ДокументиАрхів VI скликанняПрограми <АРХІВ> Програми → Програма соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільського району на 2012 рік

 

Програма

соціально – економічного та культурного розвитку

Тернопільського району на 2012 рік

 

ВСТУП

Програма соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільського району на 2012 рік (далі –  програма) базується на аналізі соціально-економічної ситуації, що склалася у попередні роки, прогнозах, які враховують стан розвитку провідних галузей господарства району, а також зовнішні та внутрішні чинники. Вона визначає цілі та пріоритети соціально-економічного розвитку району на 2012 рік, а також комплекс заходів, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з мінімізації впливу фінансової кризи на соціально-економічні процеси в районі, перш за все, шляхом досягнення макроекономічної стабілізації, мінімізації негативних соціальних наслідків, підтримку найвразливіших верств населення, недопущення стрімкого зростання рівня безробіття, поступового підвищення рівня економічної активності та створення умов для відновлення економічного зростання.

 Програма соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільського району на 2012 рік розроблена управлінням економіки разом з іншими управліннями, відділами райдержадміністрації, промисловими, сільськогосподарськими, транспортними, будівельними підприємствами та організаціями відповідно до Закону України від 23 березня 2000 року № 1602 –ІІІ «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» та постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року №621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету»,   на виконання доручення голови обласної державної адміністрації від 24 листопада 2011 року № 99 та доручення голови районної державної адміністрації від 21 листопада 2011 року № 88, визначені головна мета та пріоритети розвитку району на 2012 рік.

В основу програми покладені ключові положення Програми економічних реформ на 2010–2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”.

Головною метою програми на 2012 рік є зниження рівня безробіття, зростання добробуту населення району, підвищення якості життя через створення сприятливих передумов для інвестування пріоритетних галузей економіки,  впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій, систем управління якістю, скорочення непродуктивних витрат підприємств, стабілізації і нарощення власної сировинної бази, збільшення обсягів її переробки на наявних в районі виробничих потужностях, розширення обсягів збуту продукції на внутрішньому ринку, зростання експорту, безумовного дотримання державної дисципліни цін, законодавства про працю, підтримки малого і середнього бізнесу, реалізації регіональних (комплексних) програм розвитку, впровадження активних форм стимулювання зайнятості.

Виконання зазначених завдань стане вагомим підґрунтям для впровадження реформ у різних сферах, що у свою чергу дасть можливість забезпечити збалансований розвиток району, збільшити реальні доходи населення та створити умови для посилення економічної активності в усіх селах і селищах району.

 

Пріоритетні завдання, шляхи досягнення мети та очікувані  результати виконання Програми представлені у розділах 3,4 та 5.

 

РОЗДІЛ   1.

АНАЛІЗ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ЗА 2010 – 2011 РОКИ

 

Промисловість

Провідною галуззю економіки, в якій сконцентрована більша частина основних фондів і в якій зайнята значна кількість населення району, є  промисловість.

Серед сімнадцяти районів області Тернопільський район займає перше місце з виробництва промислової продукції. На підприємствах району виробляється 13,1% промислової продукції Тернопільської області. Промисловий комплекс району представляють 20 промислових підприємств з чисельністю працівників – 4061 чоловік.

За  2011 рік  промислова галузь району   виробила  продукції (в порівняльних цінах станом на 1.01.2011 року) на суму 718649,5тис. грн., що на 36% більше, ніж за   2010 рік, або на 190346,2тис.грн..

Обсяг виробленої продукції в розрахунку на одну особу по району складає 10498грн. Цей показник є найвищим серед районів області (обласний –4818грн.).

Збільшили виробництво промислової продукції до відповідного періоду минулого року підприємства машинобудування і металообробки – на 47,2%, промисловості будівельних матеріалів – на 56,1%, скляної і фарфоро-фаянсової промисловості – на 11,3%, легкої промисловості - на 23,3%.

Серед провідних галузей промислового комплексу харчова і мукомельно–круп’яна і комбікормова промисловості знизили обсяги виробництва.

Промисловість машинобудування і металообробки, питома вага якої в загальному обсязі промислового виробництва становить 81%, досягла приросту за рахунок: ТОВ «Се Борднетце – Україна» (+46,8%), ТОВ "  Тернопільський   автоцентр    "КАМАЗ " (+48,6%),  ВАТ «Тернопільвтормет» (+48,4%), ТОВ   " Завод  газового  обладнання  Альфа-газпромкомплект " (+134,8%). Про те, таке підприємство, як  Тернопільське ВАТ  " Агропромтехніка" зменшило обсяг виробництва на - 11,4%.

 Промисловість будівельних матеріалів ( питома вага якої в загальному обсязі промислового виробництва становить -  4%) досягла приросту за рахунок: ВАТ " Комбінат " Будіндустрія" (+52,8%),  ВАТ "Комбінат по виробництву ШБМ"  (+60,0%), ВАТ «Будівельні матеріали» (+79,6%).

Скляна і фарфоро-фаянсова промисловість ( питома вага якої в загальному обсязі промислового виробництва становить – 0,5% ) досягла приросту за рахунок: філії "Склозавод" ТзОВ ВКФ "Декор" (+40,6%).

Легка промисловість (питома вага якої в загальному обсязі промислового виробництва становить - 1,6%) досягла приросту за рахунок ТОВ "ТЛТ-К" (+23,3%).

Мукомельно–круп’яна і комбікормова промисловість (питома вага якої в загальному обсязі промислового виробництва становить – 3,1%) знизила обсяги  виробництва за рахунок: ДП «Тернорільський «Ветсанзавод» (-26,8%), ТОВ  Тернопількомбікорм", який  призупинив свою діяльність. Проте,  таке підприємство, як  ТОВ " Віконт"  збільшило обсяги виробництва (+2,5%).

  Харчова промисловість (питома вага якої в загальному обсязі промислового виробництва становить – 10%) зменшила обсяги виробництва   за   рахунок: ТОВ «Сім – сім» (- 40,1%), СПТОВ «М’ясовіта» (- 4,6%), ТОВ "Сапфір" (- 8,4%),  ПП «Хлібодар» (- 24,6%), ТОВ «Захід ТМ» (-37,1%), Проте,   такі підприємства харчової галузі, як виробнича галузь   Тернопільського РайСТ  збільшила обсяги виробництва на 31,8%,  ДП «Укрспирт «Мишковицьке МПД» збільшило обсяги виробництва  на 151,1%.

 Виробнича програма з виробництва промислової продукції за   2011 рік виконана на 133,6%. Понад завдання вироблено продукції на суму 180759,5тис.грн.

За звітний період, порівняно з відповідним періодом минулого року зросло виробництво найважливіших видів продукції, а саме: конструкції і вироби збірні залізобетонні (+53,5%); пісок, галька, щебінь (+110,1%); шлаки для будівництва (+48,4%);  товарний бетон (+48,0%); вироби ливарно – сідельні та упряж для будь-яких тварин (+147,9); вузли та деталі до електроустаткування для двигунів та транспортних засобів (+46,0%); борошно пшеничне (+6,8%); спирт етиловий (+171,3%).

Промисловими підприємствами району за 2011 рік відвантажено продукції на суму  477532,5тис.грн., що на 29,4% більше, ніж за 2010 рік.

З року в рік зростає середньомісячна зарплата працівників зайнятих в промисловому виробництві. Середньомісячна зарплата одного працівника, зайнятого в промисловому виробництві в середньому по району за 12 місяців 2010 року склала 1785грн., за 12 місяців 2011 року склала 2490грн.  Найвища середньомісячна   зарплата на:  ВАТ «Комбінат по виробництву ШБМ», ВАТ «Комбінат «Будіндустрія», ДП «Укрспирт «Мишковицьке МПД», ТОВ «Завод газового обладнання «Альфа-газпромкомплект», ТОВ «Се Борднетце – Україна», Тов «ТЛТ – К».  Найнижча  на ВАТ «Будматеріали».

Зростає сплата промисловими підприємствами до Пенсійного фонду. За 12 місяців 2011 року до Пенсійного фонду сплачено 41909,3тис.грн., ріст становить до аналогічного періоду минулого року  44,2%.

Фінансовий результат промислових підприємств від звичайної діяльності до оподаткування у січні - листопаді 2011 року по району становить  47858,6тис.грн. прибутку ( загальна сума прибутку становила – 48873,1тис.грн., збитку – 1014,5тис.грн.). Найбільше прибутку отримало ТОВ «Се Борднетце – Україна». Основна частина збитку припадає на ВАТ «Комбінат по виробництву ШБМ», ВАТ «Будматеріали», СП ТОВ «М’ясовіта».

       Проблемні питання в промисловості: висока питома вага зношеності основних фондів підприємств та відповідно матеріало- і енергозатратні виробництва; недостатня діяльність підприємств щодо впровадження інноваційних технологій, виробництва нових видів продукції у відповідності до світових стандартів якості; недостатні обсяги залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій; надмірна посередницька діяльність при реалізації промислової продукції; низький рівень механізації: 35% робіт виконується ручним способом.

Шляхи їх вирішення: технічне переоснащення діючих підприємств та освоєння сучасних ресурсо- та енергозберігаючих технологій ( впровадження нових виробничих ліній); реконструкція підприємств та оновлення асортименту продукції згідно до потреб внутрішнього ринку та вимог до експортної продукції; впровадження інвестиційних проектів в пріоритетних галузях промисловості району; скорочення дебіторської заборгованості (обов’язковість передоплати за продукцію підприємств).

Обсяги промислового виробництва
у Тернопільському районі  (тис. грн.)

 
 

 

2006

2007

2008

2009

2010

2011

 

Обсяги промислового виробництва (тис. грн.)

180837

288680

420942

501011

552775

718650

 

 

Сільське господарство

 

Роснинництво

       У минулому році всіма категоріями господарств вироблено 111,0 тис. тонн зерна, що на 22,1 тис. тонн більше, ніж планувалося.

       Завдяки сприятливим погоднім умовам та наполегливій праці аграріїв вдалося досягти хорошого врожаю та в повній мірі забезпечити потребу населення в продовольчому зерні, насінні, фуражі.         

 Найвищий урожай зернових отримали господарства ПАП „Агропродсервіс” –  59,3 цнт/га, ТОВ «Агрокомплекс» - 58,9 цнт/га, ТОВ «Нове життя» -49,4 цнт/га, ТОВ «Вікторія» - 49,0 цнт/га, ПП «Агрон» - 47,4 цнт/га, ФГ «Березовського» - 44,3 цнт/га, СПП „Мричко „ – 38,5 цнт/га ПП „Агрофірма „Медобори” 36,5 ц/га.

Низький урожай зернових зібрали господарства: ТОВ «Меркурій» - 15,6 цнт/га.

       У 2011 році   площі посівів цукрових буряків – однієї з найбільш економічно вигідних сільськогосподарських культур збільшено порівняно з минулим роком вдвічі і доведено до 3111 га. Вироблено цукрових буряків 98,5 тис. тонн, або 164 % до прогнозу.

Найвищої урожайності цукрових буряків досягли господарства: ТОВ «Вікторія» - 448 цнт/га, ФГ «Березовського» - 427 цнт/га, ПАП „Агропродсервіс” – 420 ц/га,  ПП „Агрон” – 395 ц/га.

       Валовий збір картоплі в усіх категоріях  господарств становить 56,1 тис.  тонн, що на 4,7тис. тонн більше, ніж прогнозувалося, або 9,2 % відсотків.

       Овочів вирощено в усіх категоріях господарств 26,3 тонн,  що на 7,6 тис.  тонн більше від прогнозу, або 40,7 % .

Під урожай 2012 року господарства району  посіяли 15229 га озимини, пшеницю посіяно на площі 10659  га, ячмінь - 1316 га, ріпак - 3237 га, та 16 га жита.

Проведено оранку на зяб на площі 16524 га.

Вкрай несприятливі умови перезимівлі цього року приведуть до пересіву і підсіву ярими культурами навесні.

          Для цього під посів ярих зернових культур  та пересів озимих засипано 2690  тонн насіння – 153 % до потреби, в тому числі кондиційного 2328 тонн, -  132 % до потреби, що повністю забезпечує  сільгосптоваровиробників в якісному насінні відповідних кондицій.

 

Тваринництво

       За 2011 рік всіма категоріями господарств району вироблено 18830 тонн молока,  програму з виробництва молока виконано на 92%. Недовиконання становить 1440 тонни.

       Основна причина – зменшення виробництва молока, що відбулося, в основному, за рахунок зменшення поголів’я молочного стада в господарствах населення на 10%, та зниження продуктивності корів.

       Вироблено м’яса всіма категоріями господарств у 2011 році  в кількості 8200 тонн, що становить 147,4% до прогнозу.

       Програму по виробництву яєць всіма категоріями господарств очікується виконати на 89,3 %.

       Аналіз стану галузі тваринництва  за минулий рік  свідчить про деякі позитивні тенденції зокрема в сільгосппідприємствах:  зросло поголів’я корів на 2%, а великої рогатої худоби на 2,2%.

          Проте, в сільгосппідприємствах утримується лише 22,6% корів від всіх категорій господарств.

       Збільшення виробництва м’яса досягнуто не лише за рахунок поголів’я свиней, а також і за рахунок підвищення продуктивності тварин: середньодобові прирости в 2011 році на вирощуванні і відгодівлі свиней по району склали - 426 грамів; надій молока на фуражну корову становить 3730 кг.

       Добре спрацювали у 2011 році по виробництву м’яса господарства: ПАП «Агропродсервіс» вироблено 3967 тонн, ТОВ «Вікторія»- 438 тонн та ПП «Агролідер» -163 тонн м»яса свинини. Всього в районі господарствами вироблено 5331 тонн м»яса що більше до минулого року в два рази.

       Найвищих показників продуктивності досягнуто в ПП „Агрофірмі „Медобори”, де отримано по 580 грам середньодобового приросту свиней,  у ТОВ „Пан-Меркурій” –603 грам,  у ТОВ „Вікторія” – 406 грам, ПП„Агролідер” – 428 грам.

         Найбільше в районі виробили молока господарства ТОВ «Агрокомплекс»- 855 тонн, ПП «АФ Медобори»- 785 тонн, ТОВ «Дружба»- 603 тонн. В цілому по сільгосппідприємствах надоїли 3432 тонн молока, що менше до минулого року на 250 тонн.

 

Механізація

       Агроформуваннями району у 2011 році придбано 21 одиниць сільськогосподарської техніки, як вітчизняного так і закордонного виробництва на суму 7.0 млн. грн.

       Придбання нових машин, використання сучасних, прогресивних технологій в рослинництві дало  сільськогосподарським підприємствам економії в порівнянні з минулим роком  7%.

          До проведення весняно – польових робіт станом на 15 січня 2012 року підготовлено 306 тракторів, 158 плугів, 198 культиваторів, 169 сівалок, 41 дискових боронів, 51 комбінованих ґрунтових агрегатів.

       В господарствах є в наявності 650 тонн дизельного палива та 133 тонни бензину, що становить відповідно 9% та 94% до потреби на проведення весняно – польових робіт.

Економіка

Минулий рік був в цілому  вдалим для господарств, завдяки високим врожаям зернових, та  інших сільськогосподарських культур, проте наступний 2012 рік за несприятливих умов проростання озимих культур (відсутність опадів в осінній період), не передбачає минулорічних врожаїв озимих.

Тому прогнозні показники виробництва зернових культур передбачаються нижчі на 10,8%

Середньомісячна заробітна плата одного працівника зайнятого в сільськогосподарському виробництві в середньому по району, за 2011 рік склала 1102 грн.

Значно вища середньомісячна заробітна плата в господарствах: ТОВ «Агрокомплекс»- 1884 грн., ПП «Агропродсервіс» - 1595 грн., ВАТ «Птахофабрика Тернопільська» - 1464 грн. 

Договірні зобов’язання по оренді земельних паїв за 2011рік виконано  на 101 %. Заборгованість по виплаті зарплати в економічно – активних господарствах відсутня.

Торгівля і послуги

За 12 місяців 2011 року обсяги роздрібного товарообороту  підприємств  торгівлі  та ресторанного господарства  по району склали 237,5 млн. грн., що становить 117,9%  до відповідного періоду минулого року (з врахуванням індексу цін).

           Середньомісячний роздрібний товарообіг на одну особу населення по району складає 306,9 грн. і є найвищим серед районів області (середньо районний (без м. Тернополя) - 165,2 грн.).

            Обсяг роздрібного товарообороту споживчої кооперації склав 11,9 млн. грн., що становить 114,9% до відповідного періоду минулого року. Питома вага споживчого товарообороту до обсягів загального товарообороту становить 5,0%.

          Обсяг реалізації платних послуг за 11 місяців 2011 року по району склав 40,9 млн. грн., що становить 118,8% до відповідного періоду минулого року.

           Середньомісячний обсяг реалізованих послуг на одну особу складає 58,4 грн. (середньорайонний показник (без м. Тернополя – 28,2).

 

Будівництво

В районі зареєстровано 22 будівельні організації, які здійснюють будівельне діяльність. Шість будівельних організацій в 2011 році не здійснювали будівельних робіт відповідно їх звітності.

Протягом січня-грудня 2011 року обсяг виконаних будівельних робіт будівельними організаціями становить 27,818 млн. грн., що складає 92,4% до 2010 року.

На даний час на території району в стадії будівництва перебуває 14 об’єктів незавершеного будівництва багатоквартирних житлових будинків, будівництво яких було розпочато в до кризовий період.

Протягом 2011 року введено в експлуатацію 195 нових будівель, з них 3 багатоквартирних житлових будинки загальною площею 11 716 м² та 192 індивідуальних житлових будинків загальною площею 64 376 м². Протягом 2011 року введено 7 об’єктів виробничого призначення загальною площею 30 788 м², вартістю 34,031 тис. грн.

На території району в стадії будівництва 27 об’єктів соціально-культурного та виробничого призначення.

У зв’язку із обмеженістю коштів не введено в експлуатацію дитячий садок у селі Великий Гаї на 115 дитячих місць, для завершення будівництва необхідно 1,9 млн. грн. Призупинено будівництво школи-садка в селі Гаї Шевченківські на 240 учнівських та 60 дитячих місць та реконструкцію дитячого садка в селі Ігровиця.

Транспорт

 

За 2011 рік автомобільними підприємствами району перевезено 335,4 тис.тонн вантажів, що на 15,7% менше, ніж за відповідний період 2010 року.

Вантажооборот зменшився на 9,7% і становить 242427,1 млн. тонокілометрів.

Перевезено 2320,6 тис.пасажирів, що складає 108,0 % від показника за 2010 рік. Пасажирооборот збільшився на 5,9% порівняно з 2010 роком і склав 38897,2 тис. пасажирокілометрів.

За 2011 рік перевезено 311,17 тис. пільгових категорій пасажирів, профінансовано протягом 2011 року 1114,125 тис.грн. компенсаційних виплат за безкоштовний проїзд пільгових категорій громадян.

У 2011 році філією «Тернопільський райавтодор» на утримання доріг під час зимового періоду витрачено коштів на суму 2030,9 тис.грн. Проведено ямковий ремонт, встановлено нові дорожні знаки, облаштовано кювети, проведено вирубку кущів, проведено ремонт мосту на автодорозі Броди-Тернопіль на що використано 542,7 тис.грн. На автодорозі об’їзна м.Тернополя проведено ямковий ремонт, встановлено нові дорожні знаки, облаштовано кювети, проведено вирубку кущів. Проведено ямковий ремонт на автодорогах Тернопіль-Хоростків ч/з Козівку, Мишковичі-Дружба, М-12-Забойки, Мишковичі-Дружба-Мар'янівка,  Тернопіль-Кіровоград-Знамянка, Львів-Тернопіль. Облаштовано дві автобусні зупинки на автодорозі Ігровиця-Дубівці-Смиківці. Проведено капітальний ремонт комунальної дороги в с.Біла, с.Мар'янівка та поточні ремонти комунальних доріг у селах Гаї Гречинські, Смолянка, Баворів, Гаї Шевченківські, Байківці, Жовтневе, Чернелів-Руський. Всього встановлено 595 дорожніх знаків на загальну суму 161,8 тис.грн. Нанесено дорожньої розмітки та встановлено шумові полоси 50,4 км на що використано 99,2 тис.грн. Встановлено 542 м.п. огорожі на суму 4,5 тис.грн. Облаштовано 4 автобусні зупинки.

На ремонт автомобільних доріг використано 4229,7 тис.грн. відремонтовано 74,4 км.

Зв'язок

 

За 2011 рік цехом технічної експлуатації засобів електрозв’язку Тернопільського району, який надає послуги електрозв’язку народногосподарському сектору та населенню, виконано наступні обсяги робіт:

-      встановлено - 258 нових телефонних номерів, з яких 20 пільговим категоріям населення;

-      всього забезпечено доступ до всесвітньої мережі Інтернет – 2975 абонентів, в тому числі, підключено протягом року – 639 абонентів.

 

Енергетика і енергозбереження

За 2011 рік в районі спожито паливно-енергетичних ресурсів на суму 122,482 млн.грн., з якої оплачено споживачами 117,469 млн.грн., або 95,9 %.

Електроенергії спожито на суму 51,24 млн.грн., оплачено 51,26 млн.грн., відсоток проплати становить 100,0 %, а саме проплата становить:

-      місцевий бюджет – 97,8 %;

-      населення –  100,2 %;

-      комунальний побут – 100,1 %;

-      промисловість – 99,9  %;

-      сільське господарство – 99,9 %;

-      інші організації – 100,1 %.

Природного газу спожито на суму 69,6 млн.грн., з якої оплачено 64,8 млн.грн., відсоток проплати становить 93,1 %, а саме:

-      місцевий бюджет – 79,9 %;

-      населення – 95,3 %;

-      комунальний побут – 99,5 %;

-      промисловість – 100,3 %.

Теплоенергії спожито на суму 1641,9 тис.грн., оплачено – 1418 тис.грн., відсоток проплати склав 86,4 %, а саме проплата становить:

-      по місцевому бюджету –81,8 %;

-      населення – 110,3 %.

Неповна проплата з місцевого бюджету за спожиті енергоресурси пояснюється достроковим підвищення тарифів, які не були заплановані в бюджеті 2011 року  і на які не виділялось додаткових коштів.

 

Малий бізнес

 

Станом на 1 січня 2011 року в Тернопільському районі зареєстровано 765 суб’єктів малого підприємництва-малих підприємств різних організаційно-правових форм власності. В районі працює 357 суб’єктів  малого підприємництва – 46,4 % від усіх зареєстрованих. Кількість діючих малих підприємств в розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення складає 56,3 одиниць.

За  січень-грудень 2011 року зареєстровано (взято на облік ) 60 підприємств, що на 25 підприємств більше , ніж у відповідному періоді минулого року. Скасовано (знято з обліку) – 43, що на 28 підприємств більше, ніж  у січні-грудні 2010 року.

Станом на 01.01. 2012 року зареєстровано 4474 підприємців-фізичних осіб, з них 2244 займається підприємницькою діяльністю і є платниками податків. Це  50,2 % від усіх зареєстрованих. Кількість діючих підприємців-фізичних осіб на 10 тис. наявного населення становить 404,7 одиниць.

За січень-грудень  2011 року (в т. ч. взято на облік) -285 підприємців, що на 69 одиниць менше, ніж у 2010 році. Скасовано (в т.ч. знято з обліку) – 209 підприємців, що на 49 одиниць більше, ніж у 2010 році.

Чисельність працюючих на суб’єктах малого підприємництва станом на 01.01.2012 року становить 2350 чоловік.

Сума надходжень за січень-вересень 2011 року від суб’єктів малого підприємництва до бюджетів всіх рівнів становить 25576,6 тис.грн. ( на рівні минулого року), в тому числі від фізичних осіб – 5527,8 тис. грн. До місцевого бюджету  надійшло - 10162,2 тис. грн., з них - 4151,9 тис. грн. від фізичних осіб.

Частка надходжень малих підприємств у загальних надходженнях становить  38,0 %.

Частка малих підприємств у загальному обсязі продукції (робіт, послуг) становить  49,5%

Тернопільським міськрайонним центром зайнятості за січень-грудень 2011 року працевлаштовано 38 безробітних, що проживають в Тернопільському районі, на створені робочі місця за рахунок  дотацій роботодавцям.

За січень-грудень 2011 р. 14 осіб отримали одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності  на суму 93,3 тис.грн.

 

Інвестиційна та зовнішньоекономічна  діяльність

В Тернопільському  районі загальний обсяг прямих іноземних інвестицій внесених в економіку району станом на 01.10.2011р. склав 6147,3 тис. дол. США, та в розрахунку на одну особу становить 95,9 дол. США.  Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій внесених в економіку району станом на 01.01.2011р. склав 5998,9 тис. дол. США. На протязі січня-вересня  2011 року обсяг прямих іноземних інвестицій зріс на 148,4 тис. дол.. США.

Станом на 01.10.2011 року у розвиток економіки району підприємствами і організаціями за рахунок усіх джерел фінансування вкладено 193380 тис. грн. капітальних інвестицій, що становить 11,6% до загального обсягу по області та 172,4% до відповідного періоду минулого року.

Інвестиції в основний капітал за 9 місяців 2011 року склали 138460 тис. грн., що становить 128,6% до показника за 9 місяців 2010 року. Обсяг інвестицій в основний капітал в розрахунку на одну особу за 9 місяців 2011р склав 2147 грн.

Інвестиції в основний капітал (з ПДВ) за 9 місяців 2011 року за видами економічної діяльності: сільське господарство, мисливство та лісове господарство – 27266 тис. грн. (18,0% до підсумку), промисловість – 44109 тис. грн. (29,1% до підсумку), будівництво – 1390 тис. грн. (0,7% до підсумку), торгівлю, ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку – 7474 тис. грн. (4,9 % до підсумку), освіту – 1214 тис. грн. (0,8% до підсумку) і охорону здоров’я та надання соціальної допомоги – 237тис. грн. (0,2% до підсумку).

Обсяг експорту-імпорту товарів та послуг по Тернопільському районі за 2011 рік склав 187,7 млн. дол. США, що на 57,1 млн. дол. США більше , ніж у 2010 році. В тому числі, обсяг експорту становив 103,1 млн. дол. США, що на 33,2 тис.дол. США  більше, ніж у 2010 році та імпорт – 84,6  тис. дол. США.

Станом на 01.01.2012 року на території Тернопільського району зареєстровано 44 підприємств, створених спільно з іноземними фізичними та юридичними особами, з них близько 28 діючих.

Ведеться система моніторингу звернень пропозицій та скарг інвесторів до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Забезпечено їх своєчасний розгляд і відповідне оперативне реагування на них.

28 квітня 2011 року в м. Тернополі відбувся VІ Міжнародний інвестиційний форум, в якому активну участь взяла Тернопільська районна державна адміністрація спільно із суб’єктами підприємницької діяльності. Зокрема, Тернопільська районна державна адміністрація зайняла друге місце в конкурсі «Кращий інвестор року» за 2010 рік у номінації «Створення умов для розвитку бізнесу і залучення інвестицій», а ТОВ «СЕ Бордтнеце-Україна» зайняло перше місце у номінації «Кращий іноземний інвестор».

 

Заробітна плата та ринок праці

Загальна заборгованість із виплати заробітної плати на економічно-активних підприємствах району станом на 01.01.2012р. склала  1544,1 тис.грн і зменшена до попереднього місяця на  182,5тис.грн.

Відповідно до 01.01.2011 року заборгованість збільшилась у 3,3 рази.

 

Назва підприємства

Заборгованість, тис. грн..

1.01.11

 

1.12.11

1.01.12

1.      

КП “Тернопільавіаавтотранс”

121,4

868,0

943,2

2.      

ВАТ АТП-1901

    0,0

88,8

95,1

3.     

ПАТ «Тернопільський комбінат по виробництву шляхово-будівельних матеріалів»

123,6

0,0

144,7

4.      

Філія „Райавтодор”

     37,5

112,7

153,1

5.      

Великоберезовицька дорожньо-експлуатаційна дільниця

80,8

194,5

0,0

6.      

ДП „Ветсанзавод”

0,0

161,7

178,6

7.      

ПП „Березовиця- водоканал”

0,0

29,9

29,4

    10.

Чернелів-Руська с/р (ап.-9,3;культ-.9,2, дош. заклади – 0,0)

0,0

18,5

0,0

    11.

Домаморицька с/р (ап.-40,1;культ-2,2, дош. заклади – 32,8)

0,0

75,1

0,0

    12.

Великобірківська с/р (ап.-0,0;культ-.0,0, дош. заклади – 0,0, пожежна. охор. – 0,0)

0,0

34,6

          0,0         

13.

Великоглибочецька с/р(ап.-7,3;дошк.зак.-35,2;культ.-7,4)

0,0

73,6

          0,0    

14.

Дичківська с/р  (дошк.зак.-13,2)

0,0

13,2

0,0

15.

Лозівська с/р (ап.-14,4;культ.-6,8)

0,0

        21,2

0,0

      16

Баворівська с/р(ап.-20,1;дошк.зак.-9,8;культ.-4,9)

0,0

34,8

0,0

 

Всього

473,4

1726,6

1544,1

 

 

      Найбільшу заборгованість має ТОКПФ „Тернопільавіаавтотранс” – 943,2 тис.грн. , що становить 61% від загальної заборгованості. Керівники підприємства неодноразово заслуховувались на засіданнях районної  та обласної тимчасових комісій з питань погашення заборгованості. В вересні 2011 року була  повністю виплачена заборгованість за 2010 рік.  15 грудня 2011 на засіданні сесії обласної ради прийнято рішення про надання дозволу про відкриття кредитної лінії на суму 3млн. грн.. Керівництвом підприємства ведуться переговори з банківськими установами  м.Тернополя  про надання кредиту. Крім цього обласною радою підготовлено необхідні матеріали щодо передачі в оренду цілісного майнового комплексу ТОКПФ „Тернопільавіаавтотранс”. В умовах оренди передбачено  зобов'язання орендаря щодо погашення простроченої заборгованості, платежів до бюджету та Пенсійного фонду України.

      ДП «Ветсанзавод» - заборгованість склала 178,6тис.грн. - борг виник через несвоєчасне фінансування, відсутність ринку збуту продукції. Рахунки підприємства заблоковані по рішенню суду виконавчою службою. В листопаді 2011 року на підприємстві  розроблено план заходів забезпечення стабільного розвитку промислового виробництва на 2011-2015роки. Зокрема це – оновлення і вдосконалення виробництва, підвищення його ефективності, зменшення питомої ваги матеріальних невиробничих, адміністративно-господарських та інших витрат у структурі собівартості продукції, впровадження вахтового методу виробництва, організація випуску більш якісної продукції, розглядається питання укладання договору з німецькою компанією „SARIA” на будівництво нового високотехнологічного заводу.

Філія „Райавтодор” – несвоєчасне фінансування за виконані роботи з бюджету. Станом на 20 січня 2012 року заборгованість погашена повністю.

ВАТ АТП 1901 – в даний час не проводить діяльності. Майно арештоване. Рахунки заблоковані виконавчою службою. Борг буде погашатись за рахунок продажу майна виконавчою службою.

   ПП „Березовиця-водоканал”- борг виник через несвоєчасні розрахунки населення за надані  послуги, протягом місяця борг погашається.

    Станом на 01.01.2012 року заборгованості із заробітної плати на економічно-неактивних підприємствах немає.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника району за січень-вересень 2011 року склала 1921 грн., що становить 195% прожиткового мінімуму для працездатних громадян і є найвищою серед районів області.

Протягом 2011 року проведено 8 колегій райдержадміністрації, 10 засідань районної спеціальної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості на яких заслухано 64 керівника підприємств-боржників, проведено 62 перевірки дотримання законодавства про працю, з них 38 – де заробітна плата виплачувалась менше мінімально встановленого рівня.

З початку року проведено 60 атестацій робочих місць за умовами  праці.

На 2011 рік  доведено план – 1080 нових робочих місць. Станом на 01.01.2012 року створено 1198 нових робочих місць, що становить 110,9% від доведеного завдання.

Станом на 1 січня 2012 року на обліку в центрі зайнятості знаходився 331 незайнятий громадянин, з числа осіб, що проживають в Тернопільському районі ( на 1 січня 2011 року – 381 чол.), з них мали статус безробітного 316 осіб, що менше на 42 чол., ніж на аналогічну дату минулого року (358 чол.), та більше на 21 особу, ніж на 01 грудня 2011 року. На вільні та новостворені місця працевлаштовано 642 незайнятих громадян, з числа осіб, що проживають в Тернопільському районі (у січні – грудні 2010 року – 529 чол.).

За січень – грудень 2011 року направлено на громадські роботи  254 особи (у січні – грудні 2010 року – 190 чол.). З початку 2011 року 142 безробітних працювали на громадських роботах щодо благоустрою та озеленення території села за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у 33 сільських (селищних) радах.

З філією "Великоберезовицька  ДЕД" та філією "Тернопільський райавтодор” заключено 19 угод, згідно яких працювали 218 осіб по благоустрою автомобільних доріг та придорожніх смуг.

З початку року 137 безробітних, з числа осіб, що проживають в Тернопільському районі, проходили навчання та підвищення кваліфікації (у січні – грудні 2010 року – 101 чол.). Набір на професійне навчання проводився за 35 професіями.

Легалізації використання найманої праці сприяє реєстрація у службі зайнятості трудових договорів між підприємцями і найманими працівниками. Відповідно до „Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою – суб’єктом підприємницької діяльності”  за період з 01 січня по 31 грудня 2011 року зареєстровано 813 договорів. Станом на 1 січня 2012 року у 603 фізичних осіб – підприємців працювало за трудовими угодами 1860 осіб, що на 115 чол. більше ніж на відповідну дату минулого року (1745 осіб).

Протягом 2011 року робочою групою з питань легалізацію виплати заробітної плати та зайнятості населення здійснено 7 виїзних засідань, виявлено 30 працівників, з якими неоформлені законодавчо трудові відносини.

 

Про стан мобілізації коштів до бюджетів усіх рівнів

Протягом січня - грудня 2011 року по Тернопільському району:

- до Зведеного бюджету України мобілізовано 96941,4 тис.грн. при розрахунковій базі 87240,1 тис.грн.. Розрахункову базу виконано на 111,1 %.

Надходження до Зведеного бюджету за січень – грудень 2011 року в порівнянні з січнем – груднем 2010 року збільшились на 5271,5 тис.грн., або на 5,8%.

- до Державного бюджету надійшло 41092,1 тис.грн. при розрахунковій базі 36704,3 тис.грн., виконання становить 112,0 %. В порівнянні з аналогічним періодом 2010 року сума надходжень зменшилась на 1903,9 тис.грн, або на 4,4%.

- до місцевого бюджету надійшло 55849,3 тис. грн.. при  розрахунковій базі 50535,8 тис. грн.., виконання становить 110,5%. В порівнянні з аналогічним періодом 2010 року сума надходжень збільшилась на 7175,4 тис.грн, або на 14,7%.

Станом на 01.01 2012 року податковий борг суб’єктів підприємницької діяльності району (далі – СПД) становив 4244,58 тис.грн., в тому числі податковий борг СПД, по яких порушено провадження у справі про банкрутство – 1721,15 тис.грн. За рахунок посилення роботи щодо зменшення податкового боргу в 2011 році забезпечено скорочення податкового боргу до Зведеного бюджету в сумі 4827,3 тис.грн., в тому числі забезпечено надходження грошових коштів до Державного бюджету 1546,0 тис.грн., до місцевого – 1238,7 тис.грн.

 

Про виконання бюджету району

За  2011 рік бюджет району за власними надходженнями виконано на 102,1% (план - 38997,8 тис. грн., факт – 39826,9 тис. грн.).  План перевиконано  на 829,1 тис. грн.

Районний бюджет виконано на 102,7%. При плані поступлень - 22428,5тис.грн., надійшло - 23044,5тис.грн.

Основним джерелом наповнення бюджету власними надходженнями є податок з доходів фізичних осіб, питома вага якого складає 85,8 % до загальної суми власних доходів, які поступили за 2011 рік. За звітний період, цього платежу до бюджету району надійшло 34170,3тис.грн. Відхилення до плану складає 1089,4 тис. грн.

Забезпечено виконання надходження податку на прибуток на 103,7% ( план - 115,0 тис. грн., факт – 119,2тис.грн), перевиконання становить 4,2тис.грн.

По платі за землю план надходжень виконано на 94,7% (план - 4390,2тис.грн., факт - 4158,6тис.грн.), недовиконання становить 231,6тис.грн.

По фіксованому сільськогосподарському податку план надходжень виконано на 102,1% (план – 215,1тис.грн., факт – 219,6тис.грн.), перевиконання склало 4,5тис.грн.

По збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності план виконано на 115,7 % (план - 218,4тис.грн., факт - 252,7тис.грн.), перевиконання становить 34,3 тис. грн.

По платі за оренду приміщень план надходжень за звітний період складає 87,0% (план - 319,3тис.грн., факт - 277,8тис.грн.), недовиконання становить 41,5тис.грн.

За 2011 рік не виконали план власних надходжень 14 сільських рад. А саме: більше 90% виконали 11 сільських рад:

-  Байківецька с/р -  95,5%

-  В.Глибочецька с/р -  97,0%

-  Гаї Шевченківська с/р -  95,2%

-  Драганівська с/р -  95,3%

-  Ігровецька с/р -  96,6%

-  Миролюбівська с/р -  96,8%

-  Мишковицька с/р  -  94,2%

-  Почапинська с/р -  98,0%

-  Смиківецька с/р -  97,0%

-  Стегниківська с/р -  93,7%

-  Чистилівська с/р  -  93,3%

Більше 80% виконали 3 сільсікі ради , а саме:

-  В.Бірківська селищна рада -  85,1%

-  Йосипівська с/р -  86,8%

- Ступківська с/р – 81,7%

            З метою забезпечення виконання дохідної частини сільських бюджетів
щомісячно проводиться моніторинг, аналіз виконання кожного місцевого
бюджету в розрізі всіх видів доходів, а в кінці кожного кварталу такий аналіз
проводиться щоденно.

Пенсійний фонд

 Протягом  2011  року до бюджету Управління Пенсійного фонду України в Тернопільському районі з усіх джерел фінансування  надійшло 160,5 млн. грн. З них,  власні надходження склали 121,2 млн. грн., при плані 136,5 млн. грн., що становить 89% до плану. Власні надходження в порівнянні з  2010 роком зросли на 25%.

За звітний період  з Державного бюджету на виплату пенсій  призначених за різними пенсійними програмами надійшло 39,1 млн. грн., коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття  – 123,1 тис. грн., коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань – 71,9 тис. грн.

За   2011  рік  загальна сума видатків  на виплату пенсій та інших виплат та доплат згідно чинного законодавства, що здійснюються органами Пенсійного фонду України становила 196,7 млн. грн.. Самозабезпеченість  власними коштами становить 62%. 

       Станом на 01.01.2012 року на обліку в Управлінні перебуває 5802 платників, із них 1155 юридичних осіб та 4647 фізичних особи. На загальній системі оподаткування знаходиться – 1655 платників, на спрощеній – 1722 платники. Взято на облік 3380 страхувальників. Не набули статусу страхувальника -  683 платники (юридичні особи)  та 1739 платників (фізичні особи) не реалізували право страхувальника. 

       Заборгованість по страхових внесках до Пенсійного фонду зменшилась в порівнянні з початком року на 245,1 тис. грн. і становить 2227,7 тис. грн. Недоїмка по страхових внесках в порівнянні до початку року зменшилась на 210,7 тис. грн.         

        У загальній структурі боргу 16,9% (479,0тис.грн.) припадає на підприємства, які визнано банкрутами та щодо яких порушено  справу про банкрутство; безнадійний борг складає 16,3% (448,9 тис.грн.). Таким чином, дієвий статус боргу, тобто, реальний для стягнення, становить 1959,2 тис.грн. (66,8 % загального боргу ).

       Протягом  дванадцяти  місяців повністю погасили борг підприємства:

- філія Великоберезовицька ДЕД                             - 80,3 тис.грн.

- філія ТРАД                                                               - 55,6 тис.грн.

- Спиртзавод                                                              - 33,8 тис.грн.

- філія Доркомплект                                                  - 15,8 тис.грн.

- ПП“Медсервіс”                                                       - 10,0 тис.грн.

- С/Р Настасів                                                            - 11,3 тис.грн.

            Найбільшими боржниками є :

ТОКП ”Тернопілтьавіаавтотранс”  (724,2 тис.грн.)

КП ”Березовицьке” (252,8 тис.грн.)

ВКП “Бірки” (215,4 тис.грн.)

ТОВ”Три кита”(140,1тис.грн.)

Ветсанзавод (72,3тис.грн.)

За 12 місяців 2011 року  надійшло коштів від заходів ДВС на суму 648,2тис.грн.

          Протягом дванадцяти місяців проведено 10 засідань районної комісії щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати, сплати податків та внесення обов’язкових платежів, де заслухано 32 організації-боржники, загальний борг яких становить 1537,7 тис. грн.,   погашення боргу по них становить 360,2 тис.грн. (з них погасили борг повністю - 11 підприємств на суму 135,0 тис.грн.,  частково – 10 на суму 225,2тис.грн.). Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 02.02.2011 р. №54 затверджена робоча група з питань детінізації економічних процесів в районі, щодо дотримання законодавства про працю, сплати обов’язкових платежів суб’єктами господарювання району.

Протягом 12 місяців спеціалістами контрольно - ревізійного відділу проведено 108 перевірок з них: 33 - планова , 75 - позапланових. В тому числі,  зроблено  17 результативних перевірок  по яких донараховано 15,3 тис.грн. страхових внесків, з них сплачено 10,04 тис.грн.

В лютому та червні  подано матеріали на розірвання контракту з керівником Тернопільського Ветсанзаводу в Міністерство аграрної політики. В серпні 2011року контракт з керівником розірвано.

          Протягом 2011 року було Управлінням подано 21 позов про стягнення заборгованості по платежах до Пенсійного фонду України на загальну суму 749,4 тис.грн., з них через органи прокуратури 8 на 292,5 тис.грн. Розглянуто і задоволено  судами 13 позовів на загальну суму 490,0 тис. грн. Надійшло за позовними заявами у 2011 році  92,3 тис.грн.

       За звітний період розглянуто 31 протокол про адміністративні правопорушення складених за порушення, відповідальність за які передбачена ст.165-1 КУпАП. До відповідальності, у вигляді стягнення суми штрафу, притягнуто 28 посадових осіб на загальну суму 10,4 тис.грн., з них сплачено  6,0 тис.грн.

 В Управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільському районі станом на 01.01.2012 року на обліку перебуває 16 219 одержувачів пенсій, що становить на 295 одержувачі більше в порівнянні з минулим періодом 2010 року.

Середній розмір пенсійних виплат станом на 01.01.2012р. становить 997грн. 14коп., що на 91грн. 93коп. більше, ніж за попередній період минулого року, тобто відмічається тенденція росту розміру пенсійних виплат.

Протягом 2011 року спеціалістами відділу з призначення пенсій було призначено 905 нових пенсійних справ.

В результаті послідовної роботи щодо впровадження пенсійної реформи та проведення перерахунків  пенсій відповідно до Постанови КМУ щодо підвищення розміру пенсій їх середній розмір зріс на 86грн. 66коп. в порівнянні з минулим періодом 2010 року і станом на 01.01.2012р. становив 1008грн. 89коп.

Соціальна сфера

Соціальний захист населення

Соціально-економічні орієнтири держави – щорічне зростання реальної заробітної плати , стипендій, пенсій та інших соціальних виплат. На виконання цих завдань в районі протягом 2011 року здійснено ряд заходів направлених на підвищення рівня життя населення району.

Державні соціальні допомоги.

 Протягом  2011 року нараховано та виплачено : 

Ø       державну допомогу згідно Закону України " Про державну допомогу сім'ям з дітьми по 3605 одержувачах на суму 33606,6   тис. грн.;

Ø       одноразову допомогу при народженні дитини по 788 зверненнях на суму 19093,4 тис.грн;

Ø       державну соціальну допомогу згідно Закону України " Про державну допомогу малозабезпеченим сім’ям "  по 89 одержувачах  на суму 1553,7  тис. грн.;

Ø       соціальні послуги  26 одержувачам на суму 43,9 тис.грн.;

Ø        тимчасову допомогу (аліменти) 54 одержувачам на суму 239,1 тис.грн.;

Ø       державну соціальну допомогу згідно Закону України " Про державну соціальну допомогу  інвалідам з дитинства та дітям - інвалідам" 586 одержувачам на суму 6275,4 тис.грн.;

Ø        допомогу дітям-сиротам  6 одержувачам на суму  368,6тис.грн.;

Ø       згідно Указу Президента України "Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України мати - героїня " 23 одержувачам на суму 216,4 тис.грн..

В Тернопільському районі станом на 01.01.2012 року проживає 255 осіб, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На виконання Закону України "Про статус та соціальний захист  громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи",  постанов Кабінету Міністрів України нараховано компенсацій та допомог протягом 2011 року на суму 316.6 тис.грн., перераховано – 325.7тис.грн., поточна заборгованість станом на 01.01.2012 року – 27.9 тис.грн.

Протягом 2011 року оздоровлено 5 осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи . 

Субсидії і пільги.

За 2011 року нараховано   субсидій  на житлово – комунальні послуги по 1169 зверненнях на суму 1189.5 тис.грн., перераховано   – 976.1 тис.грн., заборгованість станом на 01.01.2012 року становить – 255.9 тис.грн.

Протягом 2011 року нараховано і перераховано готівкою :

-                                   субсидій на тверде паливо і скраплений газ 76 одержувачам на суму 30.3 тис. грн.

-                                    пільг  на тверде паливо і скраплений газ 82 особам на суму 30.3 тис. грн. 

До Єдиного державного автоматизованого реєстру станом на 01.01.2012 року включено 14533 особи.

Протягом 2011 року прийнято розрахунків від організацій - надавачів послуг на суму 9028.9 тис.грн.,  профінансовано  організаціям -  постачальникам  послуг за надані населенню пільги з державного бюджету кошти в сумі – 8400.4 тис. грн., з місцевого бюджету  нараховано – 286.4 тис.грн., перераховано – 127,7 тис.грн.

    Заборгованість за надані пільги  станом на 01.01.2012 року складає з державного бюджету - 1211.3 тис.грн.,    з  місцевого  бюджету - 107.5  тис. грн.

Соціальний захист пенсіонерів та інвалідів.

 Протягом  2011 року проведено  виплату  державних допомог і компенсацій інвалідам  та ветеранам війни  на суму 826.6 тис.грн. , видано 103 ортопедичних виробів та 294 направлення в протезний цех для виготовлення ортопедичних виробів  інвалідам загального захворювання.

Протягом поточного року оздоровлено в санаторно-курортних закладах 29ветеранів війни та інвалідів загального захворювання.

Станом на 01.01.2012 р. в Тернопільському районі 839 осіб отримують доплату до пенсії за особливі заслуги перед Україною, середній розмір доплати  становить 222 грн. 

 

Охорона здоров’я

В районі проводиться виконання пріоритетних завдань та реалізація заходів щодо виконання програми соціально-економічного розвитку, оптимізації надання населенню медичної допомоги на первинному, вторинному рівнях.

Виконуються затверджені в установленому порядку на сесіях районної ради та розпорядженнями голови райдержадміністрації регіональні програми: Програма «Імунопрофілактика та захист населення від інфекційних захворювань на 2010-15 роки», «Програма протидії захворюванню на туберкульоз до 2011 року», Державна програма «Онкологія» 2010-13 роки, Державна програма «Репродуктивне здоров'я», Програма «Цукровий діабет», Програма розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини, Програма профілактики та лікування стоматологічних захворювань, Програма запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2009-2015 роки, Програма «Охорона здоров'я матерів та дітей Тернопілля».

Протягом 2011 року на колегії райдержадміністрації  розглянуто хід виконання   «Програми протидії захворюванню на туберкульоз до 2011 року», програми «Цукровий діабет», Програма розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини, На засіданні координаційної ради розглянуто виконання програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, регіональних програм  «Охорона здоров'я матерів та дітей Тернопілля». Програма запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2009-15 роки та перелічені програми розглянуто на Медичних Радах.

Затверджена та функціонує програма соціально-економічного розвитку щодо створення мережі лікарських амбулаторій на засадах сімейної медицини, впровадження амбулаторій лікарів загальної практики сімейної медицини на базі ФАПів сіл В.Гаї, Біла, Острів, Петриків, Г.Шевченківські, згідно плану на 2010-14 роки. На 2011 рік  планувалось впровадити амбулаторію лікаря загальної практики сімейної медицини (АЛЗПСМ)  на базі ФАПу В.Гаї. В с.Біла відповідно до можливості фінансування планується продовжити будівництво приміщення для сільради та амбулаторії лікаря загальної практики сімейної медицини (АЛЗПСМ) .  В 2011 р. встановлено електричні конвектори у ФАПах сіл Лозова, Курники, Домаморич, Г.Івачів. Проведено ремонт опалення з встановленням нових газових котлів в Настасівській амбулаторії лікаря загальної практики сімейної медицини (АЛЗПСМ)   та Мишковицькому стаціонарному відділенні, проведено поточний ремонт в 7-ми  ФАПах.

Проведено капітальний ремонт, реконструкція приміщень, обладнано та впроваджено серологічну, бактеріологічну лабораторії.

Згідно затвердженого Статуту до складу Тернопільського районного територіального медичного об’єднання входили центральна районна лікарня (ЦРЛ), центральна районна поліклініка (ЦРП), дільнична лікарня (ДЛ), амбулаторії лікаря загальної практики сімейної медицини (АЛЗПСМ). В 2011 році введено до складу районного територіального медичного об’єднання фельдшерсько-акушерські пункти (ФАПи) та затверджено рішенням сесії районної ради.

В лікувально-профілактичних закладах району проводиться посилення контролю за здійсненням заходів, передбачених програмою “Здоров`я нації”, затвердженою постановою КМУ від 10.01.02 р. № 14, наказів управління охорони здоров`я облдержадміністрації від 20.01.07 р. № 34 “Про контрольно-експертну комісію”,  від 16.04.07 р. № 144 “Про організацію контролю за якістю лікувально-діагностичного процесу в лікувально-профілактичних закладах області”,  від 12.03.07 р. № 101 “Про Координаційну раду з питань вивчення причин дитячої та материнської смертності управління охорони здоров`я облдержадміністрації”. 

Відповідно до контролю за якістю лікувально-діагностичного процесу по моделях кінцевих результатів в Тернопільському районі створена і впроваджена відповідна система контролю. В районі функціонує 3-х ступеневий контроль. І-й рівень – це завідуючі відділеннями лікувально-профілактичних закладів, ІІ-й рівень – заступник головного лікаря з лікувальної роботи, ІІІ-й рівень – заступник головного лікаря з експертизи трудової непрацездатності. Питання, які розглядались на рай КЕК, визначені в наказі №144, про що наявні відповідні записи в Книзі протоколів рай КЕК за 2010 рік. В 2010 році подано матеріали 5 протоколів районної КЕК, 4 педіатричної, 7 фтизіатричної служб.

Оцінка роботи лікувально-профілактичних закладів району ведеться згідно стандартів обстеження і лікування у відповідності з наказом МОЗ України від 28.12.02 р. № 507; Протоколів надання медичної допомоги за спеціальностями відповідно наказів МОЗ України за № 271; 426; 432; 434 та інших.

Ведуться табелі обліку матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров'я району (згідно документації по акредитації, інвентаризації ФАПів, амбулаторій лікаря загальної практики сімейної медицини (АЛЗПСМ), дільничної лікарні (ДЛ), центральної районної лікарні  (ЦРЛ). В січні 2010 року комісією головного управління охорони здоров'я завершено проведення акредитації лікувально-профілактичних закладів первинної ланки району ФАПів, амбулаторій лікаря загальної практики сімейної медицини (АЛЗПСМ), дільничної лікарні (ДЛ). Протягом 2011 року проводилась підготовча робота до акредитації лікувально-профілактичних закладів району ІІ рівня, в листопаді 2011 року комплексною комісією головного управління охорони здоров'я проведена акредитація лікувально-профілактичних закладів вторинного рівня району Баворівської дільничної лікарні.

Протягом року велася та подавалася на рівень Головного управління охорони здоров’я  прогностична потреба лікарських та середніх медичних працівників, молодих спеціалістів для роботи в лікувально-профілактичних закладах району. В 2011 році забезпечено середніми молодими спеціалістами, першочергово по лікувально-профілактичних закладіах первинної ланки медико-санітарної допомоги. Загалом в 2011 році прийнято 19 молодих спеціалістів.

Протягом  2011 року впроваджено та використовувалося 15 нових медичних технологій  в практичній діяльності спеціалістів відділень центральної районної лікарні.

Продовжується активна співпраця з редакціями газети “Подільське слово” медспеціалістами територіального медичного об’єднання подано 51 стаття, “Медакадемія” 2 статті, радіомовною компанією “Джерело” 75 виступів та з медичною газетою України «Ваше здоров'я». Медичні спеціалісти в рубриці медично-соціальних питань інформували населення по актуальних питаннях організації надання медичної допомоги, виявлення захворювання, лікування, профілактики відповідно до виконання основних державних програм.

Освіта

Дошкільна освіта

На виконання Програми економічних реформ України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава»

в районі забезпечено функціонування 27 дошкільних навчальних закладів (з них 4 НВК « Загальноосвітня школа І ст.-дитячий садок») та 10 груп короткотривалого перебування дітей, в яких виховується 1304 дитини, що становить 48% відсотків від загальної кількості дошкільнят.

Моніторинг охоплення дітей  дошкільною освітою,  показав, що дошкільними навчальними закладами району та інших населених пунктів області, в тому числі ДНЗ М.Тернополя, охоплено 1545 (62 %) дітей дошкільного віку.

Запроваджено обов’язкову дошкільну освіту дітей передшкільного віку, яка здійснюється різними формами (у дитячих садках, у групах короткотривалого перебування).

Сформовано план розширення мережі дошкільних навчальних закладів згідно із запитами та потребами населення.

Завершується будівництво дитячого садка у с. Великі Гаї, реконструкція приміщення адміністративного будинку для дошкільного закладу у с. Гаї Шевченківські, створено навчально-виховний комплекс «Лозівська ЗОШ І-Ш ст.-дитячий садок». У 2012 році планується відкриття додаткових груп у Баворівському, Настасівському, Грабовецькому , Скоморохівському дитячих садках, завершення ремонту та відкриття дошкільного навчального закладу у с. Ігровиця.

Загальна середня освіта

 З метою забезпечення доступності до якісної загальної середньої освіти та спадкоємності рівнів освіти в  районі функціонують: 1 НВК «Великобірківська ЗОШ І-ІІІ ст.- гімназія ім. С. Балея», 14 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, 19 загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів, 14 загальноосвітніх шкіл І ступеня.

У 48 загальноосвітніх школах району навчається 4647 учнів, що на 146 учнів менше, ніж у попередньому навчальному році. Середня наповнюваність класів становить 12,6 учня, що на 0,4 учня менше, ніж у попередньому навчальному році. В районі функціонує 4 загальноосвітні школи І ступеня з наповнюваністю менше 10 учнів та 6 загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів з наповнюваністю до 50 учнів.

   Організовано індивідуальне навчання для 32 дітей з особливими потребами.

   З  1 вересня 2011 року призупинено діяльність  Івачевогорішнівської ЗОШ І ст. в зв'язку з відсутністю учнів.

     У 13 школах району здійснюється профільне навчання за такими напрямками: суспільно-гуманітарний, історичний, технологічний, інформаційно-технологічний, філологічний, екологічний, біолого-хімічний, природничий, універсальний у яких налічується 412 школярів.

У  трьох школах району введено поглиблене вивчення хімії, історії та української мови, а у Великоглибочецькій ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Я.Стецька здійснюється професійне навчання.

Позашкільна освіта

У позашкільних навчальних закладах позашкільною освітою охоплено 1077

/ 23/%/ від загальної кількості школярів. Зокрема у 36 гуртках В.Бірківського БТШ  навчається та виховується 585 учнів. 11 гуртків та 8  груп працюють на базах загальноосвітніх шкіл.

У Великоглибочецькому БТШ працює 21 гурток, який надає позашкільну освіту 256 учням. Вісім груп працюють на базі загальноосвітніх шкіл.

У районній ДЮСШ займається 236 дітей в 14 секціях, які працюють на базах загальноосвітніх шкіл.

Комп’ютеризація

В Тернопільському районі забезпечується запровадження інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховний процес. З цією метою придбано та функ­ціонує 36 НКК, з них 35 - за кошти державного бюджету, 1 - за кошти місце­вого бюджету, на загальну суму 1 329 227,98 грн. Загальна кількість комп'ютерів у складі НКК та використовується у навчально-виховному процесі -298. Відсоток забезпеченості НКК до потреби становить 85,2% (ЗОШ І-ІІІ ст.- 100%, ЗОШ І-ІІ ст.-73,6%). Кількість учнів на 1 комп'ютер - 15, відсоток підключення до Інтернету – 100%, кількість комп'ютерів на 1000 учнів - 64.

В управлінській діяльності використовується 21 комп'ютер.

Соціальний захист

У загальноосвітніх навчальних закладах усіма видами харчування охоплено 4281 учень (92,1 %), гарячим харчуванням - 3432 учні (73,8 %), з них 1625 (92,5 %) учнів 1-4 класів. Окрім того безоплатним гарячим харчуванням забезпечено усіх дітей пільгових категорій( 167чол.). Використано 1 млн. 500 тис.гривень.

У 2011-2012 навчальному році забезпечується підвіз 630 учнів, які проживають за межею пішохідної доступності, до місць навчання і додому, що становить 85,8 відсотків від потреби. Підвіз здійснюється безоплатно приватними автобусами та маршрутними таксі, а також 157 учнів підвозяться двома шкільними автобусами до Лозівської та Великоглибочецької загальноосвітніх шкіл.

Зміцнення матеріально-технічної бази

Протягом 2011 року проведено роботи із зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів:

-            Облаштовано внутрішні вбиральні у 16 ЗОШ району, капітально відремонтовано внутрішні вбиральні у 5 ЗОШ;

-            Придбано НКК та облаштовано 3 комп’ютерні класи;

-            Придбано 48 плазмових та 8 звичайних телевізорів;

-            Проведено заміну 295 вікон у ЗНЗ та ДНЗ;

-            Замінено 3 котли, встановлено ХВО у 13 ЗОШ району;

-            Капітально відремонтовано 1765 м.кв. м’якої покрівлі ЗНЗ;

-            Облаштовано 150 м.кв. бруківки;

-            Проведено капітальний ремонт електропроводки у 3-х ЗОШ;

-            Придбано 48 комплектів парт, 2 мультимедійні дошки, 2 мультимедійних проектори, закуплено прилади для 8 фізичних та 3 математичних кабінетів, 3 комп’ютери, 2 універсальні вимірювальні прилади;

-            Придбано 5 холодильників, 3 пральні мащини-автомати, 2 порохотяги;

-            Відремонтовано 3 харчоблоки у ДНЗ та ЗОШ;

-            Відремонтовано 2 та побудовано 1 новий новий павільйон у ДНЗ;

-            Оновлено дитячі меблі у 5 дитячих садках;

-            Облаштовано НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. – дошкільний заклад»;

-            Облаштовано систему опалення та встановлено котли на тверде паливо у Жовтневій ЗОШ І-ІІ ст.;

-            Відремонтовано водопровідну та каналізаційну мережу, замінено сантехніку у 4-х школах.

       На зміцнення матеріально-технічної бази використано 1 млн. 539 тис. гривень бюджетних та  позабюджетних коштів.

 

Молодіжна політика

Розвиток фізичної культури і спорту

З метою впровадження державної політики з розвитку фізичної культури і спорту протягом 2011 року прийняті розпорядження та доручення голови районної державної адміністрації, а саме:

- розпорядження голови РДА від 1 лютого 2011 р. № 36  „Про організацію проведення ХХІ сільських спортивних ігор Тернопільського району”;

- доручення  голови РДА від 8 квітня 2011 р. № 27  „Про проведення в районі Всеукраїнського місячника „Спорт для всіх спільна турбота”;

- доручення голови РДА від 16 травня 2011 р. № 32 „Про участь команди Тернопільського району в спартакіаді державних службовців області у 2011 році;

- розпорядження голови РДА від 25 травня 2011 р. № 414 „Про стан розвитку футболу в районі”;

- розпорядження голови РДА від 1 червня 2011 р. № 454 „Про проект районної Програми розвитку фізичної культури і спорт у сільській місцевості на 2012-2016 роки”;

- розпорядження голови РДА від 10 червня 2011 р. № 495  „Про проект Програми розвитку олімпійського руху в Тернопільському районі на 2011-2014 роки”;

- план заходів РДА від 15 червня 2011 року №14 „План заходів з реалізації у 2012-2015 роках стратегії розвитку Тернопільського району на період до 2015 року”;

- розпорядження голови РДА від 24 червня 2011 № 535 „Про підготовку та проведення в районі Дня Молоді”;

- розпорядження голови РДА від 14 липня 2011 року № 628 „Про заходи щодо підготовки та проведення у 2012 році Року спорту та здорового способу життя”;

- розпорядження голови РДА від 6 вересня 2011 року № 845 „Про участь у Всеукраїнській спартакіаді державних службовців”;

- розпорядження голови РДА від 12 вересня 2011 року № 865 „Про проведення в районі Всеукраїнського олімпійського уроку та олімпійського тижня”;

- доручення голови РДА від 27 вересня 2011 року № 69 „Про розвиток резервного спорту в районі”;

- доручення голови РДА від 28 вересня 2011 року № 71 „ Про проведення в районі Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва „Олімпійське лелеченя”;

- розпорядження голови РДА від 18 жовтня 2011 року № 976 „Про заходи щодо розвитку баскетболу в районі”;

- доручення голови РДА від 30 грудня 2011 року № 103 „Про виконання програми розвитку фізичної культури і спорту в Тернопільському районі на 2007-2011 роки”.

       У 2011 року на засіданнях колегії Тернопільської  районної державної адміністрації заслуховувались питання:

„Про розвиток резервного спорту в районі” (27.09.2011р.) та „Про виконання „Програми розвитку фізичної культури і спорту в Тернопільському районі на 2007-2011роки” (30.12.2011 р.).

         Протягом 2011 року в районі  проведено від 78 спортивних змагання та турнірів серед команд підприємств, організацій, установ, фізкультурно-спортивних клубів, сіл та селищ району, в яких взяли  участь біля 7550 спортсменів в тому числі 2560 школярів.  Серед наймасовіших змагань можна назвати:

- Спортивні ігри школярів району (8 видів спорту, 34 команди, 2100 учасників);

- Чемпіонат району з футболу (45 команд,  810 учасників);

- Чемпіонат та Кубок району з волейболу ( 8 команд, 146 учасників);

- Кубок району з футболу па призи газети “Подільське слово” (13 команд, 234 учасники);

- Кубок району з футболу, пам’яті І.Вишневського (24 команди, 432 учасники);

- Кубок району з футболу “Золота осінь” (12 команд, 216 учасників);

 - Кубок району з міні-футболу,  пам’яті Героїв Крут (16 команд, 160 учасників);

- Відкритий особистий Чемпіонат  та Кубок району з шахів (28 та 24 учасники):

- Кубок району з волейболу на призи районної радіокомпанії „Джерело” (6 команд, 72 учасники)

 - Чемпіонату району з міні-футболу (20 команд, 200 учасників);

- Відкрита особиста першість та Кубок району з шашок (28 та 30 учасників);

- Відкритий кубок району зі спортивного орієнтування (8 команд, 41 учасник);

- Кубок району з футболу серед ветеранів (5 команд, 50 учасників);

- Сільські спортивні ігри району ( 10 видів спорту, 29 команд, 560 учасників);

- районні змагання з футболу серед школярів на призи клубу „Шкіряний м’яч” (33 команди, 460 учасників) та ряд інших.

       Результати виступів спортсменів району в обласних та Всеукраїнських спротивних змаганнях:

- вихованка сільської ДЮСШ Кручова Марія в складі збірної команди області стала переможцем Всеукраїнських змагань з біатлону серед юнаків;

 - учні районної ДЮСШ Зозуляк Олена та Волуйкевич Павло переможці і призери обласних та Всеукраїнських змагань з легкої атлетика, зараховані до резерву збірної команди України;

  - І місце з перетягування канату серед збірних команд районів  в ХХІ сільських спортивних іграх Тернопільської області;

 - І місце з міні-футболу серед команд сіл, селищ в ХХІ сільських спортивних іграх Тернопільської області;

 - І місце з перетягування канату серед сільських рад  в ХХІ сільських спортивних іграх Тернопільської області;

 - ІІ місце в змаганнях спортивних сімей серед   в ХХІ сільських спортивних іграх Тернопільської області;

 - І місце в комплексному заліку серед збірних команд району в ХХІ сільських спортивних іграх Тернопільської області;

 - І місце в комплексному заліку серед збірних команд сіл та селищ в ХХІ сільських спортивних іграх Тернопільської області;

 - ІІІ місце в дитячо-юнацькій лізі Тернопільщини.

     До збірних команд України входять: Підгрушна Олена (біатлон), Козловський Віталій (біатлон), Бурик Назар (біатлон).

 

         З 1983 функціонує сільська дитячо-юнацька спортивна школа Тернопільського району , в якій на відділенні біатлону станом на 31.12.2011 р. навчалося від 140 учні, навчально-тренувальні заняття  проходили на спортивних спорудах загальноосвітніх шкіл смт.В.Березовиця, с.Мишковичі, с.Скоморохи, с.В.Гаях та навчально-курсовій базі з біатлону в с.Підгороднє.

       У 1990 році створена і на даний час діє дитячо-юнацька спортивна школа Тернопільського району в якій на даний час на відділеннях баскетболу, футболу, волейболу, легкої атлетики, спортивного туризму  навчалося від 196 учні, навчально-тренувальні заняття проходили на спортивних спорудах загальноосвітніх шкіл. смт.В.Бірки, с.Мишковичі, с.В.Гаї, с.Товстолуг, с.Баворів, с.Плотича.

     З метою об’єднання шанувальників здорового способу життя, сприяння розвитку та популяризації фізичної культури і спорту, організації і проведенні спортивних змагань за місцем  проживання, формування та підготовки команд до участі в районних, обласних змаганнях, у Тернопільському районі створені і на даний час діють 41 громадська організація фізкультурно-спортивної спрямованості, різних організаційно-правових форм, які надають доступні фізкультурно-оздоровчі послуги за місцем проживання. У 2011 році створені: Тернопільська районна громадська організація „Футбольний клуб „Поділля” та Тернопільська районна громадська організація „Волейбольний клуб „Поділля”, який бере участь в Чемпіонаті України з волейболу у І лізі.  

     З метою об’єднання громадян-аматорів футболу, сприяння розвитку і піднесенні рівня масового футболу, організації та проведення спортивних заходів, надання допомоги сільським, селищним радам, громадським організаціям у здійсненні будівництва, реконструкції та облаштуванні футбольних полів, стадіонів, забезпечення їх ефективної експлуатації в районі створена і даний час   функціонує Тернопільська районна федерація футболу,  яка на сьогоднішній день налічує 45 колективних та 15 індивідуальних членів федерації загальною кількістю 1185 чоловік. В Чемпіонаті району з футболу 2011 року взяли участь 45 команд. Чемпіоном району стала команда ФК „Біла” с.Біла.

 В Тернопільському районі у фізкультурно-спортивній сфері працюють 63  працівники у тому числі:

·           працівники відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА – 2;

·           працівники апаратів районних спортивних товариств ( “Колос”) – 1;

·           працівники спортивних шкіл (ДЮСШ) без тренерів – 3;

·           тренерів-викладачів зі спорту ДЮСШ (штатних) – 3;

·           тренерів-викладачів зі спорту ДЮСШ (на погодинній оплаті) -14; 

·           вчителів фізичної культури загальноосвітніх шкіл – 40.

      Для реалізації права мешканців району на заняття фізичною культурою і спортом в районі діють: 1 – стадіон, 31 – футбольне поле, 48 – спортивних майданчиків, 4 – стрілецькі тири, 15 – спортивних залів, 27 – майданчиків з тренажерним обладнанням, 21 – приміщення для фізкультурно-оздоровчих занять, 1 – лижна база, 3- спортивні майданчики з синтетичним покриттям.                  

       У 2011 році на розвиток фізичної культури і спорту з районного бюджету було виділено кошти в сумі 631 тис грн..

 

Культура

У 2011 році  в районі збережено мережу закладів культури,  кадровий і творчий потенціал галузі. Не  понизився професійний та художній рівень аматорських колективів.

   До послуг населення в районі функціонує 55 сільських бібліотек, 15 сільських та селищних будинків культури, 40 сільський клуб, центральна районна бібліотека, районний будинок культури, Великобірківська музична школа з філіалом у с.В.Глибочок, Острівська музична школа з філіалом у районному будинку культури, меморіальний музей С.Крушельницької с.Біла.

     

Творча робота та матеріально-технічне забезпечення:

       У районі функціонує 26 колективів, які носять звання „народний” та „зразковий”.

Проведено протягом року  три  огляди-конкурси: «Нова радість стала», виконавців гумористичних творів «Скриня сміху», танцювальних колективів «Тернопільська танцювальна весна 2011».

Вся творча робота   художніх колективів Тернопільського району у 2011 році була спрямована на підготовку народних аматорських колективів до творчого звіту району в ПК «Березіль».  9 березня 2011 року проведено творчий звіт майстрів мистецтв та аматорських художніх колективів Тернопільського району «Я, України син», присвячений 197-річниці від дня народження Т.Г.Шевченка. В рамках відзначення 20-річниці незалежності України та 25-річчя від дня створення першого в Україні Співочого поля в м.Тернополі  18 колективів району взяли участь у Всеукраїнському мистецькому святі народної творчості  «Молюсь за тебе,Україно»  20-21 серпня 2011 року. Окрім того, в районі широко відзначено святкування 20-річниці незалежності України «Горнусь, до тебе, Україно» на Співочому полі с.Велтикі Гаї 24 серпня 2011 року. Також аматорські колективи району взяли участь в  святкових заходах з нагоди 45-річчя від дня утворення Тернопільського району «Благодатна земля благородних людей» в Тернопільському обласному українському драматичному  театрі ім. Т.Г.Шевченка 8 грудня 2011 року.

 Зразковий дитячий фольклорно-обрядовий гурт «Ходаки» побував на Міжнародних фестивалях  в Франції та Польщі,  а також витспуив з концертною програмою  в Чехії, Угорщині, Німеччині та Австрії.

Народний аматорський ансамбль танцю «ГлоріяБай» БК с.Байківці та народний аматорський ансамбль народної музики «Настасівські музики» побували на фестивалі «Українська весна в Познані» (Республіка Польща) та фестивалі «Колядки і щедрівки над Бугом»  в м.Влодава (Республіка Польща). Аматорський фольклорний гурт «Легка доріжка» БК с.Мишковичі взяв участь в Міжнародному фестивалі  «Свято над Ославою» (Республіка Польща).

Колективи району були учасниками  Всеукраїнських фестивалів «Лемківська ватра», «Байда», «В Борщівському краї цвітуть вишиванки»,  Міжрегіональному фестивалі «Забави в княжому місті».

10 художніх аматорських колективів  району   брали участь в ІІІ Західноукраїнській туристичній  виставці-фестивалі, що проходила 21-22 травня  в м.Тернополі.

Відділом культури і туризму забезпечується реалізація таких районних програм:                   « Комплексна програма розвитку сільських населених пунктів району на період до 2015 року», «Комплексна програма  енергоефективності та енергозбереження на період до 2014 року», «Програма соціально-економічного та культурного розвитку району на 2011 рік»,  «Програма поповнення бібліотечних фондів на період до 2015 року, «Програма  комп»ютеризації  бібліотек до 2011 року», «Програма розвитку туризму на 2009-2012 роки», Програма «Теплий заклад культури».

Матеріально-технічний стан закладів культури.

За   2011 рік  по закладах культури району  проведено   великий обсяг робіт для покращення матеріально-технічної бази, а саме :

·            Відремонтовано в двох закладах культури 100 м.кв. покрівлі

- с. Чистилів (бібліотека) 30 м.кв.,

- с. Івачів Долішній (клуб) 70 м.кв.

·            В 10  закладах культури проведено поточний ремонт.

·            В  25  закладах культури проведено косметичний ремон.

·             Закуплено 38  склопакетів :

- для клубу с. Прошова – 3 ,  будинку культури с.м.т. Великі Бірки – 8 ,

- с. Петриків – 10 ( клубу - 9, бібліотеці -1 ) ,   клубу с. В.Гаї – 4 ,                 

- будинку культури с. Настасів – 3 , клубу с. Ступки – 3 ,

- с. Константинівка – 7 ( клубі -5 ,бібліотеці  - 2)

·             Проведено заміну вхідних дверей  в БК с. Буцнів та БК смт.  Великі Бірки.

·            Газифіковано, встановлено конвектори в 12 закладах культури.

-             Виготовлено проектно-кошторисну документацію на встановлення  газових конвекторів для  15 закладів культури району.

·              Виготовлена проектно-кошторисна документація на відбудову клубу с.Миролюбівка.

·            Виготовлена проектно – кошторисна документація на ремонт даху в клубі с. Мар»янівка.

·            Завершується будівництво клубу та бібліотеки с.Застав»я.

 

  Бібліотеки.

Книжковий фонд бібліотечних закладів району становить 259 тисяч примірників. За 2011 рік придбано 2035 творів друку. в т.ч. книг 1363 примірники , періодики – 672 примірники  журналів і газет.  У звітному році кожна сільська бібліотека  отримала до 35 примірників книг. Поповнення фонду бібліотек району здійснювалось на основі профілю комплектування та читацьких запитів.

Проведено підписку періодичних видань на 2011 рік для біббліотек району на суму  19 220 грн.  та придбано книжкової продукуції  на суму 8100 грн.  На виконання районної програми  «Поповнення бібліотечних фондів  » у 2011 році  використано 26.1 тис. грн

         

Культосвітня та музейна робота.

   Станом на 1 січня 2012 року  в Острівській та Великобірківській музичних школах навчається   250 учнів. Навчальний процес здійснює 38 викладачів з відповідною кваліфікацією. У школах, крім навчання учнів створені і працюють творчі колективи : зразковий дитячий хор  „Цимборики”, зразковий дитячий ансамбль бандуристів „Диво-струни”, народний аматорський вокальний жіночий ансамбль «Соломія», ансамбль скрипалів, ансамбль сопілкарів, танцювальні колективи, хорові дуети, квартети, ансамблі, вокальне жіноче тріо «Рутенія».

Комунальний заклад  «Меморіальний музей С.Крушельницької» у с.Біла  протягом 2011 року відвідало 5108 відвідувачів, в складі екскурсій 2529 чол. Проведено 85 екскурсій, прочитано 12 лекцій , зібрано 60 нових експонатів, реалізовано вхідні квитки, буклети, листівки.

Продовжує свою роботу і народний історико-меморіальний музей  Ярослава та Слави Стецьків в с.Великий Глибочок. Меморіальний музей ім..С.Крушельницької організував виставку про життєвий і творчий шлях Соломії та Ганни Крушельницьких, В.Барвінського.

 

Охорона здоров’я

В районі проводиться виконання пріоритетних завдань та реалізація заходів щодо виконання програми соціально-економічного розвитку, оптимізації надання населенню медичної допомоги на первинному, вторинному рівнях.

Виконуються затверджені в установленому порядку на сесіях районної ради та розпорядженнями голови райдержадміністрації регіональні програми: Програма «Імунопрофілактика та захист населення від інфекційних захворювань на 2010-15 роки», «Програма протидії захворюванню на туберкульоз до 2011 року», Державна програма «Онкологія» 2010-13 роки, Державна програма «Репродуктивне здоров'я», Програма «Цукровий діабет», Програма розвитку ПМСД на засадах сімейної медицини, Програма профілактики та лікування стоматологічних захворювань, Програма запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2009-2015 роки, Програма «Охорона здоров'я матерів та дітей Тернопілля».

Протягом 2011 року на колегії РДА розглянуто хід виконання   «Програми протидії захворюванню на туберкульоз до 2011 року», програми «Цукровий діабет», Програма розвитку ПМСД на засадах сімейної медицини, На засіданні координаційної ради розглянуто виконання програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, регіональних програм  «Охорона здоров'я матерів та дітей Тернопілля». Програма запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2009-15 роки та перелічені програми розглянуто на Медичних Радах..

Затверджена та функціонує програма соціально-економічного розвитку щодо створення мережі лікарських амбулаторій на засадах сімейної медицини, впровадження амбулаторій лікарів загальної практики сімейної медицини на базі ФАПів сіл В.Гаї, Біла, Острів, Петриків, Г.Шевченківські, згідно плану на 2010-14 роки. На 2011 рік  планнувалось впровадити АЛЗПСМ на базі ФАПу В.Гаї.

В с. Біла відповідно до можливості фінансування планується продовжити будівництво приміщення для сільради та АЛЗПСМ.  В 2011 р. встановлено електричні конвектори в ФАПах сіл Лозова, Курники, Домаморич, Г.Івачів. Проведено ремонт опалення з встановленням нових газових котлів в Настасівській АЛЗПСМ та Мишковицькому стаціонарному відділенні, проведено поточний ремонт в 7-ми  ФАПах.

Проведено капітальний ремонт, реконструкція приміщень, обладнано та впроваджено серологічну, бактеріологічну лабораторії.

Згідно затвердженого Статуту в склад ТРТМО входили центральна районна лікарня (ЦРЛ), центральна районна поліклініка (ЦРП), дільнична лікарня (ДЛ), амбулаторії лікаря загальної практики сімейної медицини (АЛЗПСМ). В 2011 році введено в склад ТРТМО фельдшерсько-акушерські пункти (ФАПи) та затверджено рішенням сесії районної ради.

В ЛПЗ району проводиться посилення контролю за здійсненням заходів, передбачених програмою “Здоров`я нації”, затвердженою постановою КМУ від 10.01.02 р. № 14, наказів управління охорони здоров`я облдержадміністрації від 20.01.07 р. № 34 “Про контрольно-експертну комісію”,  від 16.04.07 р. № 144 “Про організацію контролю за якістю лікувально-діагностичного процесу в лікувально-профілактичних закладах області”,  від 12.03.07 р. № 101 “Про Координаційну раду з питань вивчення причин дитячої та материнської смертності управління охорони здоров`я облдержадміністрації”. 

Згідно контролю за якістю лікувально-діагностичного процесу по моделях кінцевих результатів в Тернопільському районі створена і впроваджена відповідна система контролю. В районі функціонує 3-х ступеневий контроль. І-й рівень – це зав.відділеннями ЛПЗ, ІІ-й рівень – заступник головного лікаря з лікувальної роботи, ІІІ-й рівень – заступник головного лікаря з експертизи ТН. Питання, які розглядались на рай КЕК, визначені в наказі № 144, про що наявні відповідні записи в Книзі протоколів рай КЕК за 2010 рік. В 2010 році подано матеріали 5 протоколів районної КЕК, 4 педіатричної, 7 фтизіатричної служб.

Оцінка роботи ЛПЗ району ведеться згідно стандартів обстеження і лікування у відповідності з наказом МОЗ України від 28.12.02 р. № 507; Протоколів надання медичної допомоги за спеціальностями відповідно наказів МОЗ України за № 271; 426; 432; 434 та інших.

Ведуться табелі обліку матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров'я району (згідно документації по акредитації, інвентаризації ФАПів, АЛЗПСМ, ДЛ, ЦРЛ). В січні 2010 року комісією головного управління охорони здоров'я завершено проведення акредитації лікувально-профілактичних закладів первинної ланки району ФАПів, АЛЗПСМ, ДЛ. На протязі 2011 року проводилась підготовча робота до акредитації ЛПЗ району ІІ рівня, в листопаді 2011 року комплексною комісією головного управління охорони здоров'я проведена акредитація ЛПЗ вторинного рівня району Баворівської дільничної лікарні.

Протягом року велася та подавалася на рівень ГУОЗ  прогнозтична потреба лікарських та середніх медичних працівників, молодих спеціалістів для роботи в лікувально-профілактичних закладах району. В 2011 році забезпечено середніми молодими спеціалістами, першочергово по ЛПЗ первинної ланки медико-санітарної допомоги. Загалом в 2011 році прийнято 19 молодих спеціалістів.

На протязі 2011 року впроваджено та використовувалося 15 нових медичних технологій  в практичній діяльності спеціалістів відділень ЦРЛ.

Продовжується активна співпраця з редакціями газети “Подільське слово” медспеціалістами ТРТМО подано 51 стаття, “Медакадемія” 2 статті, радіомовною компанією “Джерело” 75 виступів та з медичною газетою України «Ваше здоров'я». Медичні спеціалісти в рубриці медично-соціальних питань інформували населення по актуальних питаннях організації надання медичної допомоги, виявлення захворювання, лікування, профілактики відповідно до виконання основних державних програм.

 

 

 

 

 

РОЗДІЛ   2.

ГОЛОВНІ ПРОБЛЕМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

 

 

Незважаючи на позитивну динаміку розвитку району в цілому, залишилась ще низка проблемних питань розвитку окремих секторів економіки та соціальної сфери, від вирішення яких великою мірою залежатиме виконання програми соціально-економічного розвитку району у 2012 році. Серйозними факторами, що обмежують розвиток, є:

·           у промисловості: нестача власних обігових коштів та капітальних вкладень у модернізацію виробничих потужностей, розширення асортименту та нарощування обсягів виробництва; зростання цін на енергоносії (електроенергія, газ), що негативно впливає на собівартість продукції та її конкурентоспроможність; високий знос основних фондів, низький рівень переробки місцевої сировини та висока ресурсозатратність виробництва, обмежена платоспроможність суб'єктів внутрішнього ринку, недостатня потужність фінансово-кредитної системи, недостатні темпи впровадження інноваційних процесів у виробництво;

·           у сільському господарстві: недостатньо розвинуті кредитно-фінансові механізми підтримки сільгоспвиробників, у тому числі лізингу сільськогосподарської техніки; дефіцит оборотних коштів у агропідприємствах; недостатній розвиток тваринництва, що призводить до низького рівня зайнятості на селі і не раціонального землекористування, скорочення сировинної бази для переробних підприємств району;

·           у будівництві: призупинення діяльності ряду будівельних організацій; недостатні видатки на реалізацію за рахунок бюджетних коштів великих інфраструктурних проектів та проектів з енергозбереження у бюджетній сфері, житлово-комунальному господарстві;

          ●      в торгівлі:  скорочення  реалізації  споживчих  товарів  через недостатню купівельну спроможність населення;

·           на ринку праці: складна демографічна ситуація, трудова міграція за межі району, області, в тому числі за кордон, низька мотивація до праці, невідповідність професійно-кваліфікаційної структури попиту та пропозиції на місцевих ринках праці, наявність тіньової зайнятості; низькі темпи зростання реальної заробітної плати; зберігається заборгованість із виплати заробітної плати;

·                                   у бюджетній сфері: велика мережа закладів соціально-культурного призначення, висока питома вага зносу основних засобів та енергоємність підприємств житлово-комунального господарства, недостатня фінансова дисципліна суб’єктів господарювання та розпорядників бюджетних коштів.

 

 

 

До основних чинників, які стримують соціально-економічний розвиток району слід віднести:

§          старіння основних фондів. Ступінь зносу основних фондів в цілому по району становить 49,4%, в тому числі в таких важливих галузях як сільське господарство вона становить 55,2%, промисловість – 53,9%, комунальне господарство та інфраструктура обслуговування  – 58,7%. В середньому на половину зношені основні фонди в галузях освіти, охорони здоров’я, побуту. В структурі наявних основних фондів за останні роки питома вага сільського господарства зменшилась майже вдвічі;

§          висока матеріалоємність та енергоємність виробництва на фоні низької інвестиційної, інноваційної активності підприємств та неповної завантаженості виробничих потужностей. Зазначене знижує конкурентоспроможність як окремих підприємств, так і району в цілому;

§          вивезення значної частини сировинних ресурсів та їх переробка за межами району та області;

§          значна питома вага тіньового сектора економіки (впливає на показники промисловості, рівня зайнятості, заробітної плати, споживчого ринку, індекс споживчих цін, звужує податкову базу району);

§          обмеженість джерел фінансування розвитку інфраструктури виробничого та соціального призначення та неадекватність обсягів субвенцій на соціально-економічний розвиток до потреб району;

§          недостатня база оподаткування та, як наслідок, домінування трансфертів у структурі доходів місцевих бюджетів;

§          господарствами населення виробляється 53% м’яса, 81% - молока,  від загального обсягу виробництва; утримується: 76% поголів’я ВРХ, 64% - свиней, 88% - птиці. Зазначене суттєво звужує сферу прикладання праці на селі;

§          недостатній розвиток виробничої та соціальної інфраструктури;

§          низький платоспроможний попит населення;

§          розбалансована структура зайнятості населення на фоні тонізації економічних процесів.

 

Сприяння вирішення зазначених проблемних питань сприятиме вирішенню проблеми створення умов для випереджаючого підвищення рівня оплати праці, створення нових робочих місць, розширення податкової бази підприємств, функціонування ефективної системи надання соціальних послуг.

 

 

РОЗДІЛ 3.

Основні заходи

щодо виконання програми соціально – економічного та культурного розвитку Тернопільського району на 2012 рік

п/п

Назва заходу

Термін

виконання

Відповідальні

виконавці

При-

мітка

1.

2.

3.

4.

5.

1. Промисловість, транспорт, зв’язок

1.1.

Забезпечити ефективне використання наявних виробничих потужностей, не допускати зростання залишків готової продукції, налагодити дієву систему продажу продукції і на цій основі збільшити базу оподаткування

Протягом року

Тернопільська об’єднана державна податкова інспекція, промислові підприємства

( ВАТ «Комбінат

«Будіндустрія», ВАТ «Будматеріали», Мишковицький спиртзавод, ТОВ «Завод газового обладнання «Альфа газпромкомплект», Філія «Склозавод ТОВ ВКФ «Декор»)

 

1.2.

Реконструкція підприємства

Для реконструкції підприємства потрібно придбати:

- спецавтотранспорт для збору відходів тварин;

- контейнери для збору відходів;

- машину для просіювання м’ясо-кісткового борошна;

- пальник парового котла ДЕ;

- дробарку КД-2;

- шнеки вигрузні 2 штуки;

-електротельфери 6 штук;

- доукомплектувати нові варочні котли КВ-4,6М ремнями, шківами.

2012-2015 роки

ДП «Ветсанзавод»

 

1.3.

Модернізація забійного цеху та наладка нових камер технологічної обробки ковбасних виробів

Протягом року

СП ТОВ «М’ясовіта»

 

1.4.

Розвивати мережі телефонного зв’язку, послуги комп’ютерного зв’язку – Інтернет – послуги. Збереження проводового мовлення в районі

Протягом року

Відділ розвитку інфраструктури РДА, центр телекомуційних послуг Тернопільської філії ВАТ «Укртелеком»

 

1.5.

Облаштовувати у всіх населених пунктах автобусні зупинки згідно чинного законодавства

Протягом року

Філія «Тернопільський райавтодор», сільські, селищні ради

 

1.6.

Забезпечити перевезення пільгових категорій населення з усіх населених пунктів району.

Протягом року

Відділ розвитку інфраструктури, управління праці та соціального захисту населення РДА

 

 

2. Агропромисловий комплекс

2.1

    Продовжити запровадження використання гербіцидів нового покоління, здійснювати захист рослин від хвороб шляхом введення третьої фунгіцидної обробки на посівах зернових культур

Протягом року

Управління агропромислового розвитку, керівники сільськогосподарських підприємств

 

2.2.

    Здійснювати комплекс заходів щодо посадки нових садів, та контролювати  догляд за закладеними садами

Протягом року

Управління агропромислового розвитку, керівники садівничих господарств

 

2.3.

    Провести оптимізацію структури посівних площ відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2010 р. №164 «Про затвердження нормативів оптимального співвідношення культур у сівозмінах в різних природно сільськогосподарських регіонах»

І квартал 2012 року

Управління агропромислового розвитку, керівники сільськогосподарських підприємств

 

2.4.

  Використовувати передові технології, посів здійснювати новими сортами вітчизняної та зарубіжної селекції зернових, цукрових буряків

ІІ квартал 2012 року

Управління агропромислового розвитку, керівники сільськогосподарських підприємств

 

2.5.

   Забезпечити формування регіональних ресурсів продовольчого зерна, трьохмісячного не знижувального запасу

Протягом року

Управління агропромислового розвитку, керівники сільськогосподарських, хлібопекарських підприємств

 

2.5

  Сприяти впровадженню сучасних енергозберігаючих технологій в утриманні, відгодівлі тварин

Протягом року

Управління агропромислового розвитку, керівники сільськогосподарських підприємств

 

2.6

    Розширити впровадження утримання поголів’я на сухих кормах з використанням високобілкових добавок, лізину, метіоніну і інших високоенергетичних кормів

Протягом року

Управління агропромислового розвитку, керівники сільськогосподарських підприємств

 

2.7

Організовувати та проводити сільськогосподарські ярмарки

Протягом року

Управління агропромислового розвитку, керівники сільськогосподарських, переробних підприємств

 

 

3. Капітальне будівництво, інвестиційна та зовнішньоекономічна діяльність

3.1.

Продовжити будівництво школи І – ІІ ст.

с. Стегниківці

2012 рік

Відділ освіти РДА

 

3.2.

Виготовити проектно – кошторисну документацію і розпочати будівництво ЗОШ І –ІІІ ст. в с.м.т. В. Березовиця

2012рік

Відділ освіти РДА, виконком В.Березо-вицької с / ради

 

3.3.

Продовження будівництва ЗОШ І-ІІІ ст.

с. Біла

2012рік

Відділ освіти РДА, виконком Білецької

 с / ради

 

3.4.

Продовження будівництва школи та дитячого садка с. Гаї Шевченківські

2012рік

Відділ освіти РДА, виконком Гаї Шевченківської сільської ради

 

3.5

Продовження будівництва дитячого садка

с. В.Гаї

2012рік

Виконком Великогаївської сільської ради

 

3.6

Продовження будівництва адмінбудинку сільської ради с. Біла

2012рік

Виконком Білецької сільської ради

 

3.7

Продовження будівництва клубу

с. Миролюбівка

2012рік

Відділ культури і туризму РДА, виконком Миролюбівської сільської ради

 

3.8.

Забезпечити формування привабливого інвестиційного іміджу району шляхом

підготовки друкованих інформаційно-презентаційних  матеріалів про інвестиційну привабливість району

 

Протягом року

Управління економіки, агропромислового розвитку, відділи розвитку інфраструктури, містобудування та архітектури  райдержадміністра-ції, Управління Держкомзему в Тернопільському районі  

 

3.9.

Збір та систематизація комерційних та інвестиційних пропозицій суб’єктів підприємницької діяльності району.

 

Протягом року

Управління економіки, агропромислового розвитку, відділи розвитку інфраструктури, містобудування та архітектури  райдержадміністра-ції, Управління Держкомзему в Тернопільському районі  

 

3.10.

Удосконалення та впровадження системи моніторингу звернень, пропозицій та скарг  іноземних інвесторів до органів виконавчої влади та оперативне реагування на них

 

Протягом року

Управління економіки, агропромислового розвитку, відділи розвитку інфраструктури, містобудування та архітектури  райдержадміністрації, Управління Держкомзему в Тернопільському районі  

 

3.11.

Надання консультацій суб'єктам підприємницької діяльності з питань складання  бізнес-планів, комерційних та інвестиційних пропозицій

 

Протягом року

Управління економіки, агропромислового розвитку, відділи розвитку інфраструктури, містобудування та архітектури  райдержадмініст-рації, Управління Держкомзему в Тернопільському районі 

 

3.12.

Поновлення  реєстрів земельних ділянок та приміщень, які можуть бути запропоновані інвесторам для реалізації їх проектів

 

Протягом року

Управління Держкомзему в Тернопільському районі,  відділи  містобудування та архітектури,  розвит-ку інфраструктури райдержадміністрації, управління економіки  РДА.

 

3.13.

Участь у форумах, бізнес – зустрічах, презинтаціях, виставкових заходах, круглих столах тощо

Протягом року

Відділи та управління РДА

 

3.14.

Участь у реалізації другої фази проекту  ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» для впровадження проектів щодо методології відтворення досвіду

Протягом року

Тернопільська РДА, Тернопільська районна рада, виконкоми сільських та селищних рад

 

4. Мале підприємництво

4.1.

Провести аналіз проектів нормативно-правових актів у сфері регулювання  та державної підтримки малого підприємництва

Протягом 2012 року

Юридичний сектор апарату райдерж-адміністрації, управління економіки  РДА

 

4.2.

Проведення засідань районної координаційної ради з питань розвитку підприємництва з обов’язковим розглядом та вирішенням проблемних питань

Щокварта-льно

Управління економіки РДА

 

4.3.

На виконання Указу Президента України від 12.05.1998р. №456, “Про державну підтримку малого підприємництва”, передбачити кошти в місцевому бюджеті на розвиток малого підприємництва.

2012 рік

Фінансове управління райдержадміністра-ції

 

4.4.

Забезпечити видачу дозвільних документів за принципом «Єдиного вікна»

З 1 січня 2012 року

Державний адміністратор, дозвільні органи

 

4.6.

Надати допомогу у відкритті   заготівельних пунктів по заготівлі від населення молока та м'яса в населених пунктах району

Протягом 2012 року

Управління агропромислового розвитку РДА

 

5. Житлово – комунальне господарство

5.1.

Провести реконструкцію очисних споруд в смт.В.Бірки

Протягом 2012 року

Виконком Великобірківської селищної ради, КП „Добробут”

 

5.2.

Провести чистку артсвердловини №1 в с.В.Глибочок

Протягом 2012 року

Виконком Великоглибочецької сільської ради, КП „Великоглибочецьке”

 

5.3.

Провести капітальний ремонт 3000 м.п. каналізаційної мережі

Протягом 2012 року

Виконком Великобірківської селищної ради, КП „Добробут”

 

5.4.

Провести заміну 400 м.п. водогону

Протягом 2012 року

Виконком Великоберезовицької селищної ради, ПП „Березовиця - водоканал”

 

6. Торгівля і послуги

6.1.

Розширити мережу підприємств торгівлі, ресторанного господарства за рахунок нового будівництва, реконструкції та оренди в таких селах Смиківці, Біла, Плотича, Забойки, В. Гаї, Почапинці, Довжанка, Чистилів, Петрики та селищі В.Березовиця.

Протягом року

Управління економіки райдержадміністра-ції, Тернопільське Рай СТ, приватні підприємці

 

6.2.

Розширити мережу побутового обслуговування населення району на 2012 рік з урахуванням пропозицій сільських, селищних рад:

- ремонт та виготовлення взуття в с. Петрики;

- виробництво метало пластикових вікон в с. Острів;

- виробництво меблів в с. Романівка;

- ремонт та технічне обслуговування автомобілів в селах Острів, Шляхтинці;

- надання послуг перукарнями та салонами краси  в селах Петрики, Плотича.

Протягом року

Управління економіки райдержадміністра-ції, приватні підприємці, сільські і селищні ради

 

6.3.

Забезпечувати дієвий контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавчих і нормативних документів, що регламентують діяльність підприємств торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг з питань якості товарів і послуг, цінової політики.

Протягом року

Управління економіки РДА,

Тернопільська об’єднана державна податкова інспекція,

районна санітарно-епідемічна станція,

районний відділ Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Тернопільській області, управління державної ветери-нарної медицини в районі

 

6.4.

Виявити та легалізовувати суб’єкти, що здійснюють підприємницьку діяльність без державної реєстрації, ліквідовувати місця стихійної торгівлі

Протягом року

Управління економіки, праці і соціального захисту населення райдержадмініст-рації,

Тернопільська об’єднана державна податкова інспекція

 

6.5.

Участь в регіональних та обласних конкурсах побутового обслуговування населення

Протягом року

Приватні підприємці

 

 6.6.

Вжити заходів щодо забезпечення реалізації в торговельній мережі товарів місцевого товаровиробника

Протягом року

Управління економіки РДА,

Тернопільська об’єднана державна податкова інспекція,

районна санітарно-епідемічна станція,

районний відділ Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Тернопільській області, управління державної ветери-нарної медицини

 

7. Фінансова діяльність

7.1.

Забезпечити зростання рентабельності підприємств усіх форм  власності та виведення підприємств із збитковості

Протягом року

Керівники збиткових підприємств

 

7.2.

Забезпечити прозорість процедур державних закупівель та досягнення оптимального і раціонального використання державних коштів

Протягом року

Управління та відділи райдержадміністра-ції

 

7.3.

Забезпечити зменшення на 50 тис. гривень пені по заборгованості  перед  бюджетом Пенсійного фонду України

Протягом року

Управління Пенсійного фонду України у Тернопільському районі

 

7.4.

Зменшення питомої ваги невиробничих та адміністративно-господарських витрат у структурі собівартості продукції

Протягом року

СП ТОВ «М’ясовіта», ПП «Хлібодар», Тернопільське ПАТ «Агропромтехніка»

 

7.5.

Збільшити надходження від плати за землю за результатами інвентаризації земельних ділянок, надання землі в оренду та її продажу на конкурсних засадах

Протягом року

Управління Держкомзему у Тернопільському районі

 

8. Населення та ринок праці

8.1.

Здійснювати активні заходи щодо легалізації „тіньової зайнятості”, та забезпечувати обов’язкову реєстрацію працюючих найманих працівників

Протягом року

Міськайонний центр зайнятості, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, Тернопільська об'єднана державна податкова інспекція,

Територіальна державна інспекція праці в області

 

8.2.

Проводити моніторинг рівня заробітної плати в галузях економіки району, сприяти зростанню рівня заробітної плати, недопущенню використання робочої сили з оплатою праці, нижче законодавчо встановленого її мінімального розміру

Протягом року

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації,  підприємства, установи та організації району

 

8.3.

Забезпечити контроль за встановленням та виплатою заробітної плати не менше встановленого мінімуму на підприємствах всіх форм власності. Вжити заходів щодо ліквідації та недопущення появи поточної заборгованості із виплати заробітної плати.

Протягом року

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації,  Територіальна державна інспекція праці в області

 

8.4.

Активізувати роботу районної спеціальної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості заробітної плати, страхових внесків до Пенсійного фонду України  та обов'язкових платежів до державного та місцевого бюджетів та посилити контроль за виконанням їх рішень. За невиконання власних зобов'язань притягувати керівників підприємств до відповідальності в установленому порядку

Постійно

Управління праці та соціального захисту населення, економіки, агропромислового розвитку, відділ розвитку інфраструктури райдержадміністрації, управління Пенсійного фонду України в Тернопільському районі, об'єднана державна податкова інспекція

 

8.5.

Запровадити щомісячний моніторинг та контроль за виконанням завдань щодо створення нових робочих місць, постійно інформувати керівництво райдержадміністрації про ситуацію на ринку праці району

Щомісячно до 15 числа

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, міськрайонний центр зайнятості

 

9. Розвиток соціальної сфери

Освіта

9.1.

Капітальний ремонт котельні Мар’янівської ЗОШ І-ІІ ст.

До 01.10.2012р

Відділ освіти,

керівник навчального закладу

 

9.2.

Заміна котла в паливній :

                   -   Ігровицької ЗОШ І-ІІ ст.

                   -   В.Гаївської ЗОШ І-ІІІ ст.                   

До 01.10.2012р.

-//-

 

9.3.

Капітальний ремонт перекриття та підсилення даху Білецької ЗОШ І-ІІ ст.                  ( корпус №2)

до 20.08.2012р.

-//-

 

9.4.

Капітальний ремонт перекриття одного класу Великобірківської ЗОШ І-ІІІ ст.- гімназії                 ( корпус №2)

-//-

-//-

 

9.5.

Влаштування системи опалення та котла на тверде паливо Жовтневої ЗОШ І-ІІ ст.                     ( корпус №2)

 До 01.10.2012р.

-//-

 

9.6.

Влаштування опалення в їдальні Плотицької ЗОШ І-ІІ ст.

-//-

-//-

 

9.7.

Ремонт фасаду центрального входу Почапинської ЗОШ І-ІІІ ст

До 20.08.2012 р.

-//-

 

9.8.

Частковий ремонт фасаду Лозівської ЗОШ І-ІІІ ст.

-//-

-//-

 

9.9.

Завершення облаштування дитячого садка с.Гаї Шевченківські

До 31.12.2012 р.

-//-

 

9.10.

Завершення реконструкції дитячого садка с. Ігровиця

До 31.12.2012р

-//-

 

10. Охорона здоров’я

10.1.

 Завершити будівництво типового ФАпу в с. Дубівці.

ІІІ кв. 2012 р.

Райдержадміністрація Головний лікар  ТРТМО,  ТОВ “Агрокомплекс” с.Дубівці 

 

10.2.

Провести  капітальну  реконструкцію

 

 

 

 

-       Реконструювати стоматологічне відділення ЦРП;

-       Реконструювати фізіотерапевтичне реабілітаційне відділення з розширенням комплексу водолікування;

-       Реконструювати приміщення для розташування нового цифрового флюорографа.

ІУ кв. 2012 р.

 

ІІ кв. 2012 р.

 

І кв. 2012р.

Райдержадміністрація

Головний лікар  ТРТМО 

 

10.3.

Провести поточні ремонти ЛПЗ району:

ФАПи Козівка, Драганівка, Білоскірка

Протягом року

Райдержадміністрація

Сільські голови

Головний лікар  ТРТМО 

 

10.4.

Забезпечити погодження договірних цін і актів виконаних робіт з метою покращення здійснення технічного нагляду за капітальним ремонтом, реконструкцією в медзакладах.

Протягом року

Заст. гол. лікаря з економічних питань

 

10.5.

Забезпечити повний комплекс робіт по підготовці лікувально-профілактичних закладів району до роботи в осінньо-зимовий період

ІІ-ІІІ кв. 2012 р.

РДА, сільські голови, керівники ЛПЗ району

 

10.6.

Проводити роботу на виконання “Програми технічного оснащення ЛПЗ району”

Протягом року

Райдержадміністрація,

Головний лікар ТРТМО

 

11. Культура

11.1.

Здійснити поповнення фондів бібліотек району

Протягом  року

Відділ культури і туризму райдержадміністра-ції

 

 

11.2.

Провести поетапну комп’ютеризацію бібліотечної галузі

Протягом року

Відділ культури і туризму райдержадміністра-ції

 

 

11.3.

Провести встановлення шатрового даху клубу с. Мар’янівка

Протягом року

Мар’янівська сільська рада

 

11.4.

Встановлення засобів обліку теплої енергії, реконструкція системи опалення районного будинку культури

Протягом року

Відділ культури і туризму райдержадміністра-ції

 

11.5.

Ремонт покрівлі будівлі будинку культури та бібліотеки с. В. Глибочок

Протягом року

Великоглибочецька сільська рада

 

11.6.

Провести внутрішній ремонт центральної бібліотеки

Протягом року

Відділ культури і туризму райдержадміністра-ції

 

11.7.

Продовжити відбудову клубу с. Миролюбівка зруйнованого внаслідок стихійного лиха (наявна проектно – кошторисна документація і експертиза проекту)

Протягом року

Миролюбівська сільська рада

 

11.8

Завершення будівництва клубу с. Застав’я

Протягом року

Баворівська

сільська рада

 

11.9.

Забезпечити збереження, відродження та розвиток народних художніх промислів

Протягом року

Відділ культури і туризму  РДА, виконкоми сільськ. та селищних рад

 

11.10.

Забезпечити розвиток та популяризацію аматорського мистецтва, фольклору, св’ят та обрядів

Протягом року

Відділ культури і туризму РДА,

виконкоми сільськ. та селищних рад

 

11.11.

Забезпечити збереження та охорону пам’яток історії та культури району

Протягом року

Відділ культури і туризму РДА,

виконкоми сільськ. та селищних рад

 

11.12.

Забезпечити організацію та проведення обласного фестивалю фольклорних колективів «Етно – літо»

Червень

2012 року

Відділ культури і туризму РДА,

виконкоми сільськ. та селищних рад

 

11.13.

Забезпечити участь у Всеукраїнських, обласних фестивалях - конкурсах

Протягом року

Відділ культури і туризму РДА,

виконкоми сільськ. та селищних рад

 

11.14.

Забезпечити організацію та проведення районних оглядів конкурсів:

- огляд – конкурс вертепів «Нова радість стала»;

- огляд – конкурс виконавців гумористичних творів «Скриня сміху»;

- огляд – конкурс танцювальних колективів «Тернопільська танцювальна весна 2012»

 

 

Січень 2012 року

Квітень 2012 року

Травень 2012 року

Відділ культури і туризму РДА,

виконкоми сільських та селищних рад

 

11.15.

Забезпечити організацію та проведення гідного святкування  140 – річниці від дня народження славетної співачки С.Крушельницької

Вересень 2012 року

Відділ культури і туризму РДА

 

11.16.

Реконструкція клубу в с. Ангелівка

Протягом 2012 року

Відділ культури і туризму РДА, виконком Романівської сільської ради

 

11.17.

Завершення реконструкції та введення в експлуатацію адмінбудинку (будинок культури, бібліотека, ФАП) в с. Чернелів - Руський

Протягом 2012 року

Відділ культури і туризму РДА, виконком Ч. Руської  сільської ради, ТРОМО

 

12. Фізична культура і спорт

12.1.

Провести фінальну частину ХХІІ районних сільських спортивних ігор в с.В.Гаї

Червень

Управління агропромислово-го розвитку, відділ у справах сім’ї, молоді та спорту РДА, ФСТ «Колос»

 

12.2.

Провести Чемпіонат району з волейболу та Чемпіонат району з футболу серед команд сіл, селищ та ФСК

Січень-березень

Травень-вересень

Відділ у справах сім’ї,

молоді та спорту РДА

 

13. Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру

13.1.

Забезпечити організацію рятування людей на водних об’єктах району

Протягом року

Відділ з питань надзвичайних ситуацій РДА, рятувально – водолазна служба

 

13.2.

Створити локальну систему виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах підвищеної небезпеки і локальних систем оповіщення населення у зонах можливого ураження та персоналу зазначених об’єктів у разі виникнення аварій

Протягом року

Керівники потенційно – небезпечних об’єктів

 

14. Інші організаційні заходи

14.1

Провести Чемпіонат району з волейболу та Чемпіонат району з футболу серед команд сіл, селищ та ФСК

Січень-березень

Травень-вересень

Відділ у справах сім’ї,

молоді та спорту РДА

 

14.2

Проводити підтримку неурядових громадських організацій, діяльність яких спрямована на реалізацію проектів та заходів для дітей, молоді, сімей, жінок та розвитку національно-патріотичного виховання молоді

Протягом року

Відділ у справах сім’ї,

молоді та спорту РДА

 

14.3.

Організувати та провести оздоровлення та відпочинок дітей району

Протягом року

Відділи у справах сім’ї, молоді та спорту, освіти РДА, Тернопільське районне територіальне медичне об’єднання

 

14.4.

Надавати необхідну всебічну допомогу сім’ям різних пільгових категорій, попереджувати насильство в сім’ї, популяризувати сімейне виховання та роль родини у формуванні особисто всі дитини

Протягом року

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, служба у справах дітей РДА, Тернопільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

14.5.

Забезпечити підвищення рівня поінформованості населення, особливо дітей та молоді, щодо шляхів та можливостей розвитку творчого, освітнього, наукового, робочого потенціалу в умовах кризи

Протягом року

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, служба у справах дітей РДА, Тернопільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

14.6.

Забезпечити посилення боротьби з організованою злочинністю та корупцією

Протягом року

Структурні підрозділи РДА, органи місцевого самоврядування, Тернопільський РВ УМВС України в Тернопільській області, Тернопільське МРВ УСБУ в Тернопільській області, прокуратура району

 

15. Реалізація державної політики у сфері державної служби та місцевого самоврядування

15.1

Забезпечити ефективну діяльність координаційних рад, робочих груп, інших консультативно-дорадчих органів, створених при обласній, районних державних адміністраціях з метою врегулювання проблемних питань розвитку

Постійно

Відділи та управління райдержадмініст-рації

 

15.2.

Здійснити заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права громадян на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування

Протягом року

Керівники структурних підрозділів райдержадмініст-рації

 

15.3.

Забезпечити висвітлення проектів розпорядчих актів та прийнятих рішень у місцевих ЗМІ

Протягом року

Юридичний відділ апарату райдерж-адміністрації

 

                 

 

РОЗДІЛ 4.

 

ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ

соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільського району на 2012 рік

 

 

з/п

Пріоритетне завдання соціально–економічного розвитку

Проблема, на розв’язання якої, буде спрямоване пріоритетне завдання

Обсяги фінансування (тис.грн.)

Головний

розпорядник коштів або відп. виконавець

всього

Держ.

бюджет

Місц. бюдж.

Інші

джерела

1

Збільшення обсягів інвестицій у пріоритетні галузі економіки області

    Розширення експортних поставок виготовленої продукції.

 

 

 

Кошти підприє-мства

  ТОВ «Се Борднетце – Україна»

  Покращення ділового клімату, стимулювання розвитку малого підприємництва за рахунок коштів місцевого бюджету

 

40

 

40

 

  Тернопільська районна державна адміністрація

   Впровадження нових сучасних технологій в системі виробництва свинини, шляхом будівництва маточника на 400 свиноматок

 

27000

 

 

27000

  ПАП «Агропродсервіс»

2

Сприяння впровадженню ресурсо- та енергозберігаючих технологій, систем управління якістю

Модернізація котелень та котельного обладнання на об’єктах бюджетної сфери та комунальної теплоенергетики

 

300

50

250

 

Відділ освіти, відділ культури і туризму, ТРТМО

Впровадження електроопалення на об’єктах бюджетної сфери

 

989

989

 

 

Відділ культури  і туризму, відділ освіти

Проведення санації житлових будинків та будівель бюджетних установ

483

420

63

 

Відділ освіти, відділ культури і туризму, ТРТМО

 

 

3

Розвиток виробничої та соціальної інфраструктури місцевого та загальнодержавного значення

Завершення реконструкції дитячого садка с.Ігровиця

160

100

50

10

Виконком Ігровицької сільської ради

 

Завершити будівництво дитячого садка в с.В.Гаї

2450

2205

205

40

Виконком Великогаївської сільської ради

Будівництво школи-садка в с.Гаї Шевченківські

17000

13800

1700

1500

Виконком Гаї Шевченківської сільської ради

Будівництво гуртового сільськогосподарського ринку в с.Петриків Тернопільського району

57600

37500

200

19900

Тернопільська районна рада

Реконструювати стоматологічне відділення ЦРП

 

100

 

 

100

 

 

ТРТМО

Реконструювати фізіотерапевтичне відділення

 

300

 

300

 

ТРТМО

4

Розвиток сучасного туристично–рекреаційної інфраструктури та підтримка культурного потенціалу і традицій

   Нарощування потужностей туристично – рекреаційної інфраструктури:

 

- продовження будівництва готельно – ресторанного комплексу с. Байківці:

 

- будівництво готельних комплексів на території Довжанківської та Підгороднянської  сільських рад

 

 

 

 

Власні кошті підприє-мців

 Приватні підприємці

5

Створення умов для сталого розвитку людських ресурсів на базі функціонування ефективної системи соціальних послуг

Надання соціальних послуг особам, які потребують постійного стороннього догляду і не перебувають на обліку в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

70,0

35,0

35,0

0,0

Управління праці та соціального захисту населення Тернопільської райдержадміністрації

 

 

 Забезпечення  соціального захисту безробітних громадян, в тому числі за рахунок:

  - своєчасної та повної виплати допомоги по безробіттю;

  - надання дотацій роботодавцям на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних ( 730 осіб);

  - професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних ( 90  осіб);

  - залучення до участі в оплачуваних громадських роботах (  220  осіб);

  - витрати на інформаційно – консультативні послуги, пов’язані з працевлаштуванням.

 

 

 

 

  Міськрайонний ценрт зайнятості

 

РОЗДІЛ 5.

ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ

 

проекту програми соціально-економічного та культурного розвитку на 2012 рік

по  Тернопільському  району

 

№ з/п

Показники

Одиниця виміру

2010 рік

звіт

2011 рік

2012 рік

програма

виконання

% виконання

Програма

%  до

2011 року

  1. Розвиток сфери матеріального виробництва

 

Валовий сукупний продукт, вироблений в основних сферах матеріального виробництва (порівняльні ціни)

тис.грн.

 

887784,4

 

939509,0

 

117657,7

 

124,9

 

1223050,0

 

104,2

 

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

 

– промисловість ( порівняльні ціни станом 01.01.2012р.)

тис.грн.

458107,4

476420

621259,7

130,4

654500

105,4

 

– сільське господарство

тис.грн.

217790

221489

269200

121,5

270800

100,6

 

– лісове господарство

тис.грн.

8200

8250

8400

101,8

8450

100,6

 

– будівництво

тис.грн.

16617

20000

27818

139,1

28000

100,7

 

- транспорт ( в сфері матеріального виробництва)

тис.грн.

2110

2150

2080

96,7

2150

103,3

 

- зв’язок (в сфері обслугов. матер. виробництва)

тис.грн.

5466

5500

5620

102,2

5650

100,5

 

- комунальне господарство

тис.грн.

1694

1700

1780

104,7

1800

101,1

 

- інші (торгівля, громадське харчування, заготівля, матеріально – технічне постачання в сфері матеріального виробництва)

 

тис.грн.

177800

204000

237500

116,4

251700

106,0

2.

 

Обсяг промислового виробництва (порівняльні ціни станом на 1.01.2012р.) – всього

тис.грн.

458107,4

476420

621259,7

130,4

654500

105,4

 

по галузях:

 

 

 

 

 

 

 

 

– машинобудування та металообробка

тис.грн.

318865

319270

468935,7

146,9

496480

105,9

 

– легка

тис.грн.

8976,6

9286

11068,2

133,6

11150

100,7

 

– промисловість будматеріалів

тис.грн.

20451,5

22744

32983,9

145,0

33310

101,0

 

- скляна і фарфорофаянсова

тис.грн.

4258,8

4260

4613,7

108,3

4620

100,1

 

– харчова

тис.грн.

105555,5

120860

103658,2

85,8

108940

105,1

 

з неї:

 

 

 

 

 

 

 

 

спиртова

тис.грн.

12291,2

47570

33345,9

70,1

38190

114,5

 

консервна

тис.грн.

40666,3

20400

24386,0

119,5

24700

101,3

 

хлібопекарська

тис.грн.

932,9

990

707,2

71,4

710

100,4

 

м’ясна

тис.грн.

8133,6

8340

7755,9

93,0

7830

100,9

 

борошно – круп’яна

тис.грн.

23239,3

22340

24023

107,5

24040

100,1

 

інші

тис.грн.

20292,2

21220

13440,2

63,3

13470

100,2

 

Обсяг виробництва промислової продукції по району – всього

 

тис.грн.

458107,4

476420

621259,7

130,4

654500

105,4

 

в т.ч. по підприємствах

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток № 1

тис.грн.

 

 

 

 

 

 

 

Виробництво промислової продукції в натуральному вимірі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток № 2 (в розрізі промислових підприємств)

 

 

 

 

 

 

 

 

Продовольча група:

 

 

 

 

 

 

 

 

– ковбасні вироби

тонн

241,5

250

227,9

91,2

230

100,9

 

– спирт

тис.дал.

122,2

460

331,8

72,1

380

114,5

 

– борошно

тонн

9947

10000

10326

103,3

10378

100,5

 

– хлібобулочні вироби

тонн

392,7

210

147,6

70,3

148

100,3

 

Непродовольча група:

 

 

 

 

 

 

 

 

- ємкомсті для напоїв

млн.шт.

1,2

1,2

1,3

108,3

1,31

100,3

 

 

Будівельна індустрія

 

 

 

 

 

 

 

 

– Будівельні матеріали, з них

 

 

 

 

 

 

 

 

– стінові будівельні матеріали

млн.шт. умовної цегли

1,8

1,9

1,9

100,0

1,9

100,0

 

– конструкції збірні для цивільного будівництва з цементу, бетону чи штучного каменю

 

 

 

тис.куб.м.

 

 

 

9,87

 

 

 

10,7

15,3

143,0

 

 

 

15,5

 

 

 

101,3

 

– суміші бетонні готові до використання

 

тис.тонн

 

14,7

 

15,6

21,81

139,8

 

22,0

 

100,9

 

– пісок, галька, гравій та щебінь для будівництва

 

тис.куб.м.

 

16,8

 

17,0

35,3

207,6

 

35,6

 

100,8

3. Сільське господарство

 

Валова продукція сільського господарства по всіх категоріях господарств (ціни 2005 року) – всього

тис.грн.

217790

221489

269200

121,5

270800

100,6

 

в тому числі:

тис.грн.

 

 

 

 

 

 

 

– с/г підприємства

тис.грн.

111540

112046

136209

121,7

137020

100,6

 

– населення

тис.грн.

106250

109443

132991

121,5

133780

100,5

 

Валова продукція сільського господарства на душу населення

грн.

3777

3923

4180

106,6

4250

101,6

 

Обсяг виробництва сільськогосподарської продукції в натуральному виразі всіма категоріями господарств:

 

 

 

 

 

 

 

 

– зернові культури

тис.тонн

87,30

88,20

111,00

125,9

99,0

89,2

 

– цукрові буряки

тис.тонн

57,80

60,10

93,48

155,5

72,5

77,6

 

– картопля

тис.тонн

51,20

51,40

56,11

109,2

61,0

108,7

 

– овочі (відкритого ґрунту)

тис.тонн

18,70

18,70

26,30

140,7

28,01

106,5

 

– молоко

тис.тонн

19,97

20,27

18,83

92,9

19,50

103,6

 

– м'ясо

тис.тонн

4,67

4,80

7,06

147,1

8,20

116,2

 

– яйця

млн.шт.

83,30

84,00

75,00

89,3

87,0

116,0

 

Обсяг виробництва сільськогосподарської продукції в натуральному виразі с/г підприємствами:

 

 

 

 

 

 

 

 

– зернові культури

тис.тонн

67,90

68,70

88,00

128,1

79,00

89,8

 

– цукрові буряки

тис.тонн

50,60

54,10

87,98

162,6

65,00

67,1

 

– картопля

тис.тонн

0,80

1,00

1,16

116,0

1,84

158,6

 

– овочі (відкритого ґрунту)

тис.тонн

6,30

6,30

11,09

176,0

13,10

118,1

 

– молоко

тис.тонн

3,77

3,77

3,38

89,7

3,36

99,4

 

– м'ясо

тис.тонн

2,514

2,60

5,02

193,1

6,15

122,5

 

– яйця

млн.шт.

66,50

67,00

57,00

85,0

64,00

112,3

 

Обсяг виробництва сільськогосподарської продукції в натуральному виразі населенням:

 

 

 

 

 

 

 

 

– зернові культури

тис.тонн

19,40

19,50

23,00

117,9

20,00

87,0

 

– цукрові буряки

тис.тонн

7,20

6,00

5,49

91,5

7,50

136,6

 

– картопля

тис.тонн

50,40

50,40

54,95

109,0

59,76

107,7

 

– овочі (відкритого ґрунту)

тис.тонн

12,40

12,40

15,23

122,8

14,91

97,9

 

– молоко

тис.тонн

16,20

16,50

15,45

93,6

16.14

104.5

 

– м'ясо

тис.тонн

2,20

2,20

2,04

92,7

2,05

100,5

 

– яйця

млн.шт.

16,80

17,00

18,00

105,9

23,00

127,8

4. Капітальне будівництво, інвестиційна та зовнішньоекономічна діяльність

 

Обсяг капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування

 

 

 

 

 

 

 

 

у фактичних цінах

тис.грн.

286929

200000

322900

161,5

361400

111,9

 

в тому числі за рахунок державного бюджету розвитку

тис.грн.

890

940

1800

191,5

1850

102,8

 

Обсяг інвестицій в основний капітал за рахунок усіх джерел фінансування

 

 

 

 

 

 

 

 

у фактичних цінах

тис.грн.

263582

185000

228500

123,5

257000

112,5

 

Обсяг інвестицій в основний капітал на душу населення

грн.

4131

2872

3548

123,5

3990

112,5

 

Обсяг прямих іноземних інвестицій, по наростаючому підсумку – всього

тис.дол. США

5998,9

6662,0

6147,4

92,3

6150,0

100,0

 

Обсяг прямих іноземних інвестицій з початку року

тис.дол. США

-615,5

504,9

148,5

39,8

+2,6

1,8

 

Обсяг прямих іноземних інвестицій на одну особу

дол. США

93,4

107,5

96,3

89,6

97,8

101,6

 

Зовнішньоторговельний оборот

тис.дол. США

126223,7

137717

149250,0

108,4

150140,0

100,6

 

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

 

– експорт

тис.дол. США

69671,2

72367

83900

115,9

84640,0

100,9

 

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

 

– СНД

тис.дол. США

2136,1

1030

700

68,1

715,0

102,1

 

– Євросоюз

тис.дол. США

67251,8

70322

83000

118,0

83450

100,5

 

– імпорт

тис.дол. США

56552,5

65350

65350

100,0

65500,0

100,3

 

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

 

– СНД

тис.дол. США

239,1

986

150,0

15,2

180,0

120,0

 

– Євросоюз

тис.дол. США

56850,1

60570

63130,0

104,2

62820,0

99,5

 

Загальна сума інвестицій в будівництво житла за рахунок усіх джерел фінансування

тис.грн.

190262

75000

85000

113,3

90000

105,9

 

в тому числі за рахунок коштів державного бюджету:

тис.грн.

-

-

-

-

-

-

 

Загальна площа житла введеного за рахунок всіх джерел фінансування

тис. кв.м.

62,9

31,0

31,0

100,0

34,0

109,7

 

Введення за рахунок всіх джерел фінансування:

 

 

 

 

 

 

 

 

– середні навчальні заклади

уч.місць

-

-

-

-

-

-

 

– дошкільні заклади освіти

місць

75

115

-

-

115

-

 

– лікарні

ліжок

 

 

 

 

 

 

 

– водопровід

тис.куб.м. на добу/км

0,5 / 0,4

-

0,4 / 0,4

-

0,1 / 0,1

-

 

– каналізація

тис.куб.м. на добу/км

-

-

-

-

-

-

 

– теплопостачання

Гкал/добу/км

-

-

-

-

-

-

 

– газові мережі

км.

-

-

-

-

-

-

 

Інші об’єкти

автоматизовані телефонні станції

тис.ном.

0,1

0,1

0,1

100,0

0,1

100,0

5.

 

Транспорт та зв'язок

 

 

 

 

 

 

 

 

Обсяг перевезень вантажів

тис.тонн

405,0

410,0

335,4

81,8

336,0

100,2

 

з нього залізничним транспортом

тис.тонн

-

-

-

-

-

-

 

– автотранспортом

тис.тонн

405,0

410,0

335,4

81,8

336,0

100,2

 

Обсяг перевезень пасажирів

тис.чол.

2130,0

2200,0

2320,6

105,4

2330,0

100,4

 

з нього залізничним транспортом

тис.чол.

-

-

-

-

-

-

 

– автотранспортом

 

2130,0

2200,0

2320,6

105,4

2330,0

100,4

 

Кількість домашніх телефонних апаратів в розрахунку на 100 сімей

шт.

70

70

70

100

70

100

6.

 

Торгівля та послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

Роздрібний товарооборот, включаючи громадське харчування (діючі ціни)

тис.грн.

177,8

204,0

237,5

116,4

251,7

106,0

 

Обсяг реалізації платних послуг (діючі ціни)

 

тис.грн.

36,9

40,2

44,2

110,0

48,8

110,4

7.

 

Фінансова діяльність

 

 

 

 

 

 

 

 

Прибутки підприємств

тис.грн.

124224,1

66000

80000

121,2

85000

106,3

 

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

 

- промисловість

тис.грн.

53310,9

22000

28000

127,3

30000

107,1

 

– сільське господарство

тис.грн.

58595,2

32000

38000

118,8

40000

105,3

 

– будівництво

тис.грн.

1842,6

1400

1500

107,1

1600

106,7

 

Збитки підприємств

тис.грн.

21016,4

15000

14000

93,3

13000

92,9

 

в тому числі:

тис.грн.

 

 

 

 

 

 

 

– промисловість

тис.грн.

11188,9

9000

8500

94,4

8000

94,1

 

– сільське господарство

тис.грн.

1059,3

-

800

-

700

87,5

 

– будівництво

тис.грн.

1118,2

400

500

125,0

500

100,0

 

Загальна сума кредитів, наданих комерційними банками суб’єктам господарювання

млн.грн.

324,6

330,0

342,0

103,6

345

100,9

 

Сума кредитів, одержаних сільськогосподарськими підприємствами

млн.грн.

24,6

25,0

37,0

148,0

38,0

102,7

 

Фонд оплати праці працівників, зайнятих у галузях економіки

тис.грн.

 

221870,7

 

240671,1

256500,0

106,6

289840,0

113,0

 

Середньомісячна зарплата працівників, зайнятих у сферах економічної діяльності

грн.

 

1662,0

 

1767,7

1921,0

108,7

2170,7

113,0

 

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

 

– у промисловості

–//–

1785,00

1956,00

1972,0

108,2

2041

103,5

 

– у сільському господарстві

–//–

1176,00

1317,00

1406,9

106,8

1582,0

112,0

 

– будівництво

–//–

1741,00

1911,60

1911,6

100,0

1950

102,0

 

Середньомісячна зарплата працівників, зайнятих у бюджетних установах

грн.

 

1895,90

 

2104,00

2110,0

102,9

2328

110,0

 

Загальний обсяг поступлень із за кордону на користь фізичних осіб–резидентів

тис.дол. США

985,0

1000,0

1100,0

110,0

1120,0

101,8

 

Обсяг поступлень із за кордону на душу населення

дол.США

15,4

15,7

15,8

100,6

16,0

101,3

8.

 

Розвиток малого підприємництва

 

 

 

 

 

 

 

 

Кількість малих підприємств

один.

262

361

270

74,8

274

101,5

 

Кількість діючих малих підприємств на 10 тис. населення

один.

41,0

56,1

42,0

74,9

42,5

101,2

 

Чисельність працюючих на малих підприємствах

осіб

2351

2650

2350

88,7

2370

100,9

 

Кількість суб’єктів господарювання – фізичних осіб

осіб

4042

4170

4180

100,2

4200

100,5

 

Надходження до бюджетів всіх рівнів від діяльності малого підприємництва

тис.грн.

35407,2

31900

32000

100,3

32100

100,3

 

Кількість селянських (фермерських) господарств

Один.

73

95

74

77,9

74

100,0

 

Кількість фермерських сільськогосподарських угідь

тис.га

5966,4

6175,0

6178,0

100,0

6180

100,0

9.

 

Населення та ринок праці

 

 

 

 

 

 

 

 

Середньорічна чисельність наявного населення

чол.

64,4

64,5

64,5

100,0

64,1

100,1

 

Чисельність економічно–активного населення

чол.

26,6

26,7

26,7

100,0

26,7

100,4

 

в тому числі працездатного віку

чол.

20,5

20,6

20,6

100,0

20,6

100,5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чисельність незайнятих громадян працездатного віку

чол.

1,5

1,4

1,4

100,0

1,4

100,0

 

Чисельність працівників у віці 15–70 років, зайнятих економічною діяльністю – всього

чол.

 

15,8

 

15,9

15,9

100,0

15,9

100,6

 

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

 

– промисловість

чол.

3,5

3,5

3,5

100,0

3,5

102,9

 

– сільське господарство, мисливство та лісове господарство

чол.

2,1

2,1

2,1

100,0

2,1

100,0

 

– будівництво

чол.

1,0

1,0

1,0

100,0

1,0

100,0

 

Чисельність безробітних на кінець року (за методологією МОП)

чол.

 

 

 

-

-

-

 

Кількість створених нових робочих місць в усіх сферах економічної діяльності

місць

 

1529

 

1080

1198

110,9

1100

91,8

 

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

 

– промисловості

місць

630

418

320

76,5

418

66,3

 

– сільське господарство, мисливство та лісове господарство

місць

40

60

42

70,0

60

150,0

 

– будівництві

місць

76

75

45

60,0

75

98,7

 

Кількість створених нових робочих місць в малому підприємництві

місць

500

510

510

100,0

515

101,0

 

Кількість працівників, зайнятих в бюджетних установах (без галузей культури)

чол.

 

3798

 

3798

3798

          100,0

3800

100,1

 

Кількість створених нових робочих місць в бюджетних установах

місць

 

8

 

-

-

-

-

-

10.

 

Розвиток соціальної сфери

 

 

 

 

 

 

 

 

Кількість учнів у дитячих загальноосвітніх навчальних закладах

чол.

4793

4682

4647

99,3

4651

100,1

 

Кількість учнів вечірніх загальноосвітніх навчально–виховних закладів (включаючи тих, хто навчається заочно)

чол.

176

158

143

90,5

154

107,7

 

Кількість дітей у постійних дошкільних закладах

чол.

1181

1265

1250

98,8

1395

111,6

 

Охоплення дітей постійними дошкільними закладами (у% до кількості дітей відповідного віку)

%

46

48,5

48

98,9

52

108,3

 

Забезпеченість населення лікарняними закладами у розрахунку на 10 тис. населення

ліжок

34,6

32,9

32,9

100,0

32,9

100,0

 

Забезпеченість населення амбулаторно – поліклінічними закладами у розрахунку на 10 тис. населення

відв. на зміну

675

675

675

100,0

675

100,0

 

Кількість масових бібліотек всіх видів

одиниць

56

56

56

100,0

56

100,0

 

Книжковий фонд бібліотек

 примірників

284,3

294,1

286,8

97,5

294,1

102,5

 

Кількість клубних установ всіх видів

одиниць

56

56

56

100,0

56

100,0

 

В них місць

місць

9273

9523

9523

100,0

9523

100,0

 

Кількість театральних колективів

одиниць

33

36

36

100,0

37

102,8

 

Кількість театрів

одиниць

-

-

-

-

-

-

 

В них місць

місць

-

-

-

-

-

-

 

Відвідуваність театральних установ за рік

відвідув.

-

-

-

-

-

-

 

Кількість концертних залів

одиниць

56

56

56

100,0

56

100,0

 

В них місць

місць

9273

9523

9523

100,0

9523

100,0

 

Відвідуваність концертних установ за рік

відвідув.

56300

56700

56800

100,2

58000

102,1

 

Кількість музеїв

одиниць

2

2

2

100,0

2

100,0

 

Відвідуваність музеїв за рік

відвідув.

7250

7100

9800

138,0

12800

130,6

 

Згідно з проведеним аналізом, у 2012 році валовий сукупний продукт основних сфер матеріального виробництва прогнозується в обсязі 1223050тис.грн., що на 4,2% більше досягнутого рівня у 2011 році.

Питома вага промисловості у валовому сукупному продукті складе 53,5%, сільського господарства – 22,1%, торгівлі та послуг – 20,6%. Збільшення обсягу валового регіонального продукту пояснюється нарощуванням обсягів виробництва у промисловості, сільському господарстві, будівництві. Прогнозується збільшення обсягів роздрібного товарообігу та платних послуг.

Обсяг промислового виробництва ( в порівняльних цінах станом на 1.01.2012 року ) передбачається в сумі 654500тис.грн., (+5,4%) до досягнутого рівня 2011 року.

       На душу населення виробництво промислової продукції зросте на 510 гривень і становитиме 10100 гривень.

        Серед основних видів товарів продовольчої групи у 2012 році прогнозується  збільшення виробництва порівняно з 2011 роком обсягів спирту – на 14,5%, борошна – на 0,5%, ковбасних виробів - на  0,9%, хлібобулочних виробів – на 0,3%.

       Серед непродовольчої групи  прогнозується збільшення обсягів виробництва піску, гальки та щебеню – на 0,8%, конструкцій збірних для цивільного захисту з цементу – на 1,3%, сумішів бетонних готових до використання – на 0,9%.

 

Відповідно до програми економічного і соціального розвитку району у 2012 році планується виробити у сільському господарстві валової продукції (в порівняльних цінах 2005 року) на суму 270800тис. грн., що  більше показника 2011 року на 0,6%, в тому числі сільськогосподарськими підприємствами -  137020 тис. грн., господарствами населення – 133780тис. грн., зокрема по всіх категоріях господарств передбачається виробити:

зерна – 99,0 тис. тонн,

цукрових буряків – 72,5 тис. тонн,

картоплі – 61,0 тис. тонн,

овочів – 28,01 тонн,

молока – 19,50 тис. тонн

м»яса – 8,20 тис. тонн

яєць – 87,0 млн. шт.

В рослинництві виробництво зерна в 2012 році очікується нижче минулорічного рівня, оскільки посушлива осінь та несприятливі умови перезимівлі озимі не сприятимуть високому урожаю. В буряківництві очікується зменшенням виробництва цукросировини на 22,4% , що пов’язано з  раціональним веденням сівозміни.

В тваринництві при відсутності державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам через дотування та здешевлення кредитів на відновлення тваринницьких приміщень та на поголів’я молочного стада ВРХ збільшення виробництва молока в районі буде під загрозою.

В механізації з метою економії планується продовжувати впроваджувати передові енергозберігаючі технології, підтримувати коефіцієнт готовності машинно – тракторного парку не менше 90%, продовжувати оновлювати машинно – тракторний парк новою високопродуктивною технікою вітчизняного та зарубіжного виробництва, для економії коштів, та покращення ведення сільськогосподарських робіт.

 

Автотранспортними підприємствами району планується в 2012 році перевезти:  336,0тис.тонн вантажів, що становить 100,2% до 2011 року і 2330,0 тис.чол., що становить 100,4% до 2011 року.

 

У 2012 році прогнозується збільшення обсягу роздрібного товарообігу на 6,0%, який складе 251,7 млн. гривень, платних послуг – на 10,4% і становитиме 48,8 млн. гривень.

Зростання обсягів роздрібного товарообігу та реалізованих платних послуг передбачено за рахунок розширення мережі магазинів та маркетів „Теко” споживчої кооперації, об’єктів з надання послуг, впровадження прогресивних методів торгівлі, розвитку сфери додаткових послуг, підвищення якості торговельного та побутового обслуговування населення, легалізації роздрібного товарообігу та послуг.

В районі у наступному році прогнозується відкрити понад 15 торговельних підприємств, в тому числі 3 маркети споживчої кооперації, більше 3 підприємств ресторанного господарства та понад 9 підприємств побутового обслуговування  населення.

Головним завданням у сфері внутрішньої торгівлі є стабілізація цін на споживчому ринку, в тому числі на соціально значущі продовольчі товари, збільшення реалізації продукції місцевих товаровиробників.

Забезпечення високого рівня обслуговування населення, сприяння товарному насиченню споживчого ринку, розширення асортименту товарів та поліпшення їх якості з урахуванням попиту вплине на покращення показників обсягу роздрібного товарообороту та реалізованих послуг.

 

Загальний фонд оплати праці працівників, зайнятих у галузях економіки, на 2012 рік прогнозується в сумі 289840тис.грн., або ріст на 13,0% до минулого року.

За прогнозними розрахунками у 2012 році рівень середньомісячної заробітної плати, працівників зайнятих у сферах економічної діяльності становитиме 2170,7 гривень, зросте на 13,0% до минулого року.

 

Програмою зайнятості населення району передбачається створити в 2012 році - 1100 нових робочих місць, що на 8,2% менше, ніж у минулому році.

 

У 2012 році за рахунок всіх джерел фінансування в економіку району передбачається залучити 361,4 млн. гривень капітальних інвестицій, в тому числі в основний капітал – 257,0 млн. гривень, що в порівняльних цінах на 12,5% більше, ніж очікувалось освоїти в 2011 році.

Обсяг інвестицій у житлове будівництво становитиме 90 млн. гривень, що на 5,9% більше рівня, очікуваного за 2011 рік.

Всіма суб’єктами господарювання в 2012 році передбачається ввести в експлуатацію 34 тис. кв. метрів загальної площі житла, дошкільний заклад освіти на 115 місць.

За прогнозними розрахунками, передбачено залучити в економіку району 2,6 тис. доларів США прямих іноземних інвестицій та довести їх обсяги до 6150,0 тис. доларів США.

Згідно з проведеним аналізом у 2012 році триватиме тенденція зростання загальної кількості малих підприємств та фізичних осіб-підприємців, які діятимуть в районі. 

Кількість малих підприємств планується збільшити на 1,5% і довести до 274 одиниці, кількість зареєстрованих фізичних осіб-підприємців збільшиться на 0,5% і становитиме 4,2 тис. підприємців. Чисельність працюючих у бізнесових структурах збільшиться на 0,9% і складатиме 2370   осіб. За рахунок малого підприємництва передбачається створити 530 робочих місць.

Прогнозується також зростання надходжень до бюджетів від діяльності підприємницьких структур на 0,3% більше, ніж у 2011 році.

Поряд із організаційною, ресурсною та фінансово-кредитною підтримкою розвитку малого бізнесу в районі актуальним залишається завдання детінізації економічних процесів у сфері малого підприємництва.

 

Соціальна сфера

 

Охорона здоров’я

У 2012 році планується:

                   Зміцнення матеріальної бази:

Завершити будівництво ФАПу  с. Дубівці;

Провести  капітальну  реконструкцію:

- реконструювати стоматологічне відділення ЦРП;

- реконструювати фізіотерапевтичне реабілітаційне відділення з розширенням комплексу водолікування;

- реконструювати приміщення для розташування нового цифрового   

 флюографа.

Провести поточні ремонти ЛПЗ району: ФАПи Козівка, Драганівка, Білоскірка.

Забезпечити погодження договірних цін і актів виконаних робіт з метою покращення здійснення технічного нагляду за капітальним ремонтом, реконструкцією в медзакладах.

Забезпечити повний комплекс робіт по підготовці лікувально-профілактичних закладів району до роботи в осінньо-зимовий період.

Проводити роботу на виконання “Програми технічного оснащення ЛПЗ району”.

 

Культура

       У 2012 році планується:

- здійснити поповнення фондів бібліотек району;

- провести поетапну комп’ютеризацію бібліотечної галузі;

- провести встановлення шатрового даху клубу с. Мар’янівка;

- встановлення засобів обліку теплої енергії, реконструкція системи опалення районного будинку культури;

- ремонт покрівлі будівлі будинку культури та бібліотеки с. В. Глибочок;

- провести внутрішній ремонт центральної бібліотеки;

- продовжити відбудову клубу с. Миролюбівка зруйнованого внаслідок стихійного лиха (наявна проектно – кошторисна документація і експертиза проекту);

- завершення будівництва клубу с. Застав’я;

- реконструкція клубу в с. Ангелівка;

- завершення реконструкції та введення в експлуатацію адмінбудинку (будинок культури, бібліотека, ФАП) в с. Чернелів – Руський;

- забезпечити збереження, відродження та розвиток народних художніх промислів;

- забезпечити розвиток та популяризацію аматорського мистецтва, фольклору, свят та обрядів;

- забезпечити збереження та охорону пам’яток історії та культури району;

- забезпечити організацію та проведення обласного фестивалю фольклорних колективів «Етно – літо»;

- забезпечити участь у Всеукраїнських, обласних фестивалях – конкурсах;

- забезпечити організацію та проведення районних оглядів конкурсів:

-  огляд – конкурс вертепів «Нова радість стала»;

- огляд – конкурс виконавців гумористичних творів «Скриня сміху»;

- огляд – конкурс танцювальних колективів «Тернопільська танцювальна весна 2012»;

- забезпечити організацію та проведення гідного святкування  140 – річниці від дня народження славетної співачки С.Крушельницької;

- придбання крісел для будинку культури с. Чернелів – Руський.

 

Освіта

З метою вирішення проблем освітньої галузі, розвитку матеріально – технічної бази на 2012 рік планується здійснити наступні заходи:

- Капітальний ремонт котельні Мар’янівської ЗОШ І-ІІ ст.;

- Капітальний ремонт котельні Петриківської ЗОШ І-ІІ ст.;

- Ремонт теплотраси Петриківської ЗОШ І – ІІ ст. та Мишковицької ЗОШ І-ІІІст.;

- Капітальний ремонт котельні Острівської ЗОШ І-ІІІст.;

- Заміна котла в паливній :

                   -   Лозівької ЗОШ І-ІІІ ст.

                   -   В.Гаївської ЗОШ І-ІІІ ст.

- Капітальний ремонт перекриття та підсилення даху Білецької ЗОШ І-ІІ ст.

( корпус №2);

- Капітальний ремонт стель Біленької ЗОШ І-ІІ ст. (корпус №1) – 3 кімнати;

- Капітальний ремонт перекриття одного класу та частково коридор Великобірківської ЗОШ І-ІІІ ст.- гімназії (корпус №2);

- Влаштування системи опалення та котла на тверде паливо Жовтневої ЗОШ І-ІІ ст. ( корпус №2);

- Влаштування опалення в їдальні Плотицької ЗОШ І-ІІ ст.;

- Ремонт фасаду центрального входу Почапинської ЗОШ І-ІІІ ст.;

- Заміна вхідних дверей у Великоберезовицькому дитячому садку;

- Частковий ремонт фасаду Лозівської ЗОШ І-ІІІ ст., Білецької ЗОШ І-ІІ ст.;

- Введення в дію дитячого садка в с. Великі Гаї на 115 дітей;

- Завершення облаштування дитячого садка с.Гаї Шевченківські;

- Завершення реконструкції дитячого садка с. Ігровиця;

- Відкриття додаткових груп у Баворівському, Великоглибочецькому, Грабовецькому, Скоморохівському ДНЗ;

- Відкриття НВК ’’ Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.- дитячий садок’’;

- Реорганізація Дичківської ЗОШ І-ІІ ст. у комунальний заклад  НВК ’’Дичківська ЗОШ І-ІІ ст. – дошкільний навчальний заклад’’;

- Реорганізація Грабовецької ЗОШ І-ІІ ст. у комунальний заклад  НВК «Грабовецька ЗОШ І-ІІ ст. – дошкільний навчальний заклад’’;

- Заміна вікон в комунальних закладах Великоглибочецької ЗОШ І-ІІІст. ім. Я.Стецька, Буцнівська ЗОШ І-ІІІст.,  Мишковицька ЗОШ І-ІІІст., Білецька ЗОШ І- ІІ ст. (корпус №2);

- Ремонт спортових залів Великоглибочецької ЗОШ І-ІІІст. ім. Я.Стецька, Великогаївської ЗОШ І-ІІІст.;

- Ремонт покрівлі в Козівківській  ЗОШ І-ІІст.;

- Ремонт Їдальні в Йосипівській ЗОШ І-ІІст.

 

РОЗДІЛ  6.

Організація та контроль за ходом виконання програми соціально – економічного та культурного розвитку

Тернопільського району на 2011 рік.

 

Районна державна адміністрація визначає першочерговість виконання заходів з урахуванням пріоритетних напрямків програми і наявності фінансових та інших ресурсів.

Основні напрямки та окремі заходи програми можуть коригуватися з урахуванням соціально – економічної ситуації в регіоні з відповідним погодженням у встановленому порядку з Тернопільською районною радою та іншими органами виконавчої влади.

Механізм реалізації заходів та контроль за виконанням програми передбачає:

 - постійний моніторинг виконання основних показників та заходів програми;

- щоквартальний розгляд питання про хід виконання програми на засіданнях колегії районної державної адміністрації;

- підготовку розпорядчих документів районної державної адміністрації з питань виконання програми;

- відповідальність виконавців, що беруть участь у реалізації заходів програми.

Координацію діяльності виконавців програми здійснює управління економіки районної державної адміністрації.

Районна державна адміністрація за підсумками року звітує про хід виконання програми та ефективність реалізації заходів програми на сесії районної ради.

 

 

Перший заступник голови

         райдержадміністрації                                        В.П. ДЕВ’ЯТКОВ