Фонд соціального страхування інформує

 

 


Для людей з особливими потребами - більше уваги і допомоги
03.12.2020


 

 

Люди з особливими потребами є совістю суспільства. І до них має бути особливе ставлення. Бо ніхто не знає, як доля може завтра розпорядитися чиїмось життям.

Коли декілька років очолив управління ВД  Фонду соціального страхування в Тернопільській області, не міг не перепустити через себе всі проблеми, емоції та біль тих людей, в яких життя розділилося на «до» і «після» травми. Разом з колегами постійно спілкувався, постійно відвідували потерпілих на виробництві за місцем проживання, щоб безпосередньо почути, що для них конче необхідно, чого потребують. Кожного запитував: чим я можу вам допомогти? Бо ці люди і в матеріальному, і в моральному сенсі вразливіші, їх необхідно «витягувати» з глибин самотності, невпевненості, розчарування, матеріальних прірв...

На цьому етапі я зрозумів: на кожній життєвій сходинці є стільки сфер докладання зусиль, стільки речей, які можна поліпшити, вдосконалити.

Стільки можливостей робити добро…

 Міжнародний день осіб з інвалідністю ми відзначаємо лише з однією метою – нагадати суспільству про цих людей, привернути увагу до їх нагальних потреб. Адже навіть при  найбільшому бажанні ми з колегами не можемо вирішити всіх тих проблем, які стоять на шляху людей з обмеженими можливостями. В умовах карантину ми не можемо навіть відвідати цих людей, як робили багато років підряд, спілкуємося тепер лише в телефонному режимі. Адже наражати людей з обмеженими можливостями на небезпеку інфікування не маємо права.

Та пройде цей важкий час сovid-19  і все налагодиться. Будемо окрім усіх різнопланових фінансових допомог та виплат, які ми постійно проводимо потерпілим на виробництві, оплаті послуг з медико-соціальної реабілітації організовувати, як практикувалося раніше, різні громадські заходи та соціальні проекти.

Багатьом сотням людей з інвалідністю нашої області припав до душі соціальний проект, який впродовж семи років ми втілювали в життя – Всеукраїнська спартакіада для потерпілих на виробництві «Сила духу». Або соціальний проект «Виклик долі», який управління ВД Фонду в області та телеканал ТВ-4 творили разом. Приклади життєстійкості та сили духу, про які ми розповідали в рамках проекту, так  потрібні не лише людям з обмеженими можливостями, а тепер усім нам. Людям, які ходять своїми ногами, бачать, можуть вільно пересуватись, але часто нарікають на долю, коли в умовах пандемії відчувають себе відірваними від світу. Усвідомте, скільки дарунків долі ви маєте і бережіть їх! Ми в людей, які ділилися своїми переживаннями, досвідом, підтримкою, вчимося долати життєві перепони. Ми в них вчимося виживати в теперішньому світі, разом з тим допомагаючи.

Приємним фактом напередодні Міжнародного дня людей з особливими потребами стало те, що Фонд соціального страхування України відновив фінансування медичних і соціальних послуг для потерпілих на виробництві, осіб з інвалідністю, які були призупинені в умовах карантину. На здійснення спеціальних медичних, постійних сторонніх доглядів, побутового обслуговування, а також на додаткове харчування Фонд загалом вже направив 33,5 мільйона гривень.

Потерпілим на виробництві, особам з інвалідністю Фондом днями буде здійснено виплату нарахованих коштів на медико-соціальні послуги за увесь період, упродовж якого фінансування видатків було призупинено.

Зокрема, буде перераховано кошти на здійснення спеціальних медичних, постійних сторонніх доглядів за потерпілими, а також побутове обслуговування; витрати на додаткове харчування; відшкодовано витрати за самостійно придбані лікарські засоби, вироби медичного призначення та гігієнічні вироби (підгузники або пелюшки).

Крім того, Фондом соціального страхування України буде виплачено одноразові допомоги потерпілим на виробництві або членам їх сімей у разі смерті потерпілих, які були нараховані упродовж періоду дії обмежень на фінансування.

Сьогодні хотів би звернутися не лише до потерпілих на виробництві, дві з лишком тисячі яких працівники Фонду знають особисто, а й до всіх людей з обмеженими можливостями та необмеженим особистісним потенціалом. Кажуть, що життєвий досвід та успіх - це не стільки те, що ми маємо, скільки те, ким ми стаємо в результаті. У непрості хвилини свого життя усі ви  зуміли не просто здолати випробування, а й не втратили свого життєлюбства, тієї великої сили, яка допомагає вам і тим, хто поруч, рухатись життям.

Ви зберегли неабиякий дух та віру в себе. І це варте особливої шани і поваги. Тому сьогодні дозвольте запевнити: ваша довіра та задоволення роботою  Фонду – це головна лінія, пріоритет  у нашій діяльності. Ми зробимо усе від нас залежне, аби ви почувалися впевнено в житті. Адже ми, спілкуючись з вами, почали  більше розуміти своє призначення і місію своєї душі.

Тож, шановні друзі, хай міцне здоров’я, сімейний затишок, віра та  добробут в родинах помножать ваші сили, вбережуть від бід, дарують серцю велику втіху, а душі –  радість та гармонію.

 

Федір Бортняк, в.о.начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області

                                                                        

 

2,2 мільйона українців знаходились на лікарняних і декретних за підсумками 11 місяців

Упродовж січня–листопада Фонд соціального страхування України прийняв на фінансування заяви-розрахунки на виплату допомог по тимчасовій втраті працездатності, у зв’язку із вагітністю та пологами, а також на поховання для 2,2 млн застрахованих осіб.

Матеріальне забезпечення нараховано на суму близько 14,5 млрд гривень.Зокрема, допомоги по тимчасовій втраті працездатності нараховано для майже 2,1 мільйона осіб, з яких понад 56 тисяч – у разі ізоляції від COVID-19. Допомоги по вагітності та пологах – для 130 тисяч жінок, допомоги на поховання – за понад 10,3 тис. страховими випадками.

У ФССУ відсутні затримки із фінансування по жодній зі статтей видатків, оплата здійснюється вчасно та в повному обсязі.

Порядок отримання матеріального забезпечення від Фонду:

1. Отриманий в закладі охорони здоров’я листок непрацездатності працівник передає до уповноваженої особи на підприємстві – кадровика, табельника або бухгалтера, для заповнення зворотної сторони листка непрацездатності (визначення страхового стажу застрахованої особи та кількості днів, за які буде надаватися матеріальне забезпечення).

2. Листок непрацездатності передають на розгляд до Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (приймається рішення щодо надання матеріального забезпечення).

3. Бухгалтерія страхувальника розраховує суму матеріального забезпечення та оформляє заяву-розрахунок для отримання фінансування від Фонду.

4. Страхувальник подає заяву-розрахунок до Фонду (ми радимо робити це дистанційно), після чого здійснюється перерахування Фондом заявлених коштів на спеціальний рахунок страхувальника. Дізнатись, чи вже перераховано Фондом кошти, застраховані особи можуть у телеграм-каналі ФССУ https://t.me/socialfund за тегом #фінансування_страхувальників, де щоденно оновлюється інформація про стан фінансування заяв-розрахунків.

5. Виплата роботодавцем матеріального забезпечення застрахованим особам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, або одразу після отримання коштів від Фонду.

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України