сторінка  1  2  3 


 



Районний бюджет-2015: основне джерело наповнення –податок з доходів фізичних осіб
02.02.2015






 

30 січня на 23-ій сесії Тернопільської районної ради VI скликання, яку вів голова Тернопільської районної ради Василь Дідух, депутати прийняли бюджет на 2015 рік.

Двадцять третя сесія Тернопільської районної ради розпочалася хвилиною мовчання, якою присутні вшанували загиблих бійців у боротьбі з російськими терористами на сході України і пам’ять героїв Крут. Відтак, депутати розглянули 15 питань порядку денного, основне з яких – про районний бюджет на 2015 рік. Виступаючи перед депутатами, начальник фінансового управління Тернопільської районної державної адміністрації Світлана Марчук наголосила, що проект районного бюджету на 2015 рік сформовано на основі змін до Податкового та Бюджетного кодексів, реформи міжбюджетних відносин, побудованих на принципах децентралізації фінансів та зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування.

Верховна Рада прийняла закон про визнання такими, що втратили чинність ряд постанов Кабінету Міністрів, зокрема, більше не діє постанова розподілу міжбюджетних трансфертів між районним і сільськими, селищними бюджетами, – зазначила Світлана Марчук. –  Відтак, скасовано славнозвісну формулу, на яку часто нарікали сільські і селищні голови. Вона встановлювала розмір доходів і видатків, дотацій та вилучення. Відтепер ані вилучення, ні дотації вирівнювання немає. Вперше за останні роки в бюджеті Тернопільського району заплановані кошти на заробітну плату, енергоносії, утримання установ на 12 календарних місяців, а не на 8 чи 10, як було раніше. Небезпідставно сподіваюся, що бюджет Тернопільського району у частині доходів у 2015 році буде перевиконано.

За інформацією Світлани Марчук, основним джерелом надходжень до районного бюджету цьогоріч буде податок на доходи фізичних осіб, який становить 99,8% усіх надходжень. Також внесено зміни у ст. 88 Бюджетного кодексу України, у якій зазначено,  що із районного бюджету будуть фінансуватися дошкільні навчальні заклади, будинки культури, клуби, бібліотеки.  Для цього в районному бюджеті залишається 60% замість 15% податку з доходів фізичних осіб. З сільських, селищних бюджетів будуть фінансуватися органи місцевого самоврядування, комунальне господарство, благоустрій. Серед інших новацій – бюджет розвитку місцевих рад відтепер може обслуговуватися не лише у Держказначействі, а й у відділеннях національного банку України. Органи Держказначейства зобов’язані проводити фінансові операції виключно в межах 5 робочих днів.

У цілому районний бюджет за доходами у 2015 році становить 222 млн. 542 тис. 700 грн (на 6% більше минулорічного показника), за видатками – 217 468 200 грн. Базова дотація з державного бюджету для Тернопільського району одна з найменших в області – 8 150,3 тис. грн (менша лише для Підгаєцького району).

Про видатки: на установи освіти з бюджету заплановано спрямувати 78 млн. 192 тис. 100 грн, з них освітня субвенція з державного бюджету на утримання загальноосвітніх шкіл становить 54 млн. 235 тис. 900 грн (на заробітну плату освітянам передбачені видатки у сумі 49 млн. 144,4 тис. грн, більше на 1,8 млн. грн, ніж торік); на утримання установ культури заплановано спрямувати 11 млн. 898 тис. 100 грн; Тернопільське районне територіальне медичне об’єднання за рахунок медичної субвенції з державного бюджету отримає 38 млн. 785 тис. 700 грн. (збільшення видатків порівняно з іншими галузями, ніж було торік, – на 3 123 300 грн); на утримання територіального центру соціального обслуговування заплановано видатки на суму 3 млн. грн; Тернопільському районному центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді – 410 тис. грн; фізкультура і спорт – 171 тис. 300 грн. На створення матеріального резерву для запобігання надзвичайних ситуацій у районному бюджеті передбачено 97 тис. грн.

На сесії голова постійної комісії з питань охорони здоров'я, сім'ї, материнства і дитинства Тернопільської районної ради, заступник головного лікаря ТРТМО Ігор Войтович висловив зауваження до районного бюджету на 2015 рік. "Видатки на охорону здоров’я у Тернопільському районі заплановані тільки в межах медичної субвенції з державного бюджету, – сказав Ігор Войтович. – У той час як у 2015 році в районному бюджеті для закладів охорони здоров’я потреба в коштах на заробітну плату не забезпечена на 1 млн. 500 тис. грн, немає коштів на індексацію заробітної плати, заборгованість по енергоносіях становить 780 тис. грн; не враховано придбання необхідного медичного обладнання на 515 тис. грн, завершення капітального ремонту аварійного приміщення старого корпусу ТРТМО на 500 тис. грн, проведення медичних оглядів працівників бюджетної сфери – 260 тис. грн. Просимо врахувати не забезпечену потребу в коштах та виділити 3 млн. 500 тис. з районного бюджету ".

– Медичній субвенція для Тернопільського району з державного бюджету одна з найбільших в Тернопільській області, – прокоментувала начальник фінансового управління Тернопільської РДА Світлана Марчук. – Лише в двох районах Тернопільщини вони перевищують розмір показника Тернопільського району. А питання щодо індексації заробітної плати буде вирішуватися на державному рівні у другому півріччі 2015 року.

       На сесії прийнято районну програму "Призовник" на 2015-2019 роки. За інформацією військового комісара Тернопільського об'єднаного міського військкомату, підполковника Сергія Гаврилюка, потреба у коштах на здійснення програми "Призовник" на 5 років становить 50 тис. грн. Військовий комісар ознайомив учасників сесії з новаціями у законодавстві України щодо четвертої хвилі мобілізації.

Депутати підтримали районну програму "Ветеран" на 2015-2019 роки,  районну програму малого і середнього підприємництва в Тернопільському районі на 2015-2016 рр., програму організації рятування людей на водних об’єктах Тернопільського району на 2015-2019 рр. На сесії затверджено нормативно-грошову оцінку земельних ділянок, що надаються в оренду ФО-П Михайлу Степановичу Івашківу (0,5841 га) за межами населеного пункту на території  Великолуцької сільської ради у розмірі 159 тис. 831,75 грн, в розрахунку 27,36 грн\кв.м. та нормативно-грошову оцінку земельної ділянки  площею 4,8460 га, що надається в оренду ТОВ "Пан-Меркурій" за межами населеного пункту на території Плотицької сільської ради у розмірі 1 млн. 636 тис. 71 грн 47 коп., в розрахунку 33,76 грн\кв.м. Депутати затвердили структуру і чисельність виконавчого апарату районної ради, апарату Фонду комунального майна у Тернопільському районі, кошторис видатків на утримання районної ради та Фонду комунального майна у Тернопільському районі на 2015 рік. Встановлено умови оплати праці голови Тернопільської районної ради та заступника голови районної ради на 2015 рік. Депутати затвердили розпорядження голови районної ради та голови Тернопільської районної державної адміністрації. Районна рада також вирішила з метою вивчення і доповнення перенести на наступне засідання сесії питання про зміну меж населеного пункту с. Великі Гаї на території Великогаївської сільської ради. В рамках останнього питання порядку денного 23 сесії районної ради створено тимчасову депутатську комісію щодо вивчення звернення багатодітної сім’ї з с. Довжанка. 


Ірина ЮРКО.