ДокументиАрхів VI скликанняПрограми <АРХІВ> Програми → Програма розвитку засобів масової інформації

 
 Програма
 розвитку газети «Подільське Слово» на 2011-2015 роки
 
         Законодавча база для розробки програми: Конституція України, Закон України «Про інформацію», Закон України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Українї», Закон України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», Закон України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», Бюджетний кодекс України.
 
Головна мета програми: всебічне висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, поширення інформації про діяльність депутатів районної ради, депутатів сільських та селищних рад, органів виконавчої влади.
 
Строки реалізації програми: 2011-2015 роки.
 
Джерела фінансування: районний бюджет, власні кошти редакції газети «Подільське слово», інші джерела фінансування, не заборонені чинним законодавством.
 
Обсяги фінансування: розмір коштів визначається в кошторисі витрат на виконання програми.
 
ВСТУП


Газета Тернопільської районної ради і Тернопільської райдержадміністрації «Подільське слово» діє на підставі Статуту і має за мету висвітлення діяльності органів державного управління в районі, а також поширення інформації про роботу районної ради, відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про інформацію», Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації». Забезпечення свободи слова у засобах масової інформації та рівного доступу до ЗМІ громадян, політичних об'єднань, в цілому громади району є дуже важливим чинником для розвитку громадянського суспільства. Тому гарантії свободи слова, неупередженого висвітлення подій та поширення об'єктивної інформації є основою діяльності газети «Подільське слово». Характерною ознакою програми є консолідація усіх зацікавлених сторін для розв'язання соціальних потреб району, всебічне і достовірне подання різних точок зору, обмін інформацією між владою та громадою.
Реалізація основних заходів, передбачених програмою, забезпечить координацію дій політичних об'єднань, громадських організацій, закладів освіти, культури, соціальної сфери органами місцевого самоврядування і виконавчої влади.
 
 Мета програми
 
Метою програми є створення у Тернопільському районі умов для організації всебічного висвітлення політичного, господарського, культурного, економічного, соціального життя Тернопільського району.
Виконання програми має на меті забезпечити розвиток демократичного громадянського суспільства, дієвого контролю громади за діяльністю органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядуваннявиконавчої.
Також метою виконання програми є:
- забезпечення об’єктивного висвітлення діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у соціальній, економічній, правовій, екологічній та інших важливих сферах життя;
- сприяння захисту політичних, соціально-економічних, юридичних та інших прав та свобод людини;
- задоволення інформаційних потреб громадян, юридичних осіб, органів місцевого самоврядування і органів виконавчої влади для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів;
- забезпечення громадянам України, юридичним особам і державним органам гарантованого права доступу до інформації про події та явища в галузі політики економіки, культури, а також у соціальній, екологічній, міжетнічний, міжнародній та інших сферах;
- забезпечення відкритості та доступності інформації про діяльність органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.
 
НАПРЯМКИ ТА ЗАХОДИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
 
Для забезпечення виконання програми необхідно мати змістовне, впливове видання. Програмою передбачається, що у 2011-2015 роках газета «Подільське слово» буде виходити:
- форматом A3 на 12-16 сторінках;
- періодичність виходу — 1 раз на тиждень (п'ятниця);
- наклад 2,5 тис. прим і більше.
 
1.  Удосконалення змістовної концепції:
-    організація більш інтенсивного зворотного зв'язку за рахунок публікації матеріалів громадських кореспондентів, журналістських розслідувань;
-    продовження практики ведення тематичних шпальт;
-    орієнтація на проблемні, актуальні, дискусійні теми: економіка та соціальний розвиток району, права людини;
-    розширення обсягу, географії та тематики інформації за рахунок створення нових рубрик;
-    залучення галузевих фахівців для підготовки аналітичних матеріалів;
-    продовження практики виступів у газеті голови районної ради і депутатів районної ради, голови райдержадміністрації, заступників голови РДА та відповідальних працівників районної ради та райдержадміністрації.
-    публікація матеріалів щодо реагування органів влади, інших структур на виступи газети та на листи читачів;
-    своєчасне інформування населення про рішення районної ради, розпоряджень голови РДА.
 
2. Створення належної матеріально-технічної бази.
Для успішної роботи редакції необхідно оновити комп'ютерну техніку, забезпечити ліцензійним програмним забезпеченням, оргтехнікою, меблями за рахунок бюджетних коштів та коштів редакції.
 
 ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

У результаті виконання програми очікується:
-    створення впливового та тиражного видання, що забезпечить відкритість та доступність інформації про діяльність органів місцевого самоврядування та структур виконавчої влади у соціальній, економічній, правовій, екологічній та інших найважливіших сферах життя;
-    задоволення інформаційні потреби громадян, юридичних осіб, органів місцевого самоврядування і органів виконавчої влади для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів;
-    забезпечення громадянам району, юридичним особам, державним структурам гарантоване право доступу до інформації про події та явища в галузі політики, економіки, культури, а також у соціальній, екологічній, міжетнічній, міжнародній та інших сферах;
-    створення умов для більш ефективної взаємодії районної законодавчої і виконавчої влади з місцевими громадами;
-    забезпечення формування громадської думки щодо розвитку демократії та більш ефективної участі громадськості у вирішенні проблем та розвитку;
-    забезпечення відкритості та доступності інформації про діяльність органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.
  
ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ ПРОГРАМИ

Програма фінансується за рахунок коштів районного бюджету, власних коштів газети «Подільське слово», та ТРР «Джерело», інших коштів, не заборонених чинним законодавством.
Обсяг фінансових ресурсів визначаються щорічно, виходячи з можливостей при формуванні або перегляді показників районного бюджету на кожен рік.
 
 

 
Програма
 розвитку радіокомпанії «Джерело» на 2011-2015 роки.

        I. Вступ

Головні напрямки програмної концепції Тернопільської районної радіокомпанії «Джерело» (далі ТРР.) відповідно до вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення» - створення і розповсюдження інформаційних, інформаційно-аналітичних, пізнавальних, культурологічних та розважальних програм. ТРР «Джерело» здійснює свою діяльність у режимі Тернопільської обласної державної телерадіокомпанії.
Програми ТРР «Джерело» розраховані на всі верстви населення від дітей до людей середнього віку та пенсіонерів. ТРР «Джерело» надає в ефір на 100% власні програми, мова програм – українська.
Готуються програми і матеріали до програм «Ранкова інформаційна програма» та «Вечірня інформаційна програма», «Актуальна тема» «Маю що сказати», «Ваше вирішено», «Жіночі портрети», «Громада за все в одвіті», «Духовні обереги », «Шкільні орієнтири», «Після уроків», «Тернопільщина туристична», «Спортарена», «На поетичній хвилі», «Акорд».
Програми ТРР «Джерело» займають в середньому 15 хв на добу. У вечірніх та ранкових інформаційних програмах йде інформування слухачів про політичне, економічне, культурне та громадське життя Тернопільського району. Виступи включають інформаційні повідомлення, репортажі, інтерв’ю, коментарі.
Чільне місце в інформаційних програмах займають матеріали про діяльність Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, районної ради, районної державної адміністрації, сільських і селищних рад.
У редакцію приходять і телефонують багато людей, їх звернення не обходяться поза увагою. Для відповідей та роз’яснень залучаються юристи і спеціалісти, які допомагають, консультують по піднятих проблемах.
З ТРР «Джерело» співпрацюють різні служби району.
У Тернопільському районі є радіоточки проводового мовлення, решта слухачів приймають програми у режимі ефірного мовлення. Програми ТРР «Джерело» транслюються по всій Тернопільській області. У області функціонує 70 тисяч радіоточок проводового мовлення, в тому числі 30 тисяч в Тернополі.

II
. Мета та основні завдання програми.

Метою програми розвитку засобів масової інформації на 2011-2015 роки є поліпшення і вдосконалення форм і методів подачі інформації, розміщення програм ТРР «Джерело» в мережі «Інтернет», удосконалення матеріально-технічної бази редакції, створення власної студії та отримання ліцензії на власне мовлення.

III. Напрямки виконання програми.

        Вся наша програма здійснюється за такими напрямками:
1. Інформування населення про основні події в районі, створення нових наукових, публіцистичних програм.
2. Створення власної сторінки ТРР «Джерело» в мережі «Інтернет».
3. Робота щодо створення власної студії.
4. Матеріально-технічне забезпечення.
5. Фінансове забезпечення.
6. Створення на базі редакції: етичних, журналістичних, громадських студій; - організація «круглих столів» з обговорення суспільно-політичних, соціальних проблем; -  вивчення громадської думки щодо насущних проблем держави.
7. Міжнародна діяльність.

         IV. Фінансове забезпечення виконання програми.

 Фінансування програми здійснюється за рахунок коштів з районного бюджету, інших джерел.
Очікувані результати виконання програми.
Виконання програми дасть змогу
-   інформувати щонайбільшу слухацьку аудиторію про суспільно-політичне життя у Тернопільському районі;
-   поширювати на теренах області, держави інформацію про обдарованих людей району, їх життєвий досвід, професійні та творчі здобутки;
-   сприяти консолідації громади та виконання завдання щодо об’єднання навколо однієї мети – побудови справедливого суспільства, держави для громади.