сторінка  1  2  3 


 



УАРОР наполягає на негайному прийняттю змін до Конституції України та пакету законів України з реформування місцевого самоврядування та децентралізації повноважень.
16.12.2014






 
    «Коаліційною угодою депутатських фракцій VIII скликання та Програмою діяльності Уряду передбачено запровадження нової політики державного управління та місцевого самоврядування, зокрема щодо децентралізації та регіонального розвитку, максимальної передачі функцій на місцевий рівень, — йдеться у зверненні.
 
Концепцією реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленої Урядом 1 квітня 2014 року, та Планом заходів щодо реалізації зазначеної Концепції, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.06.2014 № 591-р, передбачається внесення змін до Конституції України з метою забезпечення комплексної та системної реформи місцевого самоврядування.
 
Проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування) (реєстр. № 4178а від 26.06.2014) не був прийнятий Верховною Радою України  VII скликання та є відкликаним, у зв’язку з початком роботи Верховної Ради України VIII скликання».
 
    Неприйняття змін до Конституції України, на думку очільників районних та обласних рад, унеможливлює проведення комплексної реформи місцевого самоврядування щодо створення спроможних територіальних громад сільських, селищних і міських рад, запровадження дієвого самоврядування на рівні району і області.
 
    Керуючись статтею 18 Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування» та з метою узгодження позицій місцевого самоврядування і центральних органів державної влади, Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» ініціює проведення негайних консультацій з Головою Верховної ради України, Президентом України та Прем’єр-Міністром України з питань реформування місцевого самоврядування та децентралізації повноважень.
 
    Необхідним, на думку членів Правління асоціації, залишається також внесення змін до виборчого законодавства, зокрема щодо застосування мажоритарної та пропорційної виборчої системи з відкритими списками, фінансового забезпечення виборчого процесу на місцевому рівні.