Твоя майбутня професія». Проведення інформаційно-просвітницьких заходів «Мій талант – моя робота». Організація профорієнтаційних ігор.

2016-2020 роки

 

 

Міськрайонний центр зайнятості, районний

центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Фінансування не потребує

-

-

-

-

-

Збільшення  чисельності молоді, залученої до здійснення заходів, спрямованих на забезпечення її зайнятості.

 

4.2. Участь у обласних акціях: “День кар’єри”, “Місто професій”

2016-2020 роки

 

 

 

 

Відділ освіти райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Фінансування не потребує

-

-

-

-

-

Формування в молоді усвідомлених мотивів вибору певного виду професійної діяльності

4.3. Сприяння розвитку молодіжного підприємництва, самозайнятості та ефективного просування молодих людей у підприємницькому середовищі, у тому числі проведення Всеукраїнського конкурсу бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді

2016-2020 роки

 

Сектор молоді та спорту райдержадміністрації органи студентського самоврядування (за згодою)

Фінансування не потребує

-

-

-

-

-

Збільшення чисельності молоді, залученої до здійснення заходів, спрямованих на сприяння розвитку молодіжного підприємництва та самозайнятості.

4.4. Залучення молоді до волонтерської діяльності, зокрема щорічне проведення в області Всеукраїнської благодійної акції “Серце до серця”

2016-2020 роки

 

Відділ освіти, сектор молоді та спорту райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, молодіжні громадські організації та органи студентського самоврядування (за згодою)

Фінансування не потребує

-

-

-

-

-

Збільшення чисельності молоді, залученої до волонтерської діяльності.

 

5.

Соціальний захист та надання соціальної допомоги молоді

5.1. Надання соціальних послуг різним категоріям дітей та молоді, особам, що опинились в складних життєвих обставинах, та молоді з числа внутрішньо переміщених осіб, молоді з зони проведення антитерористичної операції.

2016-2020 роки

 

Районний

центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сектор молоді та спорту, служба у справах дітей райдержадміністрації

Фінансування

не потребує

-

-

-

-

-

Підтримка дітей та молоді, які опинились в складних життєвих обставинах.

5.2. Організація соціального супроводу молоді, яка повернулась з місць позбавлення волі (або умовно засуджених), молоді з числа внутрішньо переміщених осіб, молоді з зони проведення анти терористичної операції.

2016-2020 роки

 

Районний

центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Фінансування

не потребує

-

-

-

-

-

Збільшення кількості молоді, яка бере активну участь у житті суспільства та проходить процес ре соціалізації.

6.

Забезпечення партнерської підтримки молоді з тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб

6.1. Забезпечення соціально-інформаційної та партнерської підтримки молоді з числа внутрішньо переміщених осіб, молоді з зони проведення антитерористичної операції.

2016-2020 роки

 

Відділ освіти райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, молодіжні громадські організації та органи студентського самоврядування (за згодою)

Фінансування не потребує

-

-

-

-

-

Збільшення чисельності молоді, яка взяла участь у молодіжних заходах.

7.

Інформаційне забезпечення реалізації молодіжної політики

7.1. Здійснення інформування молоді щодо державної підтримки проектів через призначення грантів Президента України для обдарованої молоді, щодо присудження Премії Кабінету міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України.

2016-2020 роки

 

Сектор молоді та спорту райдержадміністрації

фінансування не потребує

-

-

-

-

-

Створення якісної нової системи інформаційного забезпечення молоді щодо вирішення проблем.

8.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Створення умов для інтелектуального самовдосконалення молоді, творчого розвитку особистості та забезпечення міжнародного молодіжного співробітництва

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.1 Сприяння участі дітей та молоді району в міжнародних, всеукраїнських, обласних фестивалях, конкурсах, акціях, турнірах, семінарах, конференціях тощо.

Постійно

 

 

 

Відділ культури, сектор молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

 

Районний бюджет

 

бюджети сіл, селищ, територіальних громад

(у межах бюджетних призначень)

2,0

 

 

1,0

2,5

 

 

1,5

3,0

 

 

2,0

3,5

 

 

2,5

4,0

 

 

3,0

Виконання заходів програми дасть можливість підвищити рівень підготовки до участі у вказаних заходах молодих людей.

 

8.2. Надання організаційної та фінансової підтримки молодіжним культурно-мистецьким фестивалям, конкурсам та іншим молодіжним творчим акціям.

2016-2020 роки

 

 

 

Відділ культури, сектор молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

Районний бюджет

 

бюджети сіл, селищ, територіальних громад

(у межах бюджетних призначень)

2,0

 

1,0

2,5

 

1,5

3,0

 

2,0

3,5

 

2,5

4,0

 

3,0

Проведення щороку фестивалів та конкурсів.

8.3. Участь в обласному етапі Всеукраїнського фотоконкурсу «Молоде обличчя України».

Березень - червень

2016-2020 роки

Сектор молоді та спорту райдержадміністрації

 

фінансування

не потребує

-

-

-

-

-

Збільшення учасників фотоконкурсу від району.

8.4. Участь у Форумі творчої молоді Тернопільщини.

 

Щороку

 

 

 

 

Сектор молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

 

Районний бюджет

 

бюджети сіл, селищ, територіальних громад

(у межах бюджетних призначень)

0,2

 

 

0,1

0,3

 

 

0,2

0,4

 

 

0,3

0,5

 

 

0,4

0,6

 

 

0,5

Забезпечення участі у форумі молодих людей з району щороку.

 

 

8.5. Участь в обласному та проведення районного фестивалю творчості дітей та молоді з функцій ними обмеженнями «Повір у себе!».

 

 

Щороку

 

 

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділи освіти, культури, сектор молоді та спорту райдержадміністрації

Районний бюджет

 

бюджети сіл, селищ, територіальних громад

(у межах бюджетних призначень)

20,0

 

 

10,0

30,0

 

 

20,0

40,0

 

 

30,0

50,0

 

 

40,0

60,0

 

 

50,0

Залучення молоді з функційними обмеженнями до творчої діяльності.

 

 

8.6. Проведення молодіжних культурно-мистецьких фестивалів, конкурсів, виставок художньої творчості, пленерів, творчих акцій, флеш-мобів та здійснення інших заходів спрямованих на виявлення і самореалізацію обдарованих дітей та молоді.

2016-2020 роки

 

 

Відділ освіти, культури, сектор молоді та спорту  райдержадміністрації

молодіжні громадські організації та органи студентського самоврядування (за згодою)

Районний бюджет

 

бюджети сіл, селищ, територіальних громад

(у межах бюджетних призначень)

2,5

 

 

0,6

2,7

 

 

0,7

3,0

 

 

0,8

3,5

 

 

0,9

4,0

 

 

1,0

Збільшення кількості молоді, залученої до участі у заходах спрямованих на забезпечення інтелектуального розвитку молодих людей.

8.7. Сприяння створенню європейських молодіжних центрів, євроклубів на території району.

2016-2020 роки

 

Сектор молоді та спорту райдержадміністрації

Фінансування

не потребує

-

-

-

-

-

Збільшення чисельності молоді, залученої до участі у міжнародних молодіжних заходах.

8.8. Сприяння міжнародному молодіжному обміну між учнівською молоддю, дитячими та молодіжними громадськими організаціями, органами молодіжного та учнівського самоврядування та іншими молодіжними структурами.

2016-2020 роки

 

 

 

 

 

 

 

 

Сектор молоді та спорту райдержадміністрації

 

фінансування

не потребує

-

-

-

-

-

Збільшення чисельності молоді, залученої до здійснення  міжнародних молодіжних обмінів.

Районний бюджет

83,9

111,6

139,3

167,0

195,6

697,4

Бюджети сіл та селищ, територіальних громад

42,7

68,9

95,3

121,5

147,9

476,3

Всього:

126,6

180,5

234,6

288,5

343,5

1173,7