сторінка  1  2  3 


 


Детінізація заробітної плати.
20.06.2013


 Детінізація заробітної плати.

 

 

 

 

  • Коли мова йде про Пенсійний фонд, це відразу асоціюється з людьми похилого віку та виплатою пенсій. Пенсійні виплати постійно зростають, тому робота органів Пенсійного фонду спрямована на збільшення надходжень, а забезпечити це можливо за умови легальної зайнятості населення та підвищення заробітної плати.
  • Своєчасна та повна сплата внесків до Пенсійного фонду України - обов'язок кожного роботодавця! Однак, на жаль, деякі роботодавці ведуть подвійну бухгалтерію-виплачують людині певний розмір заробітної плати, а відрахування єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду здійснюють із суми, що значно менша за отриману тією чи іншою особою.
  • Виплата заробітної плати в » конвертах» позбавляє працюючих таких соціальних гарантій, як: оплата тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомогу по вагітності й пологах; виплата втраченого заробітку у зв'язку з втратою непрацездатності у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплата допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи. Через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії по старості, по інвалідності та в інших випадках, передбачених законодавством.
  • Кожному працюючому необхідно, хоча б раз на рік, перевіряти розмір своєї заробітної плати  та відрахувань єдиного соціального внеску, які декларує роботодавець до Пенсійного фонду України, щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей і недостовірності даних та мати впевненість у одержанні справедливо заробленої пенсії. І робити це потрібно не тоді, коли вже досягнуто пенсійного віку, а в період здійснення своєї трудової діяльності.
  • На сьогоднішній  день автоматизована система персоніфікованого обліку в Управлінні Пенсійного фонду Тернопільського району надає можливість кожному працюючому особисто за місцем проживання одержати інформацію щодо нарахованої заробітної плати, щодо місячного розміру сплачених внесків до Пенсійного фонду України та страхового стажу. При виявленні порушення трудових прав, працівник зможе своєчасно звернутися з позовом до суду щодо дій роботодавця, який позбавив його соціальних гарантій.
  • Шановні громадяни! Вимагайте виплату заробітної плати відповідно до законодавства-прозоро і відкрито. Не позбавляйте себе достойної пенсії в майбутньому та соціальної захищеності у випадках, передбачених законодавством.