До уваги підприємців та найманих працівників 16.06.2011
Шановні платники єдиного соціального внеску!
Розпочинаючи чи проводячи підприємницьку діяльність, Ви повинні знати, що Правління Пенсійного фонду України постановою від 27.09.2010 № 21-6, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 року за №995/18290, затвердило Порядок взяття на облік та зняття з обліку в органах Пенсійного фонду України платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Цим порядком передбачено, що платники єдиного внеску-фізичні особи беруться на облік в органах Пенсійного фонду України за місцем проживання за заявою платника, яку необхідно подати в 10-ти денний термін із дня початку провадження відповідної діяльності або укладення трудового договору з найманим працівником чи укладення договору цивільно-правового характеру з фізичною особою. Вони набувають статусу платника єдиного внеску відповідно до статті 4 Розділу II Закону України від 08.07.2010 №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (надалі Закон). Згідно із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" з дня державної реєстрації фізичні особи, як платники єдиного внеску, зобов’язані:
- своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок
- подавати звітність до територіальних органів Пенсійного фонду України в області у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом України.
В статті 6 Закону чітко визначаються права та обов’язки платника єдиного внеску.
Період провадження підприємницької діяльності, за умови сплати єдиного соціального внеску в розмірі не нижче мінімального страхового внеску, зараховується до страхового стажу, що в майбутньому матиме вирішальне значення при виході на пенсію та нарахуванні її розміру, отриманні інших соціальних виплат.
У випадку ігнорування трудового законодавства працедавцями (при працевлаштуванні нелегально, приховуванні доходів тощо) чесні і дисципліновані працівники стають незахищеними перед життєвими негараздами та різними труднощами.
Різного роду трактування щодо сплати єдиного соціального внеску, що сьогодні надаються не спеціалістами органів Пенсійного фонду України в області і які, в більшості випадків, не мають юридичного підґрунтя, призводять до порушення Закону в частині нарахування та сплати внесків до бюджету Фонду.
Необхідно пам’ятати, що за порушення норм законодавства про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та про єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до платників, відповідно до Закону, застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня):
- за несплату або несвоєчасну сплату внесків накладається штраф у розмірі 10% своєчасно несплачених сум;
- за донарахування органом Пенсійного фонду України або своєчасно не нарахованого платником внеску накладається штраф у розмірі 5% зазначеної суми за кожен повний або неповний базовий звітній період;
- за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом, накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім цього, на суму недоїмки платнику нараховується пеня з розрахунку 0,1 % суми недоплати за кожен день прострочення платежу.
Лише спеціалісти управлінь Пенсійного фонду України в області, ґрунтуючись на законодавчій базі, нададуть на Ваші звернення вичерпні інформації та консультації щодо нарахувань і проведення розрахунків з Фондом.
Шановні підприємці! Пам’ятайте: дотримання норм трудового та пенсійного законодавства є гарантом Вашого стабільного та прибуткового бізнесу, уникнення фінансових санкцій, матеріального забезпечення Вас і Ваших найманих працівників, а також в майбутньому соціального захисту при виході на пенсію.
Управління Пенсійного фонду України
в Тернопільському районі
|