розвитку архівної справи у Тернопільському районі
на 2012-2015 роки
Загальна частина
Архівна справа є важливою складовою інформаційної та культурної сфери життєдіяльності суспільства, що охоплює наукові, організаційні, правові, економічні та інші питання, пов’язані з нагромадженням, обліком, зберіганням архівних документів та використанням відомостей, що в них містяться.
Реалізація державної політики у сфері архівної справи і діловодства в районі потребує здійснення низки заходів щодо її докорінного покращення і у цьому потрібний державний підхід і фінансова допомога.
Матеріально-технічна база районного архіву не відповідає сучасним вимогам.
У державному архіві району нараховується 18700 одиниць зберігання, що становить 104 відсотка наповненості сховищ, 80 відсотків, з них зберігаються з порушенням оптимально волого-температурного режиму.
Із-за нестачі коштів в архівосховищах відсутні засоби пожежогасіння і протипожежної сигналізації.
Недостатність фінансування не дає змоги планомірно і повноцінно поповнювати районний архівний фонд документами, особливо це стосується колишніх КСП та ліквідованих господарств району.
Архівосховища (приміщення адмінбудинку) потребують капітального ремонту, обладнання металевими стелажами та картонажами, заміни на стінах паперових шпалер (приміщення будинку управління агропромислового розвитку, вул. М. Кривоноса,10), покращення освітлення архівосховищ.
В районі необхідно створити трудовий архів, який забезпечить на договірних засадах оформлення, зберігання документів з особового складу від підприємств, установ, організацій або ліквідаційних комісій, які мають величезну соціальну значимість.
Через нестачу матеріально-технічних, фінансових і трудових ресурсів, архівний відділ не має можливості належним чином формувати державний архівний фонд, своєчасно одержувати від підприємств, установ, організацій відомості для роботи та надавати їм рекомендації для формування документів на зберігання.
Вирішення перелічених та інших проблем передбачаються цією Програмою.
Мета й основні завдання
Мета Програми полягає у створенні належних умов для зберігання, збільшення та використання Державного районного архівного фонду.
Основними завданнями Програми є:
- зміцнення матеріально-технічної бази державного районного архіву;
- покращення умов та своєчасність приймання від підприємств, установ і організацій документів на зберігання;
- джерела комплектування архівних документів з особового складу, фінансово-господарської діяльності та інших документів, строки зберігання яких не закінчились;
- створення умов для більш ефективного користування документами у службових, соціально-правових, наукових та інших цілях, видання юридичним особам і громадянам у встановленому Державним архівом порядку архівних довідок, копій та витягів з документів, що знаходяться на зберіганні;
- покращення реалізації державної політики в галузі архівної справи і діловодства на території району.
Для виконання завдань Програми передбачається здійснити заходи згідно з додатком.
Програма дасть змогу сконцентрувати зусилля органів виконавчої влади на виконання визначених завдань та забезпечити ефективне проведення державної політики у сфері архівної справи і реалізацію стратегії її розвитку на 2012-2015 роки.
Фінансове забезпечення
Фінансове забезпечення виконання Програми здійснюється в межах коштів, передбачених районним бюджетом та за рахунок інших джерел (Державний бюджет).
Орієнтований обсяг фінансування Програми становить -80 тисяч гривень.
Очікувані результати.
Виконання Програми дасть змогу:
- створити умови для гарантованого зберігання документів державного районного архівного фонду;
- завершити ремонт приміщень архівосховищ;
- забезпечити повноцінний захист архівних документів шляхом встановлених систем пожежогасіння, ремонту пожежної сигналізації;
- утворити районний трудовий архів;
- державному архіву району виконати біля 3 тисяч запитів, що надійдуть від громадян;
- зміцнити матеріально-технічну базу архівної установи району та поліпшити умови роботи її працівників;
- поповнити Державний районний архівний фонд документами культурної спадщини.
Координація роботи і контроль за виконанням Програми
Координацію роботи і контроль за виконанням Програми здійснюють Державний архів Тернопільської області, районна державна адміністрація та районна рада.