сторінка  1  2  3 


 



«Енергоефективність як ресурс інноваційного розвитку»
30.03.2012


 








Керуючий справами Тернопільської районної ради Богдан Ящик взяв участь у круглому столі «Енергоефективність як ресурс інноваційного розвитку», що відбувся на базі Тернопільського національного економічного університету.

 

Круглий стіл, організований науковцями Тернопільського національного економічного університету, викликав зацікавлення широкого кола учасників, серед яких були представники обласної ради, Тернопільської міської ради, Козівського, Кременецького та Тернопільського районів, ТзОВ «Завод «Альфа-Газпромкомплект», екосервісної компанії «Біо-альтернатива».

Відбулося обговорення шляхів реалізації та джерел фінансування перспективних розробок щодо підвищення ефективності використання енергоносіїв та впровадження енергозберігаючих заходів, а також вироблено рекомендації щодо зменшення споживання традиційних видів енергоносіїв шляхом використання альтернативних і відновлювальних джерел енергії та впровадження енергозберігаючих проектів у господарському комплексі та соціальній сфері області.

На думку керуючого справами Тернопільської районної ради Богдана Ящика, порушена під час круглого столу тематика є надзвичайно актуальною. Тернопільський район, який повністю газифікований, вже має ряд напрацювань у цьому напрямі. Так, з 2005 року тут розпочато роботу з реконструкції котлів «Братськ», «Ністу» і т.п. на економніші, з 2008 року біля шкіл та дитячих садочків розпочали будувати паливні з використанням тверодого палива. Тепер розробляється Програма впровадження альтернативних видів палива у бюджетних установах району на 2012 – 2014 роки, яка буде внесена на розгляд чергової сесії районної ради, триває активна співпраця з екосервісною компанією «Біо-альтернатива» щодо впровадження нових технологій опалення у закладах бюджетної сфери с. Великі Бірки.

«Ми майже відмовилися від дорогих послуг «Теплокомуненерго», плануємо ввести систему стимулювання керівників закладів за економію енергоресурсів, – каже Богдан Ящик. – Кошти на впровадження енергозберігаючих технологій вишукуємо за рахунок перевиконання бюджету та надходжень від оренди землі і виведення із «тіні» робітників, які працюють неофіційно».

Водночас Богдан Ящик звертає увагу на те, що в Тернопільській області частка бюджетних установ у використанні природного газу становить лише 5 %, теплопостачальників – 10 %, промислових підприємств – 23 %, а найбільше споживає газу населення – 62 %. Тому, на думку керуючого справами районної ради, для нашої області на часі розробка енергозберігаючих проектів, які могло б затосовувати саме населення краю. Адже, якщо ціну на газ для фізичних і юридичних осіб зрівняюють, то плата за кубічний метр газу зросте до 4,58 грн. Тоді стане економіно вигідним встановлення котла на тверде паливо з сучасною автоматикою вартістю 16 – 20 тис. грн., який себе окупить за 1-2 роки.