Фонд соціального страхування інформує

 

 


Спільно і свідомо маємо виграти війну з СOVID-19
10.02.2021


 

 

«Війни виграють не генерали, війни виграють шкільні вчителі та парафіяльні священики», – писав Бісмарк. Сучасну війну з коронавірусом ми теж можемо виграти, бо від рівня колективної свідомості залежить, як ми вийдемо з кошмару пандемії.

З особистої безпеки, профілактики інфікування коронавірусною інфекцією має починатися день кожного громадянина. До мудрих слів священнослужителів завжди дослухаються віряни, тому просимо священників закликати прихожан суворо дотримуватися протиепідемічних заходів. Так само і наші медики можуть підтвердити, що особиста обережність, користування засобами захисту справді допомагають. Підтвердити не лише на словах, а власним дієвим прикладом. Саме у спільності, усвідомлюючи усі загрози та наслідки, можемо вберегти наших людей, допомогти і собі, і всьому суспільству розпочати і провести цей рік без страшних втрат, без важких ускладнень після СOVID-19 та постковідних синдромів, які ще будуть відгукуватись довго.

Днями дізнався, що французькі лікарі підготували нові поради щодо уповільнення поширення коронавірусу, закликавши навіть припинити розмови в громадському транспорті. Французька академія лікарів опублікувала інструкцію, в якій йдеться, що люди повинні уникати розмов або телефонних дзвінків у метро, в ​​автобусах або будь-де в громадських місцях, де соціальна дистанція неможлива. Зараз у Франції діє найтриваліша в Європі комендантська година – з 18:00 до 06:00, а ресторани і туристичні об’єкти закриті з жовтня. Там немає суперечок: буду носити маску, чи ні. Бо обійдеться не лише штрафом. В Австрії збільшили до 90 євро штраф за неносіння маски типу FFP-2 у визначених місцях та недотримання дистанції.

А в нас деякі люди можуть собі дозволити не лише ігнорувати засоби індивідуального захисту, а й кричати на всіх перехрестях про всесвітню коронавірусну змову. При чому, на повному серйозі. Не аналізуючи, не переймаючись тим, що можуть піддати загрозі не лише своє здоров’я, а й інших людей. Адже не всі легко переносять інфекцію, яка до того ж мутує. Але, гадаю, вони не мали найближчих людей на апаратах штучного дихання, не розривалися між двома реанімаціями, рятуючи дорожезними препаратами батьків, не перенесли панічні атаки і місяці безсоння та ускладнень, не відспівували померлих рідних… Інакше б не легковажили чиїмось долями.

На жаль, лише за січень 2021 року в Тернопільській області 70 осіб не пережили коронавірусної інфекції. Статистика повною мірою не відображає всієї картини. «Причина ніколи не буває одна. Скоріш за все, не враховано певну кількість смертей від Covid-19, коли якась бабця в селі задихалася і померла. Ніхто не розбирався, був то коронавірус чи ні. Поставили, наприклад, діагноз «серцева недостатність» або «пневмонія» і все», – прочитав думку про зростання загальної смертності столичного лікаря-інфекціоніста Юрія Жигарєва. Іноді при всіх ознаках захворювання тест на COVID-19 показує негативний результат. Крім того, скасовані планові операції, а це рано чи пізно стає ургентним.

У теперішній час просвітницькі заходи зможуть допомогти сповільнити поширення COVID-19 й уникнути ризику перевантаження системи охорони здоров’я хворими, щоб кожен міг отримати необхідну медичну допомогу. І саме священники, вчителі, лікарі і голови громад спільними зусиллями можуть вплинути на ситуацію – власним авторитетом та прикладом.

Коли на підприємстві стається нещасний випадок, це не лише розслідується комісією і Фондом соціального страхування України фінансуються відповідні виплати, а насамперед аналізуються причини виникнення подібної ситуації. Які фактори не були враховані, що слід поліпшити, на якому етапі може подібне трапитись? Від цього аналізу і виправлення недоліків, упущень, формального ставлення до своїх посадових обов’язків або їх недотримання залежатиме в подальшому чиєсь життя. Слушні поради та зауваження люди пропускають повз себе, вважаючи, що заходи з охорони праці писані просто так. А виявляється, що писані вони кров’ю…

Те ж саме стосується і поширення коронавірусної інфекції в медичних закладах. Щоб у теперішній складній ситуації медичні працівники не втрачали власне здоров’я, а то і життя, про них мають подбати відповідні служби з охорони праці та адміністрація лікувальних закладів. І, власне, медики мають бути першим і найпоказовішим прикладом особистого дотримання безпечної праці.

Нині уже відомо про три нових штами коронавірусу – британський, південноафриканський і бразильський. За інформацією Укрінформу усі три є значно заразнішими за початковий вуханський варіант, але даних про те, як вони специфічно впливають на тяжкість перебігу хвороби, поки немає.

Наприклад, перші два варіанти, як свідчать дані досліджень, є на 50% заразнішими. Бразильський штам вірусу теж викликав занепокоєння учених, оскільки сплеск захворюваності в Манаусі, де раніше перехворіло 76% населення (а цього має бути достатньо для колективного імунітету), засвідчив про те, що мутації дозволяють обійти» уже сформований імунний захист.

Отож, найголовніше, дорогі краяни, пообіцяйте, будь ласка, що побережете своє здоров’я. Нам ще так багато треба усім разом зробити…

 

Федір Бортняк, в.о. начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області

 

Фонд і ФРУ закликають пришвидшити подання заяв-розрахунків на виплату лікарняних

Фонд соціального страхування України та Федерація роботодавців України закликають страхувальників (роботодавців) прискорити подання заяв-розрахунків на виплату допомог від ФССУ їх працівникам.

Для отримання допомоги за листками непрацездатності застрахована особам має передати лікарняний листок своєму роботодавцю, який у свою чергу оформлює та подає до Фонду соціального страхування України заяву-розрахунок на виплату коштів. Саме на її підставі Фондом здійснюється перерахування коштів матеріального забезпечення. Дата фінансування допомог по тимчасовій втраті працездатності і по вагітності та пологах прямо залежить від строків подання зазначеної заяви.

Відповідно до нормативно-правових актів після отримання від працівника листка непрацездатності, комісія із соціального страхування підприємства має прийняти рішення щодо призначення матеріального забезпечення у строк до 10 календарних днів. Після цього роботодавцем упродовж не більш ніж 5 робочих днів здійснюється розрахунок суми допомоги, оформлюється та передається до Фонду заява-розрахунок. ФССУ забезпечив можливість подання заяв-розрахунків дистанційно із застосуванням електронного підпису/печатки.

Водночас, до Фонду соціального страхування України надходять звернення застрахованих осіб щодо затримки подання заяв-розрахунків їх роботодавцями, а отже виплати матеріального забезпечення.

З метою посилення соціального захисту працівників та пришвидшення надання допомог за листками непрацездатності, закликаємо роботодавців пришвидшити опрацювання лікарняних листків та подання відповідних заяв-розрахунків до Фонду.

Слідкувати за станом усіх виплат від ФССУ застраховані особи можуть у телеграм-каналі https://t.me/socialfund, де в оперативному режимі оновлюється інформація про здійснене фінансування за тегом #фінансування_оперативно.

Звертаємо увагу, Фонд здійснює перерахування коштів для виплати допомог працівникам на рахунок страхувальника (роботодавця), який має здійснити виплату у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, або одразу після отримання коштів від ФССУ.

Дізнатись, чи вже перераховано кошти роботодавцю, застраховані особи можуть з щоденної звітності Фонду про стан фінансування страхувальників за тегом #фінансування_страхувальників.

photo_2021-01-29_13-37-18
Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України