Про регламент першої сесії Тернопільської районної ради восьмого скликання щодо обрання голови Тернопільської районної ради, заступника голови ради та вирішення інших питань порядку денного

 

         Обговоривши проєкт регламенту першої сесії Тернопільської районної ради восьмого скликання щодо обрання голови Тернопільської районної ради, заступника голови ради та вирішення інших питань порядку денного, беручи до уваги пропозиції депутатів Тернопільської районної ради, керуючись статтею 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Тернопільська районна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити регламент першої сесії Тернопільської районної ради восьмого скликання щодо обрання голови Тернопільської районної ради, заступника голови ради та вирішення інших питань порядку денного.

 

 

 

 

 

Головуючий на пленарному засіданні,

член тимчасової президії першої сесії

Тернопільської районної ради                              Віктор КОЗОРОГ








Затверджено

рішенняТернопільської районної ради  від 10 грудня 2020 року № 03

 



РЕГЛАМЕНТ

першої сесії Тернопільської районної ради

восьмого скликання щодо обрання

голови Тернопільської районної ради, заступника голови ради

та вирішення інших питань порядку денного

 

1. Першу сесію Тернопільської районної ради восьмого скликання скликає Тернопільська районна  виборча комісія (частина третя статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»). Сесія є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради (частина дванадцята статті 46 вказаного Закону).

 

1.1. Письмову реєстрацію прибулих на першу сесію депутатів Тернопільської районної ради восьмого скликання та запрошених на сесію здійснює Тернопільська районна територіальна виборча комісія. Допомогу у проведенні реєстрації новообраних депутатів та запрошених надають працівники виконавчого апарату Тернопільської районної ради.

 

1.2. Видача новообраним депутатам тимчасових депутатських посвідчень проводиться Тернопільською районною територіальною виборчою комісією за пред’явленням документа, що засвідчує особу.

 

1.3. Голова Тернопільської районної територіальної виборчої комісії відкриває перше пленарне засідання першої сесії Тернопільської районної ради та інформує про визначений порядок денний сесії, результати виборів, прийняте рішення комісії щодо реєстрації депутатів Тернопільської районної ради восьмого скликання. Оголошує склад  Тернопільської районної ради восьмого скликання.

 

2. З моменту визнання повноважень депутатів Тернопільської районної ради восьмого скликання рада обирає тимчасову президію з числа депутатів районної ради в кількості не більше 5 осіб – представників обласних організацій політичних партій, які набрали найбільшу кількість голосів виборців на місцевих виборах.

Члени тимчасової президії почергово головують на пленарному засіданні  районної ради до обрання голови районної  ради.

З часу обрання, голова районної ради веде пленарні засідання ради  відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та прийнятого регламенту (частина третя статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

3. Лічильна комісія та секретаріат Тернопільської районної ради обираються після затвердження регламенту першої сесії Тернопільської районної ради восьмого скликання.

Чисельний склад лічильної комісії – 5 депутатів.

Чисельний склад секретаріату – 3 депутатів.

Пропозиції щодо складу лічильної комісії секретаріату подаються представниками обласних організацій політичних партій, які набрали найбільшу кількість голосів виборців на місцевих виборах.

Лічильна комісія обирається з числа депутатів. До складу лічильної комісії входять депутати – представники від обласних організацій політичних партій, що увійшли до Тернопільської районної ради  восьмого скликання, у такому співвідношенні:

-             від ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПАРТІЇ «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ» – 1 представник ;

-             від ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ «СВОБОДА» – 1 представник;

-             від ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ЗА МАЙБУТНЄ» – 1 представник;

-             від ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА» – 1 представник;        

-             від ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ» – 1 представник.

        

Голова, заступник голови та секретар лічильної комісії обираються комісією на її першому засіданні. У разі рівної кількості голосів під час голосування на засіданні лічильної комісії голос голови лічильної комісії є вирішальним.

 

4. Запропонований перелік питань порядку денного першої сесії Тернопільської районної ради восьмого скликання:

 

1.                Про підсумки виборів, реєстрацію та визнання повноважень депутатів Тернопільської районної ради восьмого скликання.

2.                Про обрання тимчасової президії першої сесії Тернопільської районної ради восьмого скликання.

3.                Про регламент першої сесії Тернопільської районної ради восьмого скликання щодо обрання голови Тернопільської районної ради, заступника голови ради та вирішення інших питань порядку денного.

4.                Про обрання лічильної комісії Тернопільської районної ради восьмого скликання.

5.                Про обрання секретаріату Тернопільської районної ради восьмого скликання.

6.                Про обрання голови Тернопільської районної ради восьмого скликання.

7.                Про складання головою Тернопільської районної ради присяги посадової особи місцевого самоврядування (в разі, якщо голова не є такою посадовою особою).

8.                Про присвоєння рангу посадової особи місцевого самоврядування голові Тернопільської районної ради восьмого скликання.

9.                Про умови оплати праці голови Тернопільської районної ради восьмого скликання.

10.           Про обрання заступника голови Тернопільської районної ради восьмого скликання.

11.           Про складання заступником голови Тернопільської районної ради присяги посадової особи місцевого самоврядування (в разі, якщо заступник не є такою посадовою особою).

12.           Про присвоєння рангу посадової особи місцевого самоврядування заступнику голови Тернопільської районної ради восьмого скликання.

13.           Про умови оплати праці заступника голови Тернопільської районної ради восьмого скликання.

14.           Про утворення постійних комісій Тернопільської районної ради восьмого скликання та обрання їх голів.

15.           Про утворення президії Тернопільської районної ради восьмого скликання.

16.           Різне.

 

Відповідно до частини третьої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення Тернопільської районної ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 цього Закону, в яких рішення приймаються таємним голосуванням.

Поіменне голосування здійснюється в алфавітному порядку, з врахуванням партійної приналежності до обласних організацій політичних партій, які набрали найбільшу кількість голосів виборців на місцевих  виборах.

 

Вказані рішення Тернопільської районної ради приймаються більшістю голосів депутатів від загального складу ради (не менш як 28 із 54) – частина друга статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

 

5. Рішення ради на першій сесії з процедурних питань приймаються не менш як однією третиною депутатів від загального складу ради (не менш як 19 із 54) і оформляються протокольно.

До процедурних відносяться наступні питання:

-               зміна послідовності питань у порядку денному першої сесії Тернопільської районної ради;

-               визначення тривалості пленарних засідань;

-               встановлення часу для виступаючих та претендентів на виборні посади;

 

6. Обрання голови Тернопільської районної ради та заступника голови ради  проводиться тільки таємним голосуванням (частина перша статті 55, частина друга статті 56, частина третя статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

 

7. Обрання голови Тернопільської районної ради восьмого скликання.

 

7.1. Пропозиції щодо кандидатур на посаду голови Тернопільської районної ради можуть вноситись депутатами від обласних організацій  політичних партій, представлених в районній раді і також шляхом самовисування.

7.2. Вказані пропозиції вносяться депутатами  на сесії з місць або з трибуни. Порядковість їх надходження фіксує секретаріат.

7.3. Головуючий на сесії надає слово кандидатам на посаду голови Тернопільської районної ради у порядку висунення для оприлюднення програм чи намірів у разі обрання їх головою ради, організовує їх обговорення .

 

В обговоренні кандидатур на посаду голови Тернопільської районної ради беруть участь депутати Тернопільської районної ради, а також, за бажанням, народні депутати України.

Після виступу кандидат на посаду голови Тернопільської районної ради відповідає на запитання депутатів.

Кожна обласна організація політичної партії, яка представлена в складі Тернопільської районної ради, має право на виступ в обговоренні  кандидатів на посаду голови Тернопільської районної ради.

 

7.4. Регламент розгляду питання:

 

-          виступ кандидата на посаду голови Тернопільської районної ради – до 10 хвилин;

-          відповіді на запитання – до 10 хвилин;

-          виступаючим в обговоренні кандидатур на посаду голови Тернопільської районної ради – до 3 хвилин;

-          заключне слово кандидату на посаду голови Тернопільської районної ради – до 3 хвилин;

-          час, відведений для таємного голосування з обрання голови Тернопільської районної ради восьмого скликання – до однієї години або після завершення  голосування усіх депутатів, що зареєструвалися.

 

7.5. Запропоновані кандидатури на посаду голови ради вносяться до бюлетеня для таємного голосування  в порядку висунення.

 

7.6. До бюлетеня заносяться: прізвище, ім’я та по батькові кандидата на посаду голови, рік народження, від якої політичної партії обраний депутатом (партійність), а також графа «не підтримую жодного кандидата».

Бюлетені друкуються в присутності всього складу лічильної комісії в кількості, що на 5 відсотків перевищує загальний склад Тернопільської районної ради восьмого скликання.

Бюлетені перераховуються, підписуються головою і секретарем лічильної комісії та скріпляються печаткою Тернопільської районної територіальної виборчої комісії на столі лічильної комісії в сесійній залі.

 

7.7. Особа, прізвище якої заноситься до бюлетеня, в будь-який час до голосування може зняти свою кандидатуру.

 

В разі включення до бюлетеня депутата, який обраний членом лічильної комісії, він вибуває зі складу цієї комісії. У цьому випадку, за пропозицією депутатів, радою до складу лічильної комісії обирається нова особа замість вибулої, яка є представником тієї ж обласної організації політичної партії.

 

7.8. Бюлетені для голосування видаються лічильною комісією депутатам при пред’явленні ними тимчасового депутатського посвідчення та документа, що засвідчує особу. Депутат у списку ставить свій підпис за одержання бюлетеня.

 

7.9. Голосування проводиться у сесійній залі районної ради. Скринька для голосування виготовляється з прозорого матеріалу і розміщується по центру  перед столом президії. Під час голосування на сцені сесійної зали та перед столом президії забороняється присутність будь-яких осіб, за винятком особи, яка здійснює своє волевиявлення та членів лічильної комісії.

 

7.10. Заповнення бюлетеня проводиться в кімнаті, розміщеній за президією зали засідань, особисто кожним депутатом.

 

Депутат робить у квадраті навпроти прізвища кандидата на посаду голови, за якого він голосує, позначку «+», або іншу позначку, яка дає однозначну відповідь про його волевиявлення. У разі, коли депутат не підтримує жодної кандидатури на посаду голови районної ради, він робить позначку у квадраті навпроти слів «Не підтримую жодного кандидата». Заповнений бюлетень депутат опускає в скриньку для голосування. Після цього депутат може покинути сесійну залу.

 

7.11. Підрахунок голосів лічильна комісія здійснює відкрито і гласно складом комісії на її засіданні, яке проводиться у тому ж приміщенні, де відбувалося голосування (у полі зору всіх депутатів, за столом президії).

 

На столі, де проводиться підрахунок голосів, не повинно бути жодних предметів, що не є бюлетенями для голосування встановленої форми.

 

Підрахунок голосів починається відразу після закінчення часу, відведеного на голосування, або після голосування усіх депутатів, які зареєструвалися, проводиться без перерви і закінчується після складання та підписання протоколу засідання лічильної комісії.

Підрахунок голосів проводиться лічильною комісією у такій послідовності:

 

-          список депутатів підписується головою та секретарем  лічильної комісії;

-          кількість депутатів оголошується і заноситься  до протоколу засідання лічильної комісії;

-          лічильна комісія підраховує невикористані бюлетені, їх кількість  оголошується і заноситься  до протоколу засідання лічильної комісії;

-          невикористані бюлетені погашаються шляхом відокремлення правого нижнього кута бюлетеня.

 

Лічильна комісія підраховує кількість депутатів, які отримали бюлетені, за підписами у списку депутатів. Ця кількість оголошується.

 

Далі голова лічильної комісії відкриває скриньку з бюлетенями.

 

При відкритті скриньки її вміст викладається на стіл, за яким розміщуються члени лічильної  комісії.

 

Лічильна комісія підраховує кількість бюлетенів, що знаходяться у цій скриньці.

Бюлетені розкладаються на місця, позначені окремими табличками, що містять з обох боків прізвища й ініціали кандидатів, написи «за», «недійсні», «проти». При розкладанні бюлетенів визначений лічильною комісією член комісії показує кожний бюлетень усім членам комісії, виголошуючи результат волевиявлення депутата. У разі виникнення сумнівів щодо дійсності бюлетеня, питання вирішується лічильною комісією шляхом голосування. При цьому кожен член комісії має право особисто оглянути бюлетень. На час огляду бюлетеня підрахунок інших бюлетенів припиняється.

Недійсними вважаються бюлетені:

1) на яких відсутні підписи голови та секретаря лічильної комісії і  печатка Тернопільської районної  виборчої комісії;

2) якщо у бюлетені зроблено більш як одну позначку у квадратах навпроти прізвищ кандидатів чи навпроти тексту «Не підтримую жодного кандидата»;

3) якщо у бюлетені  не поставлено жодної позначки.

 

Недійсні бюлетені підраховуються окремо. Ця кількість оголошується і заноситься секретарем лічильної комісії до протоколу засідання лічильної комісії.

Лічильна комісія підраховує кількість голосів, поданих за кожного кандидата на посаду голови Тернопільської районної ради восьмого скликання, а також кількість голосів, які не підтримали жодного кандидата. Під час підрахунку голосів кожен член комісії має право перевірити або перерахувати відповідні бюлетені. Результати підрахунку голосів оголошуються і заносяться секретарем комісії до протоколу засідання лічильної комісії.

7.12.За результатами підрахунку голосів лічильна комісія складає протокол, до якого заносяться такі відомості:

1.Загальний склад Тернопільської районної ради

восьмого скликання                                                                        54

2.Кількість обраних депутатів на день голосування                    54

3.Кількість зареєстрованих депутатів Тернопільською

   районною територіальною виборчою комісією                                  ___

4.Кількість депутатів, що бере участь в роботі сесії                     ____

5.Кількість виготовлених бюлетенів                                                       57

6.Кількість депутатів, які одержали бюлетені                               ____

7.Кількість депутатів, які взяли участь в голосуванні

   (виявилось бюлетенів у виборчій скриньці)                               ____

8.Кількість депутатів, які не підтримали жодного 

    кандидата на посаду голови Тернопільської

    районної ради                                                                             ____

9.Кількість бюлетенів, визнаних недійсними                                ____

10.Кількість голосів, поданих при голосуванні з

    обрання на посаду голови Тернопільської районної

    ради        восьмого скликання                                                             ____

   (окремо за кожну кандидатуру, яка внесена до

    бюлетеня для таємного голосування)                                        ____

11.Кількість погашених бюлетенів                                                ____

 

Обраним на посаду голови ради вважається той депутат, який набрав «за» 28 і більше голосів, що і заноситься до протоколу.

 

7.13. Протокол лічильної комісії підписується головою, заступником, секретарем і членами лічильної комісії.

 

7.14. Голова лічильної комісії оголошує протокол про результати таємного голосування на сесії ради.

 

7.15. За результатами таємного голосування та повідомлення голови лічильної комісії головуючий на пленарному засіданні першої сесії оголошує рішення ради про обрання голови Тернопільської районної ради восьмого скликання.

 Дане рішення на голосування не ставиться і підписується головуючим із складу тимчасової президії.

 

7.16. У разі, коли до бюлетеня було занесено три і більше кандидатур і ніхто з них не набрав необхідної кількості голосів, рада приймає рішення про проведення повторного голосування по двох кандидатурах, які набрали найбільше голосів.

Якщо і в цьому випадку ніхто не буде обраним, висування кандидатур на посаду голови ради проводиться спочатку.

Конверти з бюлетенями для таємного голосування опечатуються печаткою Тернопільської районної територіальної виборчої комісії, підписуються головою, заступником голови, секретарем, членами лічильної комісії та зберігаються в матеріалах протоколу першої сесії Тернопільської районної ради восьмого скликання.

 

8. Після обрання голови Тернопільської районної ради восьмого скликання  сесію далі веде новообраний голова ради.

 

9. Обрання заступника голови Тернопільської районної ради восьмого скликання.

 

Заступник голови Тернопільської районної ради обираються радою з числа депутатів за пропозицією новообраного голови Тернопільської районної ради (пункт 3 частини шостої статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Заступник голови обирається шляхом таємного голосування.

Обговорення кандидата на посаду заступника голови Тернопільської районної ради проводиться за таким же регламентом, що й обрання голови ради.

Підрахунок голосів з обрання заступника голови Тернопільської районної ради проводиться тією ж лічильною комісією, що й з виборів голови Тернопільської районної ради.

Час, відведений для таємного голосування з обрання заступника голови Тернопільської районної ради восьмого скликання – до однієї години.

Заступником голови Тернопільської районної ради восьмого скликання вважається обраний депутат Тернопільської районної ради, якщо за його кандидатуру проголосувало 28 і більше депутатів.

 

10. Розгляд питання про утворення, обрання постійних комісій Тернопільської районної ради восьмого скликання  та обрання їх голів проводиться у такій послідовності:

 

 10.1. Спочатку рада своїм рішенням визначається у питанні, які саме постійні комісії утворюються в районній раді, формулює їх найменування. Пропозиції з цього питання подає голова районної ради (пункт 4 частини шостої статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

 

10.2. Пропозиції щодо обрання голів постійних комісій подає новообраний голова районної ради.

Питання щодо обрання заступника голови, секретаря постійної комісії пізніше вирішують постійні комісії на своїх засіданнях.

 

10.3. Персональний склад кожної постійної комісії формується на добровільних засадах з урахуванням вимог пункту 1 статті 28 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» щодо пропорційного представництва депутатських груп і фракцій в постійних комісіях Тернопільської районної ради. При цьому чисельний склад постійної комісії не повинен бути менше трьох депутатів.

 

11. Утворення президії Тернопільської районної ради восьмого скликання .

Відповідно до статті 57 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Тернопільська районна рада утворює дорадчий орган – президію, до складу якої  входять:

-     голова ради;

-     заступник голови ради;

-     голови постійних комісій ради;

-     уповноважені представники депутатських фракцій, які будуть утворені в складі ради.

 

Керуючий справами

районної ради                                                                   Петро БОЛЄЩУК